CNN Prima News Karel Havlíček

Karel Havlíček

Výpis příspěvků ke štítku „Karel Havlíček“

Ukrajinské obilí v Česku? Raději jim dejme peníze, míní Havlíček. Výborný má také jasno

Podpora Ruskem napadené Ukrajiny je v pořádku. Pokud jde ale o dodávky obilí do zemí EU, Ukrajinci by měli dodržovat unijní pravidla. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS se na tom shodli ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) a místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO). Podle nich by ukrajinská produkce měla proudit především do zemí třetího světa. Celý problém by mohl řešit princip vratných kaucí či cel.

Vzácná shoda vlády s ANO v Partii. Výborný s Havlíčkem si notovali ohledně danění dotací

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) zvažuje, že by se v rámci podpory českého zemědělství zrušilo danění dotací. Daň je podle něj v Evropské unii výjimkou, uplatňují ji pouze Česko a Slovensko. Osvobození zemědělských dotací od daní by podle prvního místopředsedy hnutí ANO Karla Havlíčka podpořilo i největší opoziční uskupení. Politici to v neděli uvedli v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Výborný: Blokádu Prahy ať lidem vysvětlí organizátoři. Zneužili farmáře, na poli nikdy nebyli

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) v nedělní Partii prohlásil, že organizátoři pondělních protestů v Praze zneužili zemědělce ke svým politickým hrám. Většina organizátorů podle Výborného nikdy nebyla na poli ani ve chlévě. První místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček naopak prohlásil, že zemědělce chápe – podle něj protestují proti vládě.

Vaňková: Fiala jako chlupatý yetti? To Havlíček přehnal. Začali jste si, opáčila Balaštíková

Slova Karla Havlíčka (ANO) o premiérovi Petru Fialovi (ODS) byla za hranou a politická kultura by se měla zlepšit, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS Pavla Pivoňka Vaňková (STAN). Opoziční poslanec totiž na tiskové konferenci řekl, že kdyby předsedovi vlády za každou lež narostl chlup, vypadal by jako yetti. Margita Balaštíková (ANO) v reakci na Vaňkovou obvinila zástupce vládních stran, že s nevhodnými útoky na své politické oponenty začali právě oni.

Sledujte Partii s Výborným a Havlíčkem: Bude nárůst cen nadále zpomalovat?

Zdražování zpomalilo, bude ale opravdu lépe? A jak řešit situaci s nespokojenými farmáři? V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS na tyto otázky odpoví ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) a první místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček. Po duelu se diváci mohou těšit rovněž na velkou politickou diskusi, které se zúčastní poslanci Robert Králíček (ANO), Jan Hrnčíř (SPD) a europoslanci Markéta Gregorová (Piráti) a Alexandr Vondra (ODS).

ANO přebírá voliče Spolu, tvrdí Havlíček. Politolog varoval koalici před dalšími hrozbami

K ANO podle interních průzkumů opozičního hnutí přešlo od posledních voleb do Sněmovny nejvíce voličů od koalice Spolu, tvrdí první místopředseda hnutí Karel Havlíček. Podle expertů to ale není úplně pravda. Preference zvedá především spíše kvůli neochotě bývalých voličů Spolu jít k volbám a voliče ANO sbírá především mezi dřívějšími nevoliči a podporovateli menších stran, které jsou mimo Sněmovnu. Podle politologa Jana Kubáčka však může hnutí ANO některé voliče vládních stran skutečně získat.

Prorůstová opatření? Chce to aspoň 5 změn, říká za NERV Stroukal. Výpovědi „bez důvodů“ hájí

Ekonomičtí poradci premiéra Petra Fialy v současnosti pracují na tom, jaká opatření si vybrat z 37 prorůstových návrhů NERVu. Podle autora materiálu Dominika Stroukala by bylo zázrakem, pokud by se vládě do konce mandátu v říjnu 2025 podařilo prosadit 15 bodů. Za nutné a realistické minimum jich považuje pět. V rozhovoru dále mluvil o tom, proč je třeba rozhýbat zabetonovaný trh práce, otevřít debatu o legalizaci konopí nebo sloučit mateřskou a rodičovský příspěvek.