Role s Johnnym Deppem i pobyt na psychiatrii. Jaký byl život zesnulé herečky Anne Hecheové?

Herečka Anne Hecheová, která byla v pátek prohlášena za mrtvou, byla v dětství údajně zneužívaná otcem a krátce ji hospitalizovali na psychiatrickém oddělení. Na filmovém plátně se objevila například po boku Johnnyho Deppa či Harrisona Forda.

Hecheová se do povědomí diváků dostala na začátku 90. let rolí dvojčat v seriálu Another World a filmovou rolí Laury v celovečerní romantické komedii režisérky Nicole Holofcenerové Walking and Talking. První větší roli ztvárnila v dramatu Krycí jméno Donnie Brasco, ve kterém si zahrála přítelkyni Johnnyho Deppa.

V roce 1997 Hecheová také navázala několikaletý vztah s hvězdou sitcomů a moderátorkou talkshow Ellen DeGeneresovou. O rok později se představila ve filmu Šest dní, sedm nocí, ve kterém si zahrála po boku Harrisona Forda. Ve stejném roce se objevila i v remaku Hitchcockova Psycha od režiséra Guse van Santa.

V následujícím desetiletí natáčela v průměru jeden film ročně a vybírala si ambiciózní projekty. Zahrála si například sestru Nicole Kidmanové v dramatu Zrození a přítelkyni Ashtona Kutchera v komedii Samec.

Mezi její poslední filmové role patří matka sériového vraha Jeffreyho Dahmera v životopisném filmu z roku 2017 a umělkyně po boku Sandry Oh v černé komedii Catfight. „Oba hlavní představitelé jsou vynikající, přičemž zejména Hecheová dokázala, že je na velkém plátně vítaným hostem,“ napsal v recenzi filmu Catfight Benjamin Lee z deníku The Guardian.

V roce 2001 vydala Hecheová memoáry nazvané Říkejte mi blázen, v nichž popsala své bouřlivé dětství. Byla totiž nejmladším z pěti dětí v rodině a jedenáctkrát zažila stěhování. Ve třinácti letech přišla herečka o svého otce, který zemřel na AIDS. Hecheová tvrdila, že ji otec v dětství opakovaně znásilňoval, což mělo vést k nákaze herpesem. Ostatní členové rodiny však její tvrzení zpochybňovali.

Hecheová údajně v roce 2000 odjela do pouště, kde se vydala na cizí ranč. Tam požádala o sprchu, v obývacím pokoji si pustila film a nechtěla odejít. Obyvatel domu na ni musel zavolat místního šerifa. Herečka byla následně krátce hospitalizována na psychiatrickém oddělení a přiznala, že si vzala extázi. Ve své knize také uvedla, že prvních 31 let svého života byla „šílená“, příčinu viděla ve zneužívání ze strany otce.

V pátek Hecheová podlehla následkům nehody, při níž se svým vozem narazila do dvoupodlažní budovy v Los Angeles. Automobil následně začal hořet. Utrpěla těžké anoxické poranění mozku a policie uvedla, že krevní testy odhalily v jejím těle přítomnost drog.

Tagy:
film Instagram Johnny Depp herec USA Harrison Ford Ellen DeGeneresová Anne Hecheová Nancy Jan Davisová