CNN Prima News Jan Rutta

Jan Rutta

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Rutta“

Stanley Cup i pro Pavla Francouze. Colorado porazilo Tampu 2:1 a trofej vyhrálo potřetí

Hokejisté Colorada zdolali v šestém finále Tampu Bay 2:1 a získali třetí Stanley Cup v klubové historii. Vítěznou branku Avalanche vstřelil v čase 32:28 Artturi Lehkonen. Brankář Pavel Francouz, který v NHL triumfoval poprvé v kariéře, v rozhodujícím zápase nenastoupil. Ondřej Palát, nejproduktivnější český hokejista v play off, ve čtvrté minutě asistoval u jediné branky Lightning.

Rutta český guláš, Černák segedín. Stanley Cup se dříve kromě talíře proměnil i v toaletu

Minulý týden dostal na jeden den do své moci cennou kopii hokejového grálu Stanley Cup člen mistrovského kádru Tampy Bay Lightning Jan Rutta. V pražském restauračním zařízení do něj načepoval pivo, pak z něj snědl guláš s knedlíkem. Leckoho toto pohoršilo, ale nešlo o žádný rebelský a nevídaný čin. Jen o pár dní dříve si z něj jiný šampion NHL Erik Černák vychutnal segedín a celkově v minulosti slavný pohár posloužil jako luxusní miska nebo talíř na mnoho pokrmů.

ON-LINE: Slavný pohár v Česku. Rutta do Stanley Cupu čepoval pivo, pak z něj jedl guláš

Aktualizováno

Hokejový grál je v Česku. Slavný Stanley Cup po druhém českém šampionovi NHL z Tampy Bay Lightning Ondřeji Palátovi dostal na den do své moci obránce Jan Rutta. Nejprve vzal stříbrný pohár do rodného Písku, pak se s ním přesunul do Prahy. Na CNN Prima NEWS jste mohli sledovat vše důležité z putování 15,5 kilogramu těžké trofeje, která posloužila i jako talíř nebo trochu větší půllitr.

Hokejisté Tampy Bay obhájili Stanley Cup: Rutta a Palát se vyrovnali Jágrovi

Obránce Jan Rutta a útočník Ondřej Palát obhájili s hokejisty Tampy Bay Stanleyův pohár. Lightning v pátém finálovém duelu play off NHL porazili gólem nováčka Rosse Coltona ze 34. minuty Montreal 1:0 a sérii ovládli 4:1. Nejcennější hokejovou trofej na světě vyhráli potřetí v historii, poprvé v roce 2004. Dvakrát za sebou se z ní před floridským celkem naposledy radoval Pittsburgh v letech 2016 a 2017.

Stanley Cup získala podruhé v historii Tampa. Vítězství slaví i Češi Palát a Rutta

Hokejový klub Tampa Bay Lightning podruhé v historii vyhrál Stanley Cup pro vítěze severoamerické NHL. V šestém finálovém souboji play off hokejisté Tampy porazili soupeře z Dallas Stars 2:0 a vyhráli 4:2 v sérii. Ze Stanley Cupu, který je považován za nejcennější hokejovou trofej na světě, se radují také dva čeští hokejisté: útočník Ondřej Palát a obránce Jan Rutta.

Tampu po pěti letech čeká reparát ve finále Stanley Cupu. Lightning táhne i Palát

Nemluví se o něm tolik jako o jiných krajáncích v NHL. David Pastrňák, Jakub Voráček a nově také Dominik Kubalík – to jsou nejčastěji skloňovaná česká jména ve spojitosti se zámořskou hokejovou soutěží. Nejvýše ale letos zamířil Ondřej Palát. Má nesporný podíl na tom, že se jeho Tampa Bay Lightning čerstvě probojovala do finále Stanley Cupu. Před pěti lety ve stejné fázi ztroskotala na Chicagu.