Jaroslav Bašta je v kritickém stavu. Přejeme mu hodně sil a myslíme na něj, zní z SPD

Jaroslav Bašta je v nemocnici

Bývalý prezidentský kandidát Jaroslav Bašta leží v kritickém stavu v nemocnici, uvádí to web PrahaIN.cz. Dokonce se hovoří o tom, že je uveden do umělého spánku, sdělily zdroje webu PrahaIN.cz. Mluvčí SPD Barbara Šťastná v této souvislosti prosí o respekt a zdrženlivost, aby se zachoval klid a také soukromí Jaroslava Bašty a jeho rodiny. Předseda SPD Tomio Okamura informoval, že Bašta bojuje s náhlou a zákeřnou chorobou.

Webu PrahaIN.cz potvrdily tři zdroje z Poslanecké sněmovny, že Baštovi měla být diagnostikována vážná choroba, se kterou musel být hospitalizován. „Ano, mohu potvrdit, že je pan Bašta vážně nemocný a v tuto chvíli nikdo nevíme, co bude,“ sdělil webu PrahaIN.cz zdroj z dolní parlamentní komory.

ČTĚTE TAKÉ: Schmarcz: Absurdní, že dohodu politiků sestřelí úředníci. Sněmovnu čeká eldorádo, řekl Kubáček

Bývalý prezidentský kandidát je hospitalizovaný v jedné z pražských nemocnic. „Jeho stav je velmi vážný, podle lékařů kritický, hovoří se dokonce o jeho uvedení do umělého spánku,“ uvedl webu PrahaIN.cz jeho zdroj.

Jeho slova následně potvrdil i člověk blízký Jaroslavu Baštovi. SPD slovy tiskové mluvčí Barbary Šťastné prosí v souvislosti s informováním o stavu Jaroslava Bašty o respekt a zdrženlivost. Předseda SPD Tomio Okamura uvedl, že Bašta „bojuje s náhlou a zákeřnou chorobou“. Následně stejně jako mluvčí požádal o zdrženlivost.

„Ve snaze o zachování klidu a maximálního soukromí pana poslance Jaroslava Bašty a jeho rodiny prosíme o respekt a zdrženlivost v souvislosti s mediální komunikací jeho zdravotních obtíží. Všichni našemu bývalému prezidentskému kandidátovi přejeme hodně sil a myslíme na něj,“ sdělila tisková mluvčí Barbara Šťastná pro CNN Prima NEWS.

Baštovi vyjádřila podporu i jeho stranická kolegyně Karla Maříková. „Poznala jsem ho jako velice skromného a neobyčejného člověka s mnoha životními zkušenostmi. V tuto chvíli, vzhledem k jeho soukromí, bych všechny chtěla poprosit, aby byli ohleduplní při vyjadřování o jeho zdravotním stavu. Panu Baštovi přeji mnoho sil, máme ho všichni v poslaneckém klubu SPD moc rádi,“ uvedla podle Deníku.

Jaroslav Bašta se narodil v květnu roku 1948. Hned po maturitě nastoupil do Elektroporcelánu v Lounech, poté byl přijat na Filozofickou fakultu UK. V sedmdesátých letech byl odsouzen na dva a půl roku za aktivity ve studentském Hnutí revoluční mládeže. V prosinci 1976 podepsal Chartu 77 a podílel se na práci v disentu.

MOHLO VÁM UNIKNOUT – Okamura zkritizoval vládní balíček:

Tagy: