reklama
CNN Prima News Karel Havlíček

Karel Havlíček

Výpis příspěvků ke štítku „Karel Havlíček“

Zatuchlý rybník s operátory. Češi mají druhý nejdražší mobilní internet v Evropě

Příčka, která Čechy nepotěší. Podle průzkumu nezávislého britského portálu, který sleduje ceny internetu v mobilu ve světě, mají Češi druhá nejdražší data v Evropě. Podle českých ekonomů v Tuzemsku chybí konkurenční prostředí a ceny nahoře drží velcí operátoři. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) naopak tvrdí, že operátoři zlevňují a že průzkumy nepočítají s neomezenými balíčky.

Podpoříme českou kvalitu i venkovské obchody. Plní důležité funkce, říká ministr Havlíček

Ministerstvo průmyslu a obchodu zaštiťuje mnoho programů na podporu českých podnikatelů. Patří mezi ně zejména Česká kvalita, v jejímž rámci lze získat některou ze 23 značek garantujících, že daný výrobek nebo služba splňuje náročné standardy. O další podporu mohou nově usilovat také drobní venkovští podnikatelé. „Pro malé vesnické obchůdky máme připraveno až sto tisíc korun ročně,“ říká ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Úleva pro řidiče. D11 na Prahu je opět průjezdná, v opačném směru ji otevřou až ráno

Aktualizováno

Dálnici D11, která byla od sobotního odpoledne uzavřená kvůli demolici mostu na okraji Prahy, byla v pondělí vpodvečer znovu otevřená ve směru do hlavního města. Původně měly bourací práce skončit v neděli ráno, zkomplikovalo je ale velké množství výztuže nezanesené v dokumentaci. Ministerstvo dopravy chce najít a potrestat viníka, který stojí za velkým zdržením.

Havlíček: Nepojištění po tornádu dostanou dva miliony, další peníze si mohou půjčit

V posledních dnech se v souvislosti s řáděním tornáda řeší otázka, zda by lidé, kteří nebyli pojištění, měli dostat finanční náhradu v hodnotě dvou milionů korun. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) vysvětluje, že hlavně musí každý dotyčný dostat zaplaceno za to, co utrpěl. Nastavený systém hájí s tím, že pokud nepojištění mají na svých domech škodu vyšší než dva miliony, stejně od státu vyšší částku nedostanou. Pouze s možností úvěru.

Lidé dostanou po tornádu dva miliony korun na opravy, firmy milion na vybavení

Stát podnikatelům na Moravě podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) uhradí 80 až 100 procent výdajů na pořízení nového majetku. Maximální výše podpory je milion korun, schválila vláda na pondělním jednání. Firmy se také dočkají delší lhůty na zaplacení daní nebo podání daňového přiznání. Škody po řádění tornáda se odhadují na 14 až 15 miliard korun.

Havlíček: Dostavbě Pražského okruhu jsme nikdy nebyli blíž. V roce 2022 se snad začne

Česko podle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) nikdy nebylo tak blízko tomu, aby se konečně začal stavět klíčový úsek Pražského okruhu 511 mezi Běchovicemi a D1. Jde o důležitý úsek části okruhu, který měl být podle původních plánů ministerstva dopravy otevřen dokonce už letos, zatím se ale ani nezačalo. Podle Havlíčka by se mohlo „kopnout“ do země už v příštím roce.

Sledujte Nový den s ministrem Havlíčkem: Zpřísní se cestování kvůli výskytu mutací?

Léto se blíží, cestovní horečka sílí a mnohé státy dál rozvolňují pandemická opatření. Jiné naopak s respektem sledují vývoj ve Velké Británii, kde se ke slovu ve stále větší míře dostává indická mutace koronaviru. Jak bude postupovat Česká republika? A bude se znovu zpřísňovat kvůli četnému výskytu mutací v zahraničí? Tyto a další otázky zodpoví v pořadu Nový den vicepremiér Karel Havlíček.

reklama