reklama

Václav Klaus

Nejnovější příspěvky k tématu

Nejvyšší stupeň nepřítele je koaliční partner. Fiala má kouli na noze, říká Klaus

9. listopadu 2021 20:16

Bývalý prezident Václav Klaus v rozhovoru pro pořad Pressclub na Frekvenci 1 komentoval současnou politickou situaci a budoucí úlohu šéfa ODS Petra Fialy coby premiéra. „Myslím, že dostal závaží, kouli na nohu. Sám jsem zažil trojkoalici, něco o tom vím. Vtipkovalo se se stupňováním slova nepřítel, kdy nejvyšší stupeň byl koaliční partner,“ prohlásil ve vysílání.

Sledujte ZÁZNAM Co Čech, to politik! s vnukem Klause: Jaké je vyrůstat v rodině politiků?

4. listopadu 2021 17:36

V pořadu CNN Prima NEWS Co Čech, to politik! se objevují osobnosti napříč politickým i společenským spektrem. Čtvrteční diskuze ale bude pojata úplně jinak. Jaké je to vyrůst v rodině elitních politiků? O tom budou hovořit vnuk Václava Klause Vojtěch a syn europoslance Tomáše Zdechovského Tobiáš. Pořad můžete sledovat od 18:00 živě v tomto článku.

Fiala reagoval na výrok o „zlu v očích“ Pekarové Adamové. Nabádá Klause ke slušnosti

31. října 2021 11:44

Bývalý prezident Václav Klaus by se měl chovat slušně, i když se mu někdo nelíbí. Takto reagoval na výroky někdejší hlavy státu lídr koalice Spolu a předseda ODS Petr Fiala v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Klaus na adresu pravděpodobné příští předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) prohlásil, že „z jejích očí a tváře čiší zlo“.

Klaus: 28. říjen je v ohrožení. Noví ideologové infikovali děti, hanobí naše vítězství

28. října 2021 12:51

Exprezident Václav Klaus ve svém proslovu u příležitosti výročí samostatného Československa zmínil obavy nad možnou vládou koalic Spolu a PirSTAN. Podle něj nebude čelit tendencím, které do České republiky proudí ze Západu. „Vítězové voleb nepřesvědčivě mluví o změně, kterou chtějí přinést. Nemluví o oněch nebezpečných trendech a nemají odvahu se jim postavit, ale chtějí se jim podvolit,“ řekl.

Zeman měl náběh na delirium, tvrdí Stehlíková. Hrad to popírá a chystá žalobu

6. října 2021 17:53

Politici začínají spekulovat a odhadovat, jaký je skutečný zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana. Jeho předchůdce v prezidentské funkci Václav Klaus naznačil, že Zeman má problémy s játry. Exministryně pro lidská práva a národnostní menšiny a psychiatrička Džamila Stehlíková uvedla, že prezident se do nemocnice dostal kvůli „metabolickému rozvratu v rámci alkoholické jaterní cirhózy“. Zeman je ale podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka v pořádku, v pátek se chystá k volbám a Stehlíkovou kvůli jejím vyjádřením zažaluje.

Hlavní zprávy

Prodělaný covid a dvě dávky očkování, je třeba třetí? Vojtěch si už není jistý
Koronavirus

Prodělaný covid a dvě dávky očkování, je třeba třetí? Vojtěch si už není jistý

Kdo nemoc prodělal a nechal se naočkovat dvěma dávkami, pro toho epidemie skončila, říkal ještě v září ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Zda to bude platit i dál, je otázka. Aktuální debata o nutnosti třetí dávky, která bude zároveň podmínkou pro platné covidové pasy, Vojtěchovo tvrzení problematizuje. Sám ministr připouští, že aktuálně není vyjasněné, zda budou tito lidé do třetí dávky nuceni.

reklama

Václav Klaus

Václav Klaus je český ekonom a politik. Spoluzaložil ODS a byl jejím prvním předsedou. Také působil jako ministr financí, předseda vlády, předseda dolní komory parlamentu a v letech 2003–2013 byl po Václavu Havlovi prezidentem České republiky. Politicky aktivní je i jeho syn Václav Klaus mladší, ještě má syna Jana. Oba syny má Václav Klaus s manželkou Livií.