CNN Prima News Jiří Menzel

Jiří Menzel

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Menzel“

Zemřela legenda rakouského filmu. Simonischek natáčel s Menzelem, kondoloval i prezident

30. května 2023 15:11

Ve věku 76 let zemřel rakouský filmový a divadelní herec Peter Simonischek. Známý je například jako představitel hlavní role v rakouské komedii Toni Erdmann, která byla v roce 2017 nominována na Oscara. Agentura APA napsala, že Simonischek, který zemřel v noci na úterý, je jedním z nejoblíbenějších herců Rakouska. Hlavní roli ztvárnil také ve slovensko-českém snímku Tlumočník režiséra Martina Šulíka, kde si zahrál po boku režiséra a herce Jiřího Menzela.

Bohumil Hrabal skočil z pátého patra pod vůz ošetřujícího lékaře. Před smrtí viděl nebožtíka

29. března 2023 07:12

Postřižiny, Slavnosti sněženek, Skřivánci na niti, Ostře sledované vlaky, Obsluhoval jsem anglického krále. To je jen stručný výčet věhlasných filmů, které podle předlohy knih Bohumila Hrabala natočil režisér Jiří Menzel. Světoznámý, ale zato svérázný spisovatel, velký milovník koček a piva svůj život ukončil ve svých dvaaosmdesáti letech sebevraždou. V těchto dnech si připomínáme jeho nedožité 109. narozeniny.

Hřebejk se ostře pustil do Klause: Nad rakví Jakubiska si kopnul do jeho mrtvých kolegů

4. března 2023 22:27

Režisér Jan Hřebejk na Twitteru ostře kritizoval projev Václava Klause na pohřbu slovenského režiséra Juraje Jakubiska. Podle filmaře si bývalý prezident kopnul do Jakubiskových významnějších mrtvých kolegů. „Neměl jsem tam chodit,“ litoval své účasti na pohřbu Hřebejk. Reakci Václava Klause na Hřebejkova slova CNN Prima NEWS zjišťuje.

Desítky květin i slzy smutku. Skončilo poslední rozloučení se Somrem

26. října 2022 12:30

Ve Velké obřadní síni pražského strašnického krematoria se ve středu 26. října uskutečnilo poslední rozloučení s Josefem Somrem. Kromě rodiny a přátel dorazili také dlouholetí kolegové zesnulého herce a také jeho fanoušci, kteří k Somrově rakvi položili desítky květin. Smuteční obřad se pak nesl v dojemné atmosféře.