reklama
CNN Prima News Kawasakiho nemoc

Kawasakiho nemoc

Výpis příspěvků ke štítku „Kawasakiho nemoc“

České děti po covidu ohrožuje nová nemoc. Postižené srdce, multiorgánové selhání

8. ledna 2021 18:50

Přestože děti obvykle nemívají těžší průběh nemoci COVID-19, mohou se u nich později objevit komplikace spojené s tímto koronavirovým onemocněním. Mezi takové patří i nová pediatrická choroba známá jako syndrom multisystémové zánětlivé odpovědi spojené s COVID-19 u dětí (též PIMS-TS nebo MIS-C). Na jaře roku 2020 ji lékaři detekovali například u dětí v Itálii, Francii nebo Velké Británii, nyní se už vyskytují desítky případů i v Česku.

Zpověď otce dítěte, které prodělalo vzácný zánětlivý syndrom spojