jóga

Výpis příspěvků ke štítku „jóga“

Sedm tipů, jak předejít zhoršení zraku: Pomoci může speciální jóga i sluneční brýle

Mít dobrý zrak není ani zdaleka samozřejmostí. Většina lidí se o své oči začne zajímat až ve chvíli, kdy má zdravotní problémy – prevence je však mnohdy jednodušší než následná léčba. Předcházet zhoršení svého zraku mohou lidé i naprostými maličkostmi, jako je speciální oční jóga, nošení slunečních brýlí a eliminace sledování obrazovek. Redakce CNN Prima NEWS pro vás sepsala sedm tipů, které vám mohou pomoci udržet zdravý zrak.

Kuriózní poplach: Policie vyjížděla k masové vraždě, našla jen cvičence z kurzu jógy

Britská policie řešila kuriózní poplach, kdy její příslušníci vyjížděli k ohlášenému případu rituální masové vraždy, na místě ale našli jen cvičence odpočívající po kurzu jógy. Policisty v přímořském městečku v hrabství Lincolnshire zalarmovali vyděšení lidé, kteří viděli v sále osvíceném svíčkami nehybně ležet několik těl. Muži zákona pak na místě pouze konstatovali, že se žádný zločin nestal, napsal server BBC.

Záhadná smrt slovenské influncerky: Rodina tají výsledky pitvy, podle ní se neutopila

Lidé stále oplakávají smrt oblíbené influencerky a instruktorky jógy s vietnamskými kořeny Diany Hô Chí. Na chorvatském ostrově Korčula trávila čas se svým novým přítelem, kde se společně věnovali potápění. Právě on údajně našel její bezvládně tělo na vodní hladině, načež následoval zběsilý transport do zátoky, kde přivolaní záchranáři zkoušeli dlouhou resuscitaci, ovšem bez výsledku. S příčinami jejího skonu byla po pitvě seznámena rodina, která ale tvrdí, že se Diana neutopila, což vyvolává další otázky. Detaily ohledně jejího úmrtí přinesl web Nový čas.

Mezinárodní den jógy je tu: Užijte si cvičení i se svým mazlíčkem

Chcete-li se cítit dobře, neměl by ve vašem denním režimu chybět pohyb a stejně je tomu i u domácích mazlíčků. Ti potřebují ve svém denním programu zábavu a cvičení možná ještě více než lidé. Ideální je, pokud propojíte své pohybové aktivity s těmi, které budou bavit i vaše čtyřnohé kamarády. Takovým cvičením je například jóga s domácími mazlíčky, jež právě zažívá boom po celém světě. Právě na dnešní den připadá Mezinárodní den jógy a my jsme nechyběli na akci, kde jóga s mazlíčky probíhala. Brzy se můžete těšit na reportáž, která vám průběh cvičení s pejskem či kočičkou přiblíží.

Místo, které si oblíbili i bratři Čapkové. Resort Svatá Kateřina potěší tělo i duši

Všichni máme své každodenní starosti a neklid. Co se na chvíli přenést na místo ukryté v srdci lesů na Vysočině? Auto jednoduše odstavíte na parkovišti ve městě a necháte se odvézt – celý den můžete popíjet vodu z léčivých pramenů nebo se oddat rituálům tisíce let staré indické medicíny. S kamerou vás vezmeme do rezortu Svatá Kateřina, kde čas s oblibou trávili i bratři Čapkové.

Byl to dobrák, všem pomáhal. Kantor ho potápěl, říká děda žáka, který měl zabít učitele

Čtvrteční tragická událost, která se odehrála na odborném učilišti v Praze 4, obrátila život naruby mnoha lidem. Jedním z nich je i 74letý Miroslav, dědeček studenta, který měl mačetou zavraždit svého učitele. O svém vnukovi mluví jako o hodném hochovi. Obává se také toho, že se nedožije chvíle, kdy chlapce propustí z vězení. S dědečkem studenta mluvila redakce Blesku.

Honza byl tahoun i kliďas. Na zavražděného učitele vzpomínají jeho kolegové

Kriminalisté nadále vyšetřují tragédii, která se ve čtvrtek odehrála na odborném učilišti v Praze 4. Devatenáctiletý Jaroslav, student třetího ročníku, tam mačetou zaútočil na učitele Jana K. Ten zraněním na místě podlehl. Škola kvůli tomu v pátek zůstala zavřená. U jejího vchodu vzniklo pietní místo. Rozloučit se s oblíbeným pedagogem přišli v průběhu dne jak studenti, tak i učitelé z celého okolí. Na oblíbeného učitele zavzpomínali také jeho kolegové, a to nejen ze školy.