Václav Klaus

Nejnovější příspěvky k tématu

Nechci „bidenovat“, rýpl si Klaus do prezidenta USA. Vysvětlil, proč už nebude kandidovat
K věci

Nechci „bidenovat“, rýpl si Klaus do prezidenta USA. Vysvětlil, proč už nebude kandidovat

Už v lednu si Češi zvolí nového prezidenta. Na ministerstvu vnitra svůj zájem ucházet se o Pražský hrad dalo najevo 21 osob. Václav Klaus mezi nimi není. Exprezident v pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedl, že nikdy vážně neuvažoval o tom, že by se měl stát hlavou státu znovu. Své rozhodnutí odůvodnil i svým věkem, přičemž si rýpl do prezidenta USA Joea Bidena.

Klaus před volbami radil SPD. Říkal nám, co by naštvalo naše voliče, připouští Nerušil
K věci

Klaus před volbami radil SPD. Říkal nám, co by naštvalo naše voliče, připouští Nerušil

Exprezident Václav Klaus před komunálními volbami radil SPD, aby neschovávalo svou značku. Uvedl to předseda pražské organizace tohoto hnutí a nově zvolený zastupitel Josef Nerušil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Ve vysílání také prozradil, proč se po neúspěšně kandidatuře jakožto nezávislý za STAN v komunálních volbách v roce 2014 ke spolupráci se Starosty již nevrátil.

Inflaci musíme řešit škrty a utažením opasků. Kalousek podpořil Klause v kritice vlády

29. července 2022 12:58

Bývalý prezident Václav Klaus ostře zkritizoval ekonomickou politiku kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS). V rozhovoru pro web Novinky.cz mimo jiné uvedl, že deficit a vysoká inflace se musí řešit skrze škrty a utažení opasků. S tím souhlasí i exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Ten na začátku týdne společně s někdejším premiérem Mirkem Topolánkem vypracoval desatero, v němž vládě doporučuje, jak veřejné rozpočty uzdravit.

Klaus a Mečiar: Československo jsme rozdělili bez konfliktu, mohlo se i střílet

30. června 2022 20:24

Československo se nám podařilo rozdělit férově a hlavně bez konfliktu, protože ten opravdu reálně hrozil. Mohlo dojít i na střelbu. Ve speciálním vysílání slovenské RTVS se na tom shodl český expremiér a později i prezident Václav Klaus společně se svým bývalým slovenským protějškem Vladimírem Mečiarem. Právě tato dvojice se před 30 lety na rozdělení federace dohodla. Podle Klause byl navíc český a slovenský národ už dávno rozdělen sérií historických událostí.

Rychetský naznačil napojení Václava Klause na Rusko. Macinka podal trestní oznámení

7. května 2022 11:35

Kvůli nedávným výrokům předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského o údajném napojení bývalého prezidenta Václava Klause na Rusko padlo trestní oznámení. Na Rychetského ho podal Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Domnívá se, že se Rychetský dopustil pomluvy a případně i křivého obvinění. Dodal, že o svém kroku Klause informoval. Rychetský se k záležitosti nebude vyjadřovat.

Klaus: Přispějme k ukončení válečného konfliktu. Rozum musí zvítězit nad propagandou

2. května 2022 14:46

Bývalý prezident Václav Klaus znovu vyzval ke snaze přispět k co nejrychlejšímu ukončení konfliktu na Ukrajině. Řekl to v pondělí ve svém projevu při příležitosti uctění obětí domácího odboje proti nacistické okupaci v Terezíně na Litoměřicku. Válka podle něj může v jiném případě eskalovat v konfrontaci velmocí disponujícími zbraněmi hromadného ničení.

Klaus: Válka na Ukrajině na nás dopadne hůř než covid. S uprchlíky sem nejde pracovní síla

19. března 2022 09:19

Konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou bude mít řadu přímých i nepřímých nákladů, které se projeví nejen na válčících stranách, ale i na českém hospodářství. Mezi ně je nutné počítat přímou finanční či materiální pomoc Ukrajině, ale i náklady, které vzniknou v důsledku opětovného narušení dodavatelských řetězců. „Budou řádově větší než náklady covidové epidemie,“ řekl bývalý český prezident Václav Klaus v rozhovoru pro Lidové noviny.

Puškinovu medaili od Putina nevrátím. Museli by mě vést na popraviště, prohlásil Klaus

18. března 2022 22:43

Stejně jako písničkář Jaromír Nohavica odmítá bývalý prezident Václav Klaus vrátit Puškinovu medaili, kterou obdržel od ruského prezidenta Vladimira Putina. Oznámil to v rozhovoru pro web Lidovky.cz. Válku na Ukrajině nepovažuje za dostatečný důvod. „Považuji za dětinské tuto medaili demonstrativně někomu vracet. To je něco, k čemu bych se nesnížil. To bych musel být veden na popraviště, abych něco takového eventuálně mohl udělat,“ prohlásil.

Hlavní zprávy

ČEZ vyplatí odměny 60 tisíc korun. Nemravné by to bylo v době ztrát, hájí firmu Munzar
Energetika

ČEZ vyplatí odměny 60 tisíc korun. Nemravné by to bylo v době ztrát, hájí firmu Munzar

Společnost ČEZ vyplatí všem svým pracovníkům bonus ve výši 60 tisíc korun. Cílem vedení polostátní energetické firmy je pokrýt zaměstnancům náklady spojené s vysokou inflací. Informovaly o tom Seznam Zprávy. Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru a člen podvýboru pro energetiku Vojtěch Munzar (ODS) pro CNN Prima NEWS uvedl, že jde pouze o vnitřní politiku firmy.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
17:10

Jaderné velmoci se podle Lavrova musí vyhnout vzájemnému střetu

16:57

Vyděláváte na válce, opřela se EU do USA. Konflikt se hodí i dalším státům, míní ekonom

16:27

Ministerstvo práce má do poloviny ledna připravit revizi dávek pro uprchlíky

16:08

Na ambasádě Ukrajiny v Madridu vybuchl dopis, jedna osoba byla lehce zraněna

Václav Klaus

Václav Klaus je český ekonom a politik. Spoluzaložil ODS a byl jejím prvním předsedou. Také působil jako ministr financí, předseda vlády, předseda dolní komory parlamentu a v letech 2003–2013 byl po Václavu Havlovi prezidentem České republiky. Politicky aktivní je i jeho syn Václav Klaus mladší, ještě má syna Jana. Oba syny má Václav Klaus s manželkou Livií.