reklama
CNN Prima News kapitán

kapitán

Výpis příspěvků ke štítku „kapitán“

Je mu 60 a hledá ho Interpol. Viceprezident Surinamu nastoupil jako fotbalový kapitán

23. září 2021 06:22

Žádný Messi nebo Ronaldo, fotbalový svět se v posledních hodinách baví 60letým viceprezidentem jihoamerického státu Surinam Ronniem Brunswijkem. V úterý nastoupil do prvního kola fotbalové Ligy CONCACAF, což je africká obdoba Evropské ligy. Týmu Inter Moengotapoe, jehož je majitelem i předsedou, navíc navlékl kapitánskou pásku. Na odvetu už ale nemůže, hrozí mu zatčení Interpolem.

Dánský tým zkušených vůdců chce překvapit mladé Angličany. Postoupí do finále Eura?

7. července 2021 14:05

Ve středečním druhém semifinále fotbalového mistrovství Evropy se utkají „zralí“ Dánové s mladými Angličany. Skandinávci chtějí díky svým silným vůdcům proměnit zkušenosti v překvapivý postup. O to překvapivější, že by byl do finále, a to na londýnském stadionu Wembley proti domácím. Zápas začíná ve 21:00 hodin.

Při každém proplutí Suezu jsem zestárnul o několik let, vzpomíná český kapitán

7. dubna 2021 07:59

Proplout Suezem bylo vždycky dobrodružství. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl Karel Zeman, bývalý český kapitán zaoceánských lodí. Rozpovídal se nejen o důvodech nedávného uvíznutí obřího plavidla Ever Given v Suezském průplavu, ale i o dalších chybách, které může člověk na moři udělat, či o tom, jak se kdysi ubránil filipínským pirátům.

Legendární kapitán Konkolski: Oceánu neporučíte. Mohu být rád, že tu ještě jsem

26. prosince 2020 08:11

Byl prvním Čechem, který obeplul zeměkouli. Na vlastnoručně vyrobené jachtě Niké mu k tomu v roce 1975 stačilo 342 dnů. Richard Konkolski je nejslavnějším zdejším mořeplavcem, povídání s ním zahajuje seriál rozhovorů s úspěšnými českými cestovateli, kteří v době pandemické izolace a zavřených hranic vypráví pro CNN Prima NEWS o kouzlu dálek a exotických dobrodružství.

Prodělal mozkovou obrnu a ušel dva maratony. Devítiletý chlapec teď chůzí pomáhá druhým

24. října 2020 21:30

Devítiletý Tobias Weller, který trpí autismem a prodělal mozkovou obrnu, se bez pomoci chodítka těžko pohybuje. Přesto se nechal inspirovat kapitánem Tomem Moorem, který si dal za cíl do svých stých narozenin stokrát obejít zahradu. Tobias dvakrát ušel maraton, díky čemuž vybral v přepočtu čtyři a půl milionu korun pro charitu.

Papíry na boeing? Nejméně tři roky tvrdé práce, říká kapitán „sedmtřisedmičky“

31. srpna 2020 07:04

Devět z deseti leteckých nehod pramení z lidské chyby. Srážka s ptákem, zaseknuté klapky nebo vibrace na motoru jsou pro zkušené piloty zvládnutelné záležitosti. Pokud někam letí poprvé, v kokpitu vždy musí sedět kolega, jenž má s danou oblastí nebo letištěm zkušenosti. „Letu na Madeiru nebo do Innsbrucku musí předcházet trénink na simulátoru,“ říká Jan Zemánek, kapitán letounu Boeing 737, který létá u společnosti Smartwings.

reklama