CNN Prima News Jana Nagyová

Jana Nagyová

Výpis příspěvků ke štítku „Jana Nagyová“

Babiš vrací úder Vystrčilovi: Ze Senátu dělá cestovní kancelář a škodí českým firmám

20. listopadu 2022 18:01

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se tvrdě pustil do předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) poté, co jej šéf horní parlamentní komory nazval v Partii Terezie Tománkové lhářem. Babiš následně předsedovi Senátu vmetl, že je chronickým sběratelem funkcí a svou návštěvou Tchaj-wanu poškodil české firmy. Nařknul jej také z toho, že si ze Senátu udělal cestovní kancelář či že horní komora pod jeho vedením špatně hospodaří.

V Jihlavě tvoří koalici ODS, ANO a lidovci. Nagyová do zastupitelstva zatím nezasedne

24. října 2022 10:47

Jihlavskou radnici povede v novém volebním období vítězné hnutí ANO s druhými ODS a lidovci. Na primátora bude kandidovat Petr Ryška z ODS. Ustavující městské zastupitelstvo začne hodinu po poledni. Nová koalice v něm bude mít 24 hlasů z celkových 37, Jana Nagyová z ANO zatím nebude její součástí. Nagyová je společně s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem obžalovaná v případu dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo.

Zaboduje ANO v Senátu? Představujeme nejzajímavější souboje v druhém kole voleb

30. září 2022 07:25

V pátek a sobotu vyrazí lidé ve třetině senátních obvodů znovu k volebním urnám. Hnutí ANO má historickou šanci získat celou řadu senátních mandátů, jelikož do druhého kola postoupilo hned 17 jeho zástupců. Ostře sledovaný bude například souboj na Jihlavsku, kde se utká úřadující předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) s Janou Nagyovou (ANO), která se v těchto dnech obhajuje u soudu kvůli kauze Čapí hnízdo. Zajímavých soubojů však bude celá řada.

Ze soudu o Čapím hnízdu se kvůli nemoci omluvila klíčová svědkyně. Nedorazil ani Babiš

29. září 2022 10:54

Finanční ředitelka holdingu Agrofert Petra Procházková ve čtvrtek u hlavního líčení v případu kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo nevypovídala. Z jednání se omluvila kvůli zdravotním důvodům. K soudu ve čtvrtek nedorazil ani bývalý premiér Andrej Babiš (ANO), který v kauze čelí spolu se svou někdejší poradkyní Janou Nagyovou obžalobě z dotačního podvodu. Podle právníka někdejšího předsedy vlády Eduarda Bruny je Procházková vzhledem ke svému postavení v Agrofertu klíčovým svědkem.

Babišův syn pod drobnohledem. Soud chce v kauze Čapí hnízdo přezkoumat jeho psychiku

26. září 2022 09:53

Soud v kauze Čapí hnízdo přibere znalce z oboru psychologie a psychiatrie ke zkoumání duševního stavu Andreje Babiše mladšího, syna obžalovaného předsedy opozičního hnutí ANO Andreje Babiše. Soudce Jan Šott vyhověl návrhu obhajoby. Posudek by měli znalci zpracovat do 30. listopadu. Kromě bývalého premiéra Babiše čelí obžalobě i jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová. Oba obžalovaní vinu odmítají.

Vystrčil se opřel do Schillerové: Já jsem doma úspěšný. Kde znají vás, tam jste prohrála

25. září 2022 12:13

Doma jsem úspěšný, nejlíp mě znají v Telči. Vy jste se v Brně nedostala ani do zastupitelstva, opřel se do šéfky poslanců ANO Aleny Schillerové předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS. Ta mu řekla, že kdyby byl v senátních volbách úspěšný, dostal by se zpět do horní komory parlamentu hned v prvním kole. Se 45 procenty ale Vystrčil postoupil do druhého kola, proti němu v Jihlavě stojí kandidátka na senátorku za ANO Jana Nagyová se 30 procenty.

Kalousek: Vystrčilův úspěch je vítězstvím demokracie. Umím si jej představit na Hradě

24. září 2022 18:39

Pravděpodobný suverénní výsledek předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS) v prvním kole senátního souboje s Janou Nagyovou (ANO), která je obviněná v kauze Čapí hnízdo, je vítězství demokracie nad populismem. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl exministr financí a bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Ten zavítal, prý jako běžný občan, do restaurace nedaleko volebního štábu koalice Spolu. Zároveň uvedl, že by podle něj byl Vystrčil dobrým kandidátem na prezidenta.

Rozzlobený Babiš ml. u soudu: Otec znásilnil má základní lidská práva. Nejsem schizofrenik

16. září 2022 08:41

Můj otec znásilnil má základní lidská práva, sdělil před soudním senátem Andrej Babiš mladší v pátečním výslechu kvůli kauze Čapí hnízdo. Odkazoval se tím na svůj údajný únos na Krym v roce 2017. Během své výpovědi opakovaně uvedl, že nikdy nevlastnil akcie projektu svého otce, expremiéra Andreje Babiše (ANO). Rovněž odmítl, že by byl schizofrenikem, a přinesl soudci potvrzení od lékařky Džamily Stehlíkové.