CNN Prima News Jiří Paroubek

Jiří Paroubek

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Paroubek“

Ukrajina je jen střelnice na zkoušení zbraní. Naše podpora je k ničemu, říká Paroubek

Česká podpora Ukrajině zatím k ničemu není. Konflikt není ničím jiným než střelnicí, kde se zkoušejí nové zbraně. Bylo by dobré se vrátit na začátek celé události. Tak se k ruské agresi na východě Evropy vyjádřil bývalý premiér i předseda ČSSD Jiří Paroubek v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Míní také, že pro Rusy se jedná o lokální válku a že Ukrajina „nemá co do činění se západními strukturami“.

Násilí na politických mítincích? Spoustě lidem hrabe, měli by se uklidnit, míní komentátor

Koncem týdne se na sociálních sítích objevily záběry napadení ženy, ke kterému došlo u protivládního petičního stánku před úřadem vlády. Podle komentátora MF DNES Petra Koláře se násilí na politický akcích vyskytuje dlouhá léta a účastní se jich „spousta magorů“. Ve vysílání CNN Prima NEWS Kolář uvedl, že v téhle zemi spoustě lidem hrabe a měli by se uklidnit.

Estébáci, vyhrožování či ukroucení hlavy. Balaštíková se v Partii PLUS pohádala se Zdechovským

Nedělní Partie PLUS se nesla v duchu ostrých přestřelek mezi poslankyní Margitou Balaštíkovou (ANO) a lidoveckým europoslancem Tomášem Zdechovským. Zatímco Balaštíková připomněla, že lidovci byli ve vládách dohromady déle než hnutí ANO a stejně neprosadili důchodovou reformu, tak Zdechovský nařknul předsedu hnutí Andreje Babiše, že měl jako bývalý estébák vliv na řadu porevolučních kabinetů. Poslankyně zase vyjmenovala, do čeho je Zdechovský údajně zapleten.

Šiky protivládních sil. Odbory hrozí, Okamura paktuje, Rajchl protestuje a Paroubek vykukuje

Na vládu Petra Fialy (ODS) si brousí nože celá řada menších či větších politických uskupení. Přes mířidla na ni střílí opozice v podobě hnutí ANO a SPD, které podepsalo memorandum o spolupráci s Trikolorou. Kvůli konsolidačnímu balíčku je pětikoaliční kabinet pod palbou kritiky i ze strany odborářů, kteří nadále vyhrožují generální stávkou. Mimo parlamentní mantinely se navíc shlukují další protivládní síly, a to ve volbách poražení sociální demokraté a komunisté. O slovo se rovněž hlásí demonstranti Jindřicha Rajchla či navrátivší Jiří Paroubek coby samozvaný „sjednotitel levice“. Podívejte se, kde všude má kabinet své oponenty.

Babiš je lídr, Fiala napravuje nezodpovědné kroky, hodnotí osobnosti. Kdo uspěje v debatě?

Expremiér Andrej Babiš (ANO) je svým životním příběhem lídr a současný předseda vlády Petr Fiala zase našel politickou odvahu k předložení důchodové reformy. Tak hodnotí osobnosti české politiky oba státníky před tím, než se poprvé v tomto volebním období střetnou v televizním duelu. Na televizi Prima a CNN Prima NEWS vám dlouho očekávanou debatu nabídneme v Partii Terezie Tománkové v neděli 4. června od 11 hodin.

Paroubek, Dostálová a nejistá budoucnost Zahradila? Kdo za rok zabojuje o europarlament

Přibližně za rok se voliči vydají znovu k volebním urnám a budou rozhodovat o českém zastoupení v Evropském parlamentu. Již teď se objevuje řada zajímavých jmen, která by mohla o mandát usilovat, patří mezi ně například expremiér Jiří Paroubek či dokonce exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Největší otázkou však zůstává, zda bude chtít koalice Spolu zopakovat svůj úspěch ze sněmovních voleb společnou kandidátkou, nebo zda se jednotlivé strany vydají do Evropy jednotlivě.

