reklama

Jaromír Jágr potěšil fanoušky. Legenda s hokejem ještě nekončí

Kariéra české hokejové legendy bude pokračovat. Jaromír Jágr při úterním představení velkolepého projektu Winter Classic ve Špindlerově Mlýně potvrdil, že končit ještě nehodlá a o motivaci má postaráno.

reklama

Majitel Rytířů Kladno má za sebou dlouhou pauzu. Od března se i kvůli pandemii staral více o manažerské záležitosti, ale teď se opět pustí do tréninku. „Skončili jsme v březnu, dá se říct, že začínám od nuly. Pro mě je to docela dlouhá pauza, ale věřím, že se do toho postupně dostanu,“ řekl Jágr, který ale ve svých 48 letech nechce nic přehánět. „Ze svých zkušeností vím, že nic se nemá přehánět, protože jakmile půjdu na doraz, je velká šance, že se zraním. A toho bych se chtěl vyvarovat. Věřím, že v říjnu, listopadu bych měl být v pohodě,“ dodal sportovec.

A co ho žene pořád dál hrát i ve věku, kdy si naprostá většina profesionálních sportovců už dávno užívá důchod? „I já k životu potřebuju určitou motivaci. A Špindl, návrat do extraligy, hrát v padesáti letech, to jsou pro mě cíle a záchytné body, abych se dokopal k tomu, že se dokážu připravit. Člověk by si takové cíle měl dávat,“ myslí si hokejová legenda.

Populární šedesát osmička tak možná bude atakovat rekord další legendy, Kanaďana Gordieho Howea, který hrál NHL ještě ve 52 letech. „Věřím tomu, že lidské tělo nemá limity, pokud ti bůh přeje a zůstaneš zdravý. Pak už záleží vše na tobě,“ řekl hokejista. A to se ještě spekuluje o tom, že Jágr nebude hrát jen za své Kladno, ale bude startovat i v extralize. Mluví se o Spartě nebo Třinci.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Za pátek do 18:00 zatím v Česku přibylo 6770 případů koronaviru, v pátek před týdnem to bylo do večera o 1300 víc. Nakaženo je nyní téměř 183 000 lidí. Počet úmrtí s koronavirem přesáhl 3000, tisíc zemřelých přibylo za necelý týden. V nemocnici je 7281 lidí s covidem, z nich 998 ve vážném stavu. Ve čtvrtek laboratoře provedly 38 945 testů, zhruba stejně jako ve středu. Podíl pozitivních mezi testovanými se drží nad 33 procenty.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

S rostoucími počty nakažených lze postupně stále jasněji pozorovat, že příznaky nemoci COVID-19 jsou ve velkém počtu případů jasně rozpoznatelné od klasické chřipky či jiných respiračních onemocnění. Specifická je například ztráta chuti a čichu. Naopak rýma mezi hlavní příznaky covidu nepatří. Člověk by měl zpozornět především při zvýšené teplotě.

reklama
Uvolňování není v žádném případě na stole, shodli se odborníci. Hrozí naopak zpřísnění
Vítěz Velké pardubické Hegnus je trochu porcelánový. Ale hodně chce, říká trenér Holčák
Božský Diego Maradona slaví 60. narozeniny. Ampulka s jeho krví zamířila do kostela
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama