reklama
CNN Prima News Karel Havlíček

Karel Havlíček

Výpis příspěvků ke štítku „Karel Havlíček“

Vojtěch se pustil do Hřiba: Hledáte cestu, jak obejít opatření. V Německu je chápou

30. listopadu 2021 21:30

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se nemohou shodnout na omezení vánočních trhů. Podle Hřiba nařízení nedává smysl, a proto jej nikdo nebude dodržovat. Vojtěch si za ním stojí a tvrdí, že má chránit lidi. Šéf resortu zdravotnictví viní primátora z toho, že pouze hledá cesty, jak ho obejít nebo zpochybnit.

Dnes je jiná situace. Slevuje Skopeček ze slibů budoucí vlády ušetřit 80 miliard?

30. listopadu 2021 00:14

V Česku nadále panuje velmi nepříznivá epidemická situace. Mezi odborníky i politiky se tak čím dál více mluví o dalších restrikcích, které by pomohly zabránit zahlcení nemocničních kapacit. Místopředseda Sněmovny a ekonomický expert ODS Jan Skopeček v duchu těchto skutečností už naznačil, že plán budoucí vládní koalice sestavit nový státní rozpočet na příští rok se schodkem do 300 miliard korun nemusí být reálný.

Oplotit a bez alkoholu. Za jakých podmínek by nová vláda nechala otevřené vánoční trhy?

28. listopadu 2021 14:33

Vláda v demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) ve čtvrtek ze dne na den mimo jiné zakázala po celém Česku vánoční trhy. Nastupující kabinet pod vedením Petra Fialy (ODS) s tím ale razantně nesouhlasí. Poslanec Tom Philipp z KDU-ČSL v Partii na CNN Prima NEWS nastínil, za jakých podmínek by mohly být trhy otevřené. Zmínil omezený počet lidí i zákaz konzumace alkoholu, nesouhlasili s ním ale hejtmané.

Hádka v Partii: Věrně sloužíte trestně stíhanému premiérovi, vmetl Rakušan Havlíčkovi

28. listopadu 2021 13:01

Věslav Michalik ze zdrojů solárních byznysů financoval STAN v situaci, kdy solární byznys funguje na principu státních dotací. V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to uvedl dosluhující vicepremiér Karel Havlíček (ANO). „Váš problém je Andrej Babiš už několik let,“ opáčil Havlíčkovi Vít Rakušan, předseda hnutí STAN.

Vánoční trhy jsou zábava, nejen nákupy. Ve hře jsou i nová omezení, řekl Havlíček

28. listopadu 2021 12:34

Vánoční trhy nejsou jen otázka nákupů, ale také zábavy při velké koncentraci lidí na jednom místě. To je podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) důvod, proč vláda přistoupila k jejich zákazu. „Nejedná se o to, že se nakoupí a jde se pryč,“ řekl Havlíček v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Současná vláda prý prozatím nechystá vyhlásit lockdown, další přísná protipandemická omezení však nelze podle Havlíčka vyloučit.

Vaše návrhy by byly vhodné pro první vlnu, dobré ráno, rýpnul si Havlíček do Rakušana

28. listopadu 2021 12:03

Současná vláda prozatím nechystá vyhlásit lockdown, další přísná protipandemická omezení však nelze vyloučit. V nedělním pořadu Partie na CNN Prima NEWS to řekl vicepremiér v demisi Karel Havlíček (ANO). Předseda hnutí STAN Vít Rakušan mu vyčetl, že kabinet Andreje Babiše v mnohém zaspal. S tím však Havlíček nesouhlasil: „Vaše návrhy by byly vhodné pro první vlnu, dobré ráno.“

Sledujte ŽIVĚ Partii PLUS: Diskuse expertů o covidu a politologů o nové vládě

25. listopadu 2021 20:09

Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? V Partii PLUS budou diskutovat odborníci a politologové.

reklama