CNN Prima News Karlín

Karlín

Výpis příspěvků ke štítku „Karlín“

Petice: Kde byl Kant, když padly Západní Úvaly? Pojmenujte rohanské ulice podle Tolkiena

Nové ulice a parky na Rohanském ostrově v Praze by neměly být pojmenovány po filosofech, kteří nikdy nic neudělali pro dobro Rohanského království. Myslí si to signatáři satirické petice, kteří požadují pojmenování míst podle Rohanu, tedy království z fiktivního světa J. R. R. Tolkiena. Čtenáři a filmoví diváci jej znají především z trilogie Pán prstenů.

OBRAZEM: Praha se mění před očima. Podívejte se, jak bude vypadat metropole budoucnosti

Praha není jenom Hrad a most, ale stává se pomalu také moderním západním velkoměstem. Dokazuje to řada zajímavých projektů, které aktuálně v hlavním městě vznikají. Již brzy se Pražanům otevře například Štvanická lávka, která pro pěší a cyklisty propojí Holešovice s Karlínem. Lidé mohou také pozorovat, jak se postupně revitalizuje okolí Masarykova nádraží. Podívejte se na některé z pražských projektů současnosti.

Stát vytipoval možné ubytování pro ukrajinské Romy. Kde to bude a kolik je volných míst?

Stát se aktuálně zabývá otázkou, kam ubytovat příchozí romské uprchlíky z Ukrajiny. Redakce CNN Prima NEWS má k dispozici vládní dokument, kde jsou potenciální objekty vyjmenovány. Vytipováno je přes dvacet státních nemovitostí. Mezi nimi i bývalá kasárna v pražském Karlíně. Některé objekty jsou však aktuálně využívány jinými uprchlíky. Shoda panuje zatím však pouze na třech místech.