CNN Prima News Karel Havlíček

Karel Havlíček

Výpis příspěvků ke štítku „Karel Havlíček“

Sněmovna schválila rozpočet se schodkem 295 miliard. Poslanci přidali peníze školství

30. listopadu 2022 17:00

Sněmovna ve středu hlasy poslanců vládní koalice schválila státní rozpočet na příští rok. Jeho schodek má klesnout na 295 miliard korun proti letošnímu schválenému schodku 375 miliard korun. Poslanci při hlasování o pozměňovacích návrzích schválili pouze koaliční návrhy na přesun peněz v celkovém objemu zhruba dvou miliard korun. Mimo jiné přidali 1,1 miliardy korun do školství na platy asistentů pedagogů. Opozice se svými návrhy změn v rozpočtu neuspěla.

„Nebývalý debakl“, nebo velký úspěch? Fiala slaví přesně jeden rok v premiérském křesle

28. listopadu 2022 22:28

V pondělí to byl přesně rok, co je premiérem České republiky Petr Fiala (ODS). Kromě vedení země, jež předsedá Radě Evropské unie, se setkal i s řadou nástrah na domácí půdě. Předseda vlády jako své úspěchy vnímá hlavně zvládnutí covidové vlny, zajištění dostatku energií a zvládnutí uprchlické vlny v kontextu probíhající války. Jaké byly ve Fialově vládě důležité okamžiky v uplynulém roce a jak jeho práci hodnotí opozice?

Jurečka se ostře pustil do Klause: Nechal rozkrást majetek a zničil bankovní sektor

22. listopadu 2022 22:45

Osoba bývalého premiéra a prezidenta Václava Klause nepřestává rozdělovat politiky. Ve vysílání CNN Prima NEWS se do Klause opřel ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), který podrážděně reagoval na kritiku někdejší hlavy státu. Podle Jurečky Klaus v minulosti dopustil rozkrádání státu a zničení bankovního sektoru. Není tak dle něj nutné reagovat na jeho kritická slova týkající se současné vlády.

Sledujte speciál: Jak zvrátit krizi, zachránit české firmy a zastavit propouštění?

21. listopadu 2022 16:14

Českou republiku již několik měsíců sužuje energetická krize. Jak se s jejími následky popasovat a jak zvrátit její průběh, proberou ve studiu CNN Prima NEWS politici i odborníci. Ve speciálním živém vysílání s příznačným názvem Jak z krize v úterý ve 21:00 budou na exkluzivní data Hospodářské komory ČR reagovat mimo jiné ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka či stínový ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Emocionální Černochová. Slova o útoku na Polsko může zneužít ruská propaganda, varuje Peksa

16. listopadu 2022 23:59

Na úterní výbuch rakety v Polsku reagovala řada politiků. Vyjádření ministryně obrany Jany Černochové (ODS) o „prokázaném dopadu ruských raket“ bylo ale například podle bývalého ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) nebo kandidáta na prezidenta Petra Pavla ovlivněné emocemi. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS upozornil, že by mohlo dojít ke zneužití ruskou propagandou.

Na Hrad kandiduje řada podivínů, říká Havlíček. Do demokracie „lunetici“ patří, míní Pospíšil

11. listopadu 2022 05:56

Exprezident Václav Klaus v pořadu K věci na CNN Prima NEWS současné kandidáty v boji o Hrad označil za „lunetiky“. Stejně tak exministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) v pořadu 360° přiznal, že mezi uchazeči o prezidentský post je řada podivínů. Vedle toho europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) mínil, že „lunetici“ do demokratické politiky patří.

Pospíšil: Řešením je vyvlastnit ČEZ. Zase pozdě, tragikomedie vlády pokračuje, míní Havlíček

10. listopadu 2022 22:52

Skupina ČEZ za tři čtvrtletí letošního roku zosminásobila svůj zisk, přesto od ledna přikročí ke zdražení elektřiny. Podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) by řešením v pomoci lidem mohlo být její vyvlastnění, jenže by se jednalo o běh na dlouhou trať. Uvedl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Exministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) kritizoval kabinet Petra Fialy (ODS) za to, že prošvihl dobu, kdy mohl cenu energií na trhu ovlivnit.

Má Babiš odejít z čela ANO a kandidovat nadstranicky? Zbytečné, je náš, brání ho poslanci

9. listopadu 2022 13:43

Že by Andrej Babiš odešel z čela ANO a v prezidentských volbách bojoval jako nadstranický kandidát? To preferuje hejtman Moravskoslezského kraje a místopředseda hnutí Ivo Vondrák. Podle něj by se o tom v ANO měla vést seriózní debata. CNN Prima NEWS se proto zeptala poslanců hnutí, zda by byli pro. Většina ale svého šéfa brání a tvrdí, že není nutné, aby Babiš v průběhu prezidentské kampaně sesedl z křesla šéfa hnutí.

Hospodu Brně zavřeli kvůli nalévání mladistvým. Je to hon na čarodějnice, hřmí majitel

3. listopadu 2022 14:02

Hospoda U Žíznivýho pupíku v Brně je vděčným terčem inspektorů České obchodní inspekce (ČOI). Podle jejich zjištění se zde nalévá alkohol mladistvým – jde o jediné zařízení v republice, které kvůli tomu nechali zavřít. Majitel si ale mezitím změnil živnost a jeho nalévárna funguje dál. Pokuty splácí a tvrdí, že ze strany inspektorů jde o šikanu.