Vtipy Johnnyho Deppa na předávání cen vzbudily vášně. Vznášel se v obleku astronauta

Herec Johnny Depp sehrál nečekanou roli při předávání cen stanice MTV. Svou tvář propůjčil létajícímu maskotovi televizní stanice. V průběhu komerčních přestávek bavil diváky krátkými vtípky. Jedná se o jeho nejnovější veřejné vystoupení, naznačující návrat do showbyznysu po vyhraném soudním sporu s exmanželkou Amber Heardovou. Herec také oznámil chystaný film ve vlastní režii.

„Chci vám jen říct, že jsem k dispozici na narozeninové oslavy, svatby, smuteční obřady, bar micva, zkrátka cokoliv, co potřebujete. Jsem taky zubař,“ sdělil Depp divákům při předávání cen MTV za nejlepší hudební videoklipy. Herec se události zúčastnil velmi netradičním způsobem. Pořadatelé promítali jeho tvář na tělo astronauta vznášejícího se nad pódiem. Vesmírný „Moon Man“ je již po dlouhou dobu maskotem televizní stanice.

Depp se v průběhu večera několikrát objevil, aby krátce zavtipkoval směrem k publiku. Jeho výstupy se většinou omezily na jednu větu. „Potřeboval jsem tu práci,“ prozradil žertovně na začátku programu.

Byť krátké a humorné, Deppovo vystoupení signalizuje jeho postupné znovupřijetí do veřejného prostoru v návaznosti na výsledek medializovaného soudního sporu s Amber Heardovou. Pro herce se tak nejspíše jedná o vítanou změnu po odsouzení veřejností. Kvůli obviněním z domácího násilí v minulých letech přišel například o jednu z hlavních rolí ve filmové sérii Fantastická zvířata a kde je najít, v níž byl přeobsazen dánským hercem Madsem Mikkelsenem. Kritiku vyvolala i jeho účast na Karlovarském filmovém festivalu.

Plánovaný comeback oznámila hollywoodská hvězda již v době před ceremoniálem MTV. V první roli po soudním vítězství ztvární herec krále Ludvíka XV. ve francouzském filmu Jeanne du Barry. Kromě toho se Depp chystá na první režisérský počin po 25 letech od jeho debutového filmu Bojovník. V koprodukci s Al Pacinem a Barrym Navidim plánuje vytvořit filmovou adaptaci divadelní hry o italském malíři a sochaři Amedeo Modiglianim, informoval o tom web USA Today.

Reakce veřejnosti na zapojení Deppa do předávání cen jsou smíšené. Jeho fanoušky hercův návrat na veřejnost pochopitelně těší, vystoupení zároveň mnoho z nich pobavilo. „Sice nebyl ani nominovaný, ale Johnny vyhrál celé VMAs,“ napsal například jeden z uživatelů Twitteru. Řada lidí však s rozhodnutím pořadatelů o zapojení herce nesouhlasí. „Je to nechutné, chce se mi zvracet,“ zaznělo také v komentářích. „Lidé se k němu přidali a pomohli mu více ponížit a ublížit jeho oběti. Teď je ještě oblíbenější, zatímco Amber denně lidi obtěžují, protože se postavila násilí,“ zkritizovala MTV další z komentujících na sociální síti.

Tagy: