reklama

Ježíšek se taky narodil v chlévě, odmítl muž z Pardubicka uklidit. Partnerka ho pořezala

Neochota předat bývalé partnerce králíčka, rozbité okno autobusu, schválnost spočívající v zalepení zámku kůlny, ale i krev při pečení cukroví. I taková oznámení v úterý obdržela linka 158 v Pardubickém kraji. Stres před Vánoci vyústil v téměř dvacítku napadení.

reklama

Naprosto nečekanou dohru měly přípravy Vánoc u páru z Heřmanoměstecka. Doma se peklo cukroví. Žena při tom náhle znervózněla pohledem na kuchyňskou linku, kde byl dle jejího pocitu nevídaný nepořádek. Když chtěla, aby se druh chopil úklidu, nepřišla reakce, kterou očekávala.

„Místo úklidu od něj padla odpověď, že Ježíšek se taky narodil ve chlévě. A hned bylo zle. Hláška ji údajně tak rozčílila, že se otočila s nožem v ruce a nebyla k zastavení. Partner ji sice chytil, ale čepel nože poranila jeho dlaň a prsty. Zranění naštěstí nebylo tak hluboké, proto lékařské ošetření nepožadoval, ale takto rozčílené partnerky se natolik bál, že přivolal policisty,” sdělila mluvčí krajských policistů Eva Maturová.

Rovnou na záchytku

Oba partneři jevili známky opilosti. Žena nadýchala 2,3 promile, muž 1,45. Žena pod vlivem alkoholu nedokázala ani vyhodnotit závažnost situace, když byla hlídka na místě. Všemu se podle policistů smála a zároveň slibovala, že bude v napadení pokračovat.

„Úklid místnosti už tedy neklapl. Místo něj strávila útočnice čas na záchytce. Případem se zabývají policisté z Heřmanova Městce, půjde patrně o přestupek proti občanskému soužití. S opravdu velkou nadsázkou bychom v souvislosti s tímto předvánočním příběhem mohli připomenout, že hádat se se ženou v kuchyni nemusí být bezpečné,” dodala mluvčí.

Policisté byli voláni celkem k 17 případům, které končily ostrou hádkou, nebo i napadením. Většina byla naštěstí řešitelná vykázáním agresora z bytu, domluvou, nebo převozem na protialkoholní záchytnou stanici.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření
Pořady

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

Největší akvizice v historii her. Microsoft kupuje herního giganta Activision Blizzard

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu korun) vývojáře a vydavatele Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní úspěšné herní značky jako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo nebo Candy Crush. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

reklama

Domácí zpravodajství

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

reklama