CNN Prima News Karlín

Karlín

Výpis příspěvků ke štítku „Karlín“

Stát vytipoval možné ubytování pro ukrajinské Romy. Kde to bude a kolik je volných míst?

26. dubna 2022 18:43

Stát se aktuálně zabývá otázkou, kam ubytovat příchozí romské uprchlíky z Ukrajiny. Redakce CNN Prima NEWS má k dispozici vládní dokument, kde jsou potenciální objekty vyjmenovány. Vytipováno je přes dvacet státních nemovitostí. Mezi nimi i bývalá kasárna v pražském Karlíně. Některé objekty jsou však aktuálně využívány jinými uprchlíky. Shoda panuje zatím však pouze na třech místech.

Praha září, světla mají svůj festival

13. října 2021 12:00

Nenechte si zítra a v následujících třech dnech ujít návštěvu Prahy. Neujde vám tak jedinečný Signal Festival, festival světel, který se po roční pauze opět vrátí a rozsvítí budovy a ulice v Praze.

Pošta ještě nedoručila všechny voličské průkazy. Pokud je ztratí, lidé nemohou volit

2. října 2021 19:59

Některým lidem, kteří v říjnu chtějí jít k volbám do Poslanecké sněmovny, plán možná překazí nedoručený voličský průkaz. Ministerstvo vnitra už hlásí několik případů, kdy ani po dlouhé době průkazy lidem nedorazily. Pokud by Česká pošta průkazy ztratila, lidé k volbám jít vůbec nemohou, přestože je to jejich ústavní právo.

Obyvatelce Prahy vadí kolony v hlavním městě. Hřibův poradce se jí vysmál a čelí kritice

5. září 2021 09:39

Rozkopaná Praha se sice stala terčem vtipů, samotný průjezd hlavním městem v posledních dnech už rozhodně legrační není. Množství rozkopaných silnic a uzavírek nutí řidiče vyrážet na cesty s velkým předstihem. A do zpěvu není ani vedení magistrátu. Naposledy to nejen od občanů schytal poradce primátora Zdeňka Hřiba a šéf Pirátů na Praze 8 Martin Štěrba.

Zapomněla jsem sledovat, kolik nás je u stolu, hájí se Maláčová. Vojtěch svolává hygienu

17. srpna 2021 11:51

Zapomněla jsem sledovat, kolik je nás u stolu. Řešili jsme drahé bydlení a další věci, které trápí mladé, obhajuje se ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), která se v pondělí pochlubila fotkou, jak sedí u stolu se skupinou lidí. Zároveň tím ale porušila vládní opatření, případ tak bude řešit pražská hygiena, uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).