reklama

Začalo vyšetřování havárie letadla Airbus A320, které se zřítilo u Karáčí

V Pákistánu začalo vyšetřování havárie letadla Airbus A320. Civilní letadlo se v pátek zřítilo na domy v hustě obydlené oblasti Karáčí. Z posádky přežili pouze dva lidé, 97 cestujících při tragédii zahynulo. Letoun poničil celkem 18 domů a zranil dalších osm obyvatel města.

reklama

Rodiny obětí teď pohřbívají své blízké. Mezi nimi i příbuzní 28letého Simona Erica. „Pro rodinu jsou to opravdu těžké chvíle, protože za pár měsíců měli slavit jeho svatbu a všichni rodinní příslušníci, včetně jeho matky, sester a bratra, velmi truchlí. Snažíme se je utěšit, je velmi smutné, že o něj přišli v jeho 28 letech,“ řekl kněz Shahid Anwer.

Příčina vysazení motorů je předmětem vyšetřování. Podle leteckého publicisty Ladislav Kellera je ale možné, že stroje letěly s téměř prázdnými nádržemi. „Příčinou podobných nehod obvykle bývá, že dojde palivo. Ale v tuto chvíli nemůžu říci, proč přestaly oba motory fungovat naráz,“ sdělil Keller ve vysílání CNN Prima NEWS.

„Nechce se mi věřit, že by posádka byla tak neopatrná, že by letěla s minimálním množstvím paliva. V takovém případě má povinnost ohlásit řízení letového provozu nouzový stav,“ doplnil expert.

Tagy: pád letadla letadlo Pákistán Karáčí Pozůstalí

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Andrej Babiš

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Monika Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

Fotbal

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Slavia Praha v současné formě není zvyklá prohrávat, a proto když o poločase svítí na tabuli nepříznivý výsledek 1:2, tečou „sešívaným“ nervy. V ligovém šlágru na Slovácku průběžný stav a ne úplně dobrý výkon svého týmu těžko rozdýchával trenér Jindřich Trpišovský. Jeho zlobu o pauze pocítili slovně hráči a fyzicky dveře šatny. Kouč, který o víkendu oslavil 45. narozeniny, do nich pořádným kopancem udělal díru.

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům
Vzpoura a další debakl. Schalke je v těžké krizi, během sezony vyhodilo čtyři trenéry
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Další články
reklama
reklama