CNN Prima News kampaň

kampaň

Výpis příspěvků ke štítku „kampaň“

KOMENTÁŘ: Slovenské volby provází česká hysterie, z níž naskakuje husí kůže

Když jsem na konci srpna psala komentář o tom, že politickou situaci na Slovensku bychom měli bedlivě sledovat, myslela jsem tím skutečně (jen) sledovat. Tedy pasivně pozorovat a brát si pro sebe ponaučení. Řada tuzemských politiků a osobností se ale místo pouhého sledování rozhodla aktivně ovlivňovat. Dělat kampaň. Jako by nestačilo, že na Slovensku právě vrcholí snad nejvyhrocenější předvolební boj, jaký kraj pod Tatrami vůbec pamatuje. Pod kotel všeobecné hysterie mocně přikládáme polínka i tady, v Česku...

Kolaja: Piráti jsou jediná fakt liberální strana v ČR. Konzervativci se blíží krajní pravici

Piráti jsou jedinou opravdu liberální stranou na české scéně. Konzervativci se stále více blíží krajní pravici. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Marcel Kolaja. Lídr Pirátů do evropských voleb 2024 a 1. místopředseda strany se kromě jiného rozmluvil o kontroverzi kolem osoby ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Zároveň popřel, že by uvnitř Pirátů panovalo nějaké větší pnutí mezi „provládní“ a „europoslaneckou“ frakcí.

KOMENTÁŘ: Fiala s růžky nebyl tak špatný tah. Co jiného by na plakáty SOCDEM dala?

Co nejnovější kampaň sociálních demokratů s čertíkem – premiérem Fialou – o této straně prozradila? Daleko víc, než že se SOCDEM bojí o budoucnost země. Klíčem je jedna z definic negativní kampaně. Nesoustředit se na kvality vlastního kandidáta, ale na nedostatky konkurenta. V případě Šmardovy strany je to docela elegantní řešení. Když nevíš coby, střílet do konkurenta jde vždy. Jenže tím konkurentem není vláda, ale hnutí ANO.

Kalousek a Nerudová se mýlí. Nejspíš už vedou kampaň, reagoval Fiala na kritiku vlády

Premiér Petr Fiala (ODS) se ohradil proti kritice vládních snah o konsolidaci veřejných financí ze strany Danuše Nerudové a Miroslava Kalouska (TOP 09). Jejich negativní vyjádření jsou podle něj, jak uvedl v rozhovoru pro iDnes.cz, zřejmě součástí předvolební kampaně do europarlamentu. Nerudová v eurovolbách povede kandidátku STAN, o možné Kalouskově kandidatuře se zatím spekuluje.

Šokující záběry z volebního boje: Slovenský expremiér Matovič se popral s bývalým ministrem

Na Slovensku probíhá velmi vyhrocená předvolební kampaň. Dokazuje to i čerstvý střet ze středečního rána před tamním Úřadem vlády. Tiskovou konferenci strany Směr-SD expremiéra Roberta Fica totiž narušil jiný bývalý předseda vlády a šéf hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igor Matovič. Dorazil na místo autem s tlampači, do kterých mluvil přes mikrofon. Situaci chtěl s Matovičem řešit Ficův exministr vnitra Robert Kaliňák. Došlo na vulgární výměnu názorů, po níž následovaly pěsti doprovázené kopanci, jak ukazují záběry zveřejněné hnutím OLaNO.

Žabomyší války, reaguje Michálek na „zezelenalou“ Michailidu. Nekončící zábava, píší jiní

Stalo se mi už mnohokrát, že se někdo chlubil mojí prací, aniž by mi dal kredit. Nikdy by mě ale nenapadlo, že bych si kvůli tomu veřejně stěžoval. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl šéf pirátského poslaneckého klubu Jakub Michálek. Reagoval tak na situaci kolem Jany Michailidu. Některých Pirátů se dotkla skutečnost, že stranická expertka na legalizaci či regulaci psychotropních látek chyběla na jednom z propagačních bannerů. Strana materiál později upravila.

Piráti čelí ostré kritice za „cenzuru“ rebelky Michailidu. Jste trapáci, vzkázal Zahradil

Aktualizováno

Mezi Piráty se rozhořel další vnitrostranický spor. Některých členů se dotkla skutečnost, že na jednom z propagačních bannerů chyběla fotografie stranické expertky na legalizaci či regulaci psychotropních látek Jany Michailidu. Šlo o účelový manévr a ignorování zásluh političky, která je považována za rebelku nejmenší vládní strany? Piráty za jejich jednání ostře zkritizoval i europoslanec Jan Zahradil (ODS) – označil je za „trapáky“. Strana později banner upravila.

Evropa bez nesmyslů. Hodí ODS lidovce a TOP 09 přes palubu? Nové billboardy vyvolávají otázky

Pro Evropu bez nesmyslů, hlásají nové billboardy, které se během léta objevily v ČR. Vedle europoslanců Alexandra Vondry a Veroniky Vrecionové (oba ODS) propagují také frakci evropských konzervativců a reformistů (ECR). Jde o signál, že ODS s koalicí Spolu pro eurovolby nepočítá? Zmíněnou spekulaci naznačil na Twitteru i europoslanec Jan Zahradil (ODS). Vondra a Vrecionová však v reakci na dotaz CNN Prima NEWS uvedli, že billboardy nemají s předvolební kampaní do europarlamentu nic společného.

Babišova kampaň? Není to můj styl, přiznal Nacher. Prozradil, kdy vstoupí do ANO

Způsob, jakým hnutí ANO obvykle vede předvolební kampaň, není můj styl. Jsem příznivcem pozitivní komunikace. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl poslanec Patrik Nacher (za ANO). Opoziční politik mimo jiné zmínil, za co by pochválil vládu premiéra Petra Fialy (ODS) a co mu naopak na současném kabinetu vadí. Zároveň prozradil, kdy plánuje vstoupit do ANO.

Otazníky kolem Pavlovy kandidátky do Ústavního soudu. Může být napojená na jeho sponzory

Objevují se sporné otázky okolo Kateřiny Ronovské, kterou prezident Petr Pavel dříve navrhl jako jednu z možných kandidátek na post ústavního soudce. Portál Borovan.cz upozornil na její působení v dozorčí radě Nadace Independent Press, jež vlastní majoritní podíl v Deníku N. Někteří z jejích zakladatelů, kteří však již v organizaci nepůsobí, přitom sponzorovali Pavlovu prezidentskou kampaň. Hlava státu se k tomu při svém vystoupení v Senátu nevyjádřila, vyzdvihla pouze odbornou způsobilost Ronovské.