CNN Prima News Karáčí

Karáčí

Výpis příspěvků ke štítku „Karáčí“

Masivní výpadek proudu uvrhl do tmy velkou část Pákistánu. Nesvítí Karáčí či Péšávar

9. ledna 2021 21:23

Bez proudu se ocitla velká část Pákistánu. V zemi žije na 216 milionů obyvatel. Nesvítí ani velká města. Podle tamních médií bude obnova trvat několik hodin. Co poruchu způsobilo, zatím není zřejmé. Podle agentury Reuters vláda vyzvala obyvatele, aby zachovali klid. Zasaženo je podle médií například Karáčí, Láhaur, Péšávar či Islámábád.

Poslední minuty před tragédií: Letadlo z Karáčí před pádem třikrát narazilo do ranveje

29. května 2020 05:33

Pilot pákistánského letadla, které se minulý týden zřítilo v Karáčí, při prvním pokusu o přistání kontrolní věži neoznámil, že mu nejde vysunout podvozek. Třikrát pak narazil do ranveje, než stroj zvedl a při druhém pokusu o přistání havaroval. Podrobnosti z posledních chvil před neštěstím zveřejnila pákistánská vláda,

Letadlu v Karáčí před pádem vysadily motory. Možná nedostatek paliva, říká expert

23. května 2020 09:22

Pákistánská vláda a aerolinky zahájí rozsáhlé vyšetřování pádu letadla Airbus-A320, které se v pátek odpoledne zřítilo do obydlené části města Karáčí. Zasaženo bylo nejméně šest domů. Podle zatím známých informací měl stroj přijít o oba motory. Tragédii přežili z 99 lidí nejméně dva pasažéři. Americká CNN zatím informuje o minimálně 76 obětech.

Zvíře ve znaku: Čukar nemá přátele, jen hory

19. listopadu 2019 00:00

U některých druhů zvířat nás může zarazit způsob, jakým je označujeme. Někdy se nemusíme nijak složitě zamýšlet a název nám pomůže rozklíčovat onomatopoie, tedy zvukomalba. Tento básnický prostředek totiž do jisté míry imituje zvuk. (Jen si vzpomeňte na „Na topole podle skal zelený mužík zatleskal“ z Erbenova Vodníka.) Podobně vznikl i název našeho dnešního „symbolického“ zvířete, orebice čukar. Jejich volání „čukar“ se ozývá po blízkovýchodních planinách, polích a horách.