CNN Prima News Jiří Paroubek

Jiří Paroubek

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Paroubek“

Řítíme se do studené občanské války, popsal Paroubek mítinky ANO. Babiš nemůže uhnout

11. srpna 2022 15:55

Poslanec Andrej Babiš (ANO) pokračuje v cestách po českých regionech. Předvolební mítinky hnutí ANO se ale v posledních dnech nesou ve velmi bouřlivém duchu a provází je mnoho kontroverzí. Odpůrci hnutí často verbálně útočí na expremiéra i jeho podporovatele. Z řad obou stran pak dochází k fyzickým potyčkám, které vedou k zásahům policistů (někdy i neuniformovaných). Bývalý premiér Jiří Paroubek, který má s napjatou atmosférou na politických akcích bohaté zkušenosti, ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že se Česko dostává do stavu „studené občanské války“.

Konec ruského plynu? Putin alternativu má. My ne a stejně vyhrožujeme, říká Tlustý

13. července 2022 22:31

V pondělí začala pravidelná roční údržba plynovodu Nord Stream 1. Někteří západní představitelé se obávají, že Moskva tento plynovod již znovu neotevře. Složitou energetickou situaci v Evropě hodnotili ve vysílání CNN Prima NEWS bývalý premiér Jiří Paroubek a exministr financí Vlastimil Tlustý. Shodli se, že Česko v krátkodobém horizontu nemá šanci najít za ruský plyn relevantní náhradu.

Paroubek: ODS na svých partnerech kanibalizuje, sílu koalice ukážou volby v září

9. června 2022 14:13

ODS coby nejsilnější strana vládní koalice „kanibalizuje“ na svých partnerech. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl expremiér Jiří Paroubek. Občanští demokraté podle něj sice získávají pravicové voliče, avšak oslabují spřízněné partaje. Podobně hovořil také bývalý ministr financí i školství Ivan Pilip, který ale zdůraznil, že v daleko větší míře takto fungovalo hnutí ANO směrem k ČSSD.

Svoboda: Výjimky z embarga na ruskou ropu? Orbánovo vítězství, Maďarsku můžeme děkovat

31. května 2022 20:35

Evropská unie se na dvoudenním summitu v Bruselu shodla na nových protiruských sankcích včetně zákazu dovozu většiny ruské ropy. Některým zemím, včetně Česka, však byla udělena 18měsíční výjimka. Podle bývalého ministra zahraničí Cyrila Svobody jde o vítězství Viktora Orbána. „Můžeme Maďarsku poděkovat,“ řekl v pořadu Co Čech, to politik!

Za Zemana bylo nejlíp, za Babiše nejhůř. Úspěchy hokejové reprezentace podle premiérů

31. května 2022 16:48

Jakmile národní tým v neděli velkolepě otočil na mistrovství světa zápas s USA a ukončil desetileté čekání na cenný kov z velké akce, stal se na sociálních sítích hitem příspěvek hlásající: „Za Babiše nebyla jediná medaile!“ Pod tím podpis „Roman (Červenka), kapitán“. Kteří premiéři naopak „zařídili“ hokejovému národu nejvíce radosti?

Moderátoři pořadu 360° Wolfová a Půr: Máme rádi hosty, kteří jdou na komoru

5. května 2022 06:01

Oba jsou známí novináři, v médiích pracují už řadu let. Profesně se ale poprvé setkali až v televizi CNN Prima NEWS. Pavlína Wolfová a Michal Půr moderují diskusní večerní pořad 360°. „Připravujeme se pořád. Od téhle práce se nikdy nemůžete úplně odpojit,“ shodují se v rozhovoru pro časopis CNN Prima NEWS Rok 2, který je právě v prodeji.

Prvomájové oslavy i demonstrace. V Praze se protestovalo proti ruské agresi

1. května 2022 10:10

Zatímco někteří si v první májový den připomínali Svátek práce, jako například KSČM, jiní oslavovali svátek zamilovaných. Dermacol společně se skupinou Prima zorganizoval v pražské Grébovce akci, kde vystoupila například zpěvačka Dara Rolins. Kromě toho se v neděli konaly i demonstrace, a to například na podporu Ukrajiny proti ruské agresi, kterou pořádal spolek Pražský Majdan.