Josef Kuča, který utýral tříletého Marečka, zemřel ve vězení. Prý šlo o sebevraždu

Josef Kuča, který týral a nakonec zabil tříletého Marečka z Loun, zemřel ve vězení. Policie cizí zavinění vyloučila. Kučovi rodiče však odmítají, že by si jejich syn sáhl na život, informoval na svém webu Expres.

Kuča byl nejprve za těžké ublížení na zdraví a týrání svěřené osoby odsouzen na šestnáct let vězení. Minulý týden ale pražský Vrchní soud čin překvalifikoval na vraždu a trest zpřísnil na dvaadvacet let. „Dva dny před soudem jsme za ním byli. Řekl nám, že by si na život nesáhl a že si svůj trest chce odsedět,“ řekli Expresu zdrcení rodiče.

Od policistů se prý ale o smrti nedozvěděli nic dalšího. A tak se rodiče snažili dovolat vězeňské službě, aby zjistili, co se synovi stalo. „Prakticky nic nevíme. Jen nám řekli, že vyloučili cizí zavinění, ale že nám víc říct nemohou, dokud to nevyšetří. Ale nám je to divné. Když jsme s ním mluvili naposledy, to bylo dva dny před soudem, řekl nám, že nemá v úmyslu si brát život. Že ho nic nezlomí a že si svůj trest chce odsedět,“ řekl otec.

„Je mi to divné, měli by ho hlídat. Nikdo by se k němu neměl dostat a taky by neměl mít možnost dostat se k nějakému předmětu, kterým by si vzal život,“ dodal.

„Volala jsem advokátovi. Ten mi řekl, že ho po soudu měli převézt zpět do Litoměřic, než mu určí věznici, ve které bude vykonávat trest. Jenže po tom pražském soudu ho tam nepřevezli. Nevím proč. Proč jel rovnou do kriminálu? Já ani nevěděla, kde je, vůbec nic mi neřekli. Nemohla jsem mu ani napsat nebo ho navštívit. Advokát mi řekl, že na to neměli právo,“ řekla Expresu matka Josefa Kuči.

V přiloženém videu najdete reportáž ze soudu s Josefem Kučou.

Tagy:
policie sebevražda týrání týrání dětí věznice Louny Mareček Josef Kuča Vrchní soud v Praze Vězeňská služba České republiky