Janoušek ve vězení zůstane, soud mu dřívější propuštění ani napodruhé neumožnil

Janoušek zůstává ve vězení

Podnikatel Janoušek ani napodruhé neuspěl s žádostí o dřívější propuštění z vězení, kde si odpykává 4,5 roku za nehodu způsobenou pod vlivem alkoholu. Jeho požadavek ve středu zamítl Obvodní soud pro Prahu 6. Lobbista si může podat stížnost.

Soudce upozornil, že na podmíněné propuštění nemá odsouzený nárok automaticky jen proto, že se ve výkonu trestu chová dobře. Musí se prokázat, že nastalo polepšení odsouzeného, tedy že došlo k jeho vnitřní proměně.

Nehoda, při níž vlivný podnikatel srazil svým autem ženu v pražské Michli a z místa ujel, se stala v roce 2012. Janoušek byl původně obžalovaný za pokus o vraždu, soudy ho ale uznaly vinným z ublížení na zdraví a také z řízení pod vlivem návykové látky. Brněnská justice mu pak výkon trestu opakovaně přerušovala na základě lékařských posudků, podle nichž muži po operaci hlavy hrozí těžké poranění mozku, potřebuje dohled a musí se při chůzi opírat o berli. Sledování ale poté lobbistu zastihlo na plovárně, na kole nebo v galerii. Média navíc zveřejnila snímky, na nichž byl Janoušek bez hole v Alpách.

Tagy: