reklama
CNN Prima News jezdectví

jezdectví

Výpis příspěvků ke štítku „jezdectví“

Na rány bičíkem do bláznivého koně může doplatit i MOV. Čelí trestnímu oznámení

17. srpna 2021 12:38

Kvůli několika incidentům na hrách v Tokiu čelí trestnímu oznámení už i Mezinárodní olympijský výbor (MOV) a Mezinárodní jezdecká federace (FEI). Tématem je nevhodné chování vůči koním. Nejvíce medializovaný byl případ moderní pětibojařky Schleuové, která se bičíkem snažila umravnit vylosovaného hnědáka, který měl k poslušnosti daleko. Ochránci zvířat mluví o týrání.

Živě
ON-LINE 15. den OH: Fuksa vyplul suverénně za medailí, mílařka Mäki ve finále poslední

5. srpna 2021 23:00

Česká výprava se na olympiádě v Tokiu snažila o zisk další medaile. Mílařka Kristiina Mäki ovšem ve finále v běhu na 1 500 metrů skončila poslední, ale nemá se za co stydět. Do finále se pak nepodívají čeští parkuristé či štafeta čtyřstovskařů. Závody mají za sebou také všichni čeští chodci, umístili se ve třetí, respektive páté desítce. Největší úspěch dne dosáhl kanoista Martin Fuksa, který suverénně postoupil do zítřejšího semifinále.

ON-LINE desátý den olympiády: České tenistky braly zlato. Králem sprintu se stal Ital

31. července 2021 23:00
Aktualizováno

České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková to dokázaly. Ovládly finále čtyřhry a stávají se olympijskými vítězkami. Duel o zlato proti švýcarské dvojici Belinda Bencicová-Viktorija Golubicová vyhrály díky dvěma získaným setům. První po urputném boji vybojovaly poměrem 7:5. Druhý set již Češky přepnuli na vyšší výkonnostní stupeň a ovládly jej 6:1. Do jisté míry tak Bencicové vrátily sobotní finále dvouhry, které švýcarská tenistka vyhrála proti jiné české reprezentantce Markétě Vondroušové.

Dcera Petra Kellnera míří do Tokia. Ve vzácném rozhovoru promluvila o svých snech

20. července 2021 23:17

Jedním z členů české výpravy na letní olympijské hry v japonském Tokiu je i Anna Kellnerová. Dcera nedávno zemřelého nejbohatšího Čecha Petra Kellnera patří mezi reprezentanty v jezdeckém parkuru. Krátce před odletem poskytla mladá jezdkyně na koních rozhovor pro EquiTV. Zde popsala svoji přípravu na olympijské klání a také své cíle.

reklama