Bohatí, armáda i firmy. Vláda má možností mnoho, tvrdí experti. Nechce ale ztratit tvář

Možností konsolidace státního rozpočtu je mnoho, hlavním problémem ale zůstává politická vůle zásadní změny skutečně prosadit. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodovali bývalí politici a ekonomičtí experti. Například někdejší premiér Jiří Paroubek by hledal finance především v oblasti zdanění převodu dividend do zahraničí nebo zastropování výdajů armády. Vedle toho bývalý ministr financí za hnutí ANO Ivan Pilný upozornil, že by situaci do značné míry řešilo obnovení superhrubé mzdy. Politici však dle něj nechtějí ztratit tvář. Vláda by měla seznam 55 navrhovaných změn vedoucích k ozdravení rozpočtu představit krátce před polednem.

Vládní úpravy by znamenaly drakonické změny. Lidé nejsou připraveni, varuje Paroubek

Pokud by došlo k některým rozpočtovým vládním úpravám, tak by šlo o drakonické změny, na které veřejnost není připravená. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl expremiér Jiří Paroubek. Ten společně s europoslancem Jiřím Pospíšilem (TOP 09) ve studiu hovořil mimo jiné o stavu státního rozpočtu. Vláda by již brzy měla odtajnit svůj komplexní plán na ozdravení veřejných financí. Představené úspory by se měly pohybovat minimálně v řádu vyšších desítek miliard korun.

Prvomájový protest Chceme mír! skončil fiaskem, nikdo nepřišel. Akci jsem rušila, tvrdí Volfová

Na plánovanou pondělní demonstraci Chceme mír! na pražské Letné kromě novinářů a turistů téměř nikdo nepřišel. Akce se podle oznámení na pražském magistrátu měla konat v devět hodin ráno při události Prvního máje. Předsedkyně strany Česká suverenita Jana Volfová, jež akci plánovala, ji však prý již zhruba před měsícem rušila, jak sdělila redakci webu iDnes.cz. Informaci však zřejmě k rozčarování hrstky příchozích demonstrantů netlumočila dostatečně jasně. Sama Volfová se prý namísto původně zamýšleného protestu přidá k Jiřímu Paroubkovi a jeho hnutí Nespokojení, s nimiž půjde pokládat věnce.

U Klause a Zemana s postupujícím věkem převládá zapšklost, míní komentátor Dolejší

Miloš Zeman i Václav Klaus jsou velikáni polistopadového vývoje. S postupujícím věkem u nich ale převládá zapšklost. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl komentátor Václav Dolejší. Domnívá se, že názory exprezidenta Zemana časem nebudou nikoho zajímat. Naopak komentátor Miroslav Korecký je toho názoru, že bývalá hlava státu bude se svými zkušenostmi vyhledávaným komentátorem politického dění.

Bendovo kouření v letadle? Za Zemana i Havla se hulilo, až se zdálo, že hoří, líčí pamětníci

Poslanec Marek Benda (ODS) vyvolal poprask, když si během letu vládním speciálem na Tchaj-wan „zapálil“ elektronickou cigaretu, čímž málem zapříčinil nouzové přistání v Kambodži. Zatímco někteří hovoří o papalášském chování, jiní politici či novináři připomínají, že kouření ve vládních speciálech či na jiných nevhodných místech bývalo dřív relativně běžným jevem.

Paroubek o úsporách: Státní úředníci by se neměli „vraždit“. Pilip je z vlády zklamaný

Vláda dělá všechno pro to, aby si znepřátelila jednotlivé skupiny obyvatelstva. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl expremiér Jiří Paroubek. Společně s dalším hostem – bývalým ministrem financí Ivanem Pilipem – hodnotil, jak se vláda vypořádává s ekonomickou krizí. Pilip konstatoval, že kabinet zatím v domácí politice, na rozdíl od té zahraniční, nenaplňuje očekávání.