Václav Klaus

Nejnovější příspěvky k tématu

Klaus: Pavel měl před volbou Fremra myslet, ne se schovávat za panel. Teď hledá špatné řešení

Rozhodnutí Petra Pavla zvolit do Ústavního soudu Roberta Fremra je jen na něm a neměl by se schovávat za poradní panel. V pořadu K věci to na CNN Prima NEWS řekl bývalý prezident Václav Klaus, podle kterého měla současná hlava státu nejprve přemýšlet nad minulostí kandidátů. Sám Klaus kdysi musel řešit podle svých slov složitější problémy, kdy mu Senát odmítl hned prvních devět kandidátů na ústavní soudce.

Klaus o postojích k válce: Pekarová je zaprodaná. Hvězda ruské propagandy, kontruje politička

Česká republika potřebuje „racionální“ diskusi o válce na Ukrajině, nikoliv jednostranné mávání prapory, domnívá se bývalý prezident Václav Klaus. V souvislosti s politickou podporou napadené země si v pořadu 360° rýpl do europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) i předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09), kterou označil za „zaprodanou“, a okomentoval její gesto při pražské návštěvě ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Podle političky se od exprezidenta jedná o „zoufalé výkřiky o pozornost“. Nařčení o zaprodanosti označila vzhledem k jeho vztahu k Rusku za úsměvná.

Rusko vyprovokované k válce? Jako rok 1938, řekl Perebyjnis. Silácké výroky, kritizoval Klaus

Názor, že Rusko bylo k útoku na Ukrajinu vyprovokováno, připomíná nacistické výroky z roku 1938, které ospravedlňovaly německé kroky vůči Československu. V reakci na diskutovaný výrok exprezidenta Václava Klause to pronesl bývalý ukrajinský velvyslanec v Česku a dnešní náměstek ukrajinského ministra zahraničí Jevhen Perebyjnis. Klaus však společně se svými blízkými spolupracovníky postoj, že Rusko není jediným viníkem války na Ukrajině, obhajuje. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS někdejšího velvyslance zkritizoval za „silácké řeči“.

Pavel na motorce je frajeřina. Ocenění Posselta mu neodpustím, vzkázal pobouřeně Klaus

Prezident Petr Pavel na motorce? Je to frajeřina, ale jsem šokovaný, že prezident poděkoval pochybné osobě za budování česko-německých vztahů, nechala se slyšet bývalá hlava státu Václav Klaus v Partii Terezie Tománkové. Exprezident tím myslel Bernda Posselta, kterého Pavel ocenil při své nedávné návštěvě Německa. „Absolutně mě to pobouřilo. Úkolem současných politiků je nepřepisovat minulost,“ dodal Klaus ve vysílání CNN Prima NEWS. Posselt stojí od roku 2008 v čele Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL), patří k umírněnému křídlu.

Klaus cupoval „mistrovskou hru“ Fialy a Blažka: Přiznali zoufalství ODS, není pravicová

Vládní ODS nemá s pravicovostí nic společného. Premiér Petr Fiala (ODS) hraje „mistrovskou hru“ a ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) se přiznal k zoufalství strany největším možným způsobem, okomentoval směřování občanských demokratů exprezident Václav Klaus v Partii Terezie Tománkové. Podotkl, že představený ozdravný balíček není vůbec ozdravný. „Žijeme nad své poměry a máme dlouhodobě největší deficit v historii naší země. Opravdu smutním,“ řekl Klaus v nedělním vysílání CNN Prima NEWS.

Klaus: Stanjura je otesánek, vládě bych nedal ani halíř. Zbořili, na co sáhli, řekl Středula

Současné vládě bych už nedal ani halíř, kroutil hlavou ve vysílání CNN Prima NEWS bývalý prezident Václav Klaus. Nynějšího ministra financí Zbyňka Stanjuru a kabinet Petra Fialy (oba ODS) následně označil za otesánky. „Za poslední dvě etapy vlády zbořily, na co sáhly,“ přidal se v pořadu 360° do debaty o zadluženosti státu předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Důsledky vládní rozpočtové politiky teď podle něj skrze vysokou inflaci zaplatí zaměstnanci a důchodci.

Klaus: Vláda si hledá na poštách miliardičku. Zvýšení DPH je nesmysl, nechápu Fialovo jásání

Zvyšovat daně je obecně naprostý nesmysl a v současné situaci zvlášť. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to řekl exprezident Václav Klaus. Reagoval tak na uniklé analytické propočty ministerstva financí, které podle všeho počítaly s úpravou sazeb DPH. V případě rozpočtu Klaus vládě doporučil, aby učinila celoplošné škrty na výdajové straně a nehledala „miliardičku“ na poštách či finančních úřadech. Inflace je dle něj i přes aktuální zpomalení katastrofická. Důvod „jásání“ premiéra Petra Fialy (ODS) proto nechápe.

Inaugurační přešlapy: Klause zradilo pero, Zemanovi odešli hosté a Havel bránil své nohavice

Nefungující ceremoniální propiska, kravata s ruskou trikolorou či demonstrativní odchod ze sálu. Ačkoliv se inaugurace prezidenta Petra Pavla neobešla bez drobných přešlapů, jeho předchůdci na Pražském hradě měli na kontě menší či větší prohřešky, ať už technického, nebo symbolického rázu. Problémy se nevyhnuly ani jedné z českých hlav státu, vlastní porci kontroverzí si užili ale také někteří českoslovenští prezidenti.

Václav Klaus je český ekonom, politik a bývalý prezident. Spoluzaložil ODS a byl jejím prvním předsedou. Také působil jako ministr financí, předseda vlády a předseda dolní komory parlamentu. Po odchodu z politických funkcí je základnou jeho činnosti Institut Václava Klause. S manželkou Livií má dva syny.