CNN Prima News Jitka Zadražilová
Jitka Zadražilová

Jitka Zadražilová

editorka FTV Prima, CNN Prima NEWS

Jitka je v CNN Prima NEWS editorkou od roku 2023. Vystudovala obor dějiny umění na FF UK Praha. Je autorkou série knih Blondýny na cestách a Blondýna na cestách v Peru.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Rozvodová válka u primátora Drážďan eskaluje. Shodil mě ze schodů, tvrdí zhrzená žena

Saská metropole Drážďany zažívá pikantní aféru v podobě dramatického rozvodu tamějšího primátora Dirka Hilberta (FDP) a jeho ženy Su Yeon (43). Rozchod je doslova na nože. Facky, rvačku a shození ze schodů prošetřují tamější policisté. Nyní podala Su Yeon na svého muže trestní oznámení kvůli podezření z trestného činu ublížení na zdraví.

Polsko zavádí na hranicích se Slovenskem kontroly. Kvůli pašerákům se zaměří na auta

Polsko zavede kontroly vozidel na hraničních přechodech se Slovenskem kvůli nárůstu nelegální migrace, uvedl to podle polských médií premiér Mateusz Morawiecki. Podobná opatření může Varšava zavést do budoucna také na hranicích s Německem, uvedla stanice Polsat News s odkazem na mluvčího polské vlády. Varšava a Berlín už dříve uvedly, že hodlají ohledně situace na hranicích brzy jednat.

Z protestu je ekologická havárie. Aktivisté vylili do řeky barvu a zabili ryby, tvrdí starosta

Ekologický protest, který se změnil v ekologickou havárii, popsal řádění aktivistů Éric Straumann, starosta alsaského města Colmar. Klimatičtí radikálové vylili v sobotu do řeky Lauch zelené fluorescentní barvivo na protest proti plánované výstavbě skládky nebezpečného odpadu. Ta má stát asi 30 kilometrů jižně od města. Nedlouho poté hladinu řeky zaplnily desítky uhynulých ryb, píše web deníku Le Figaro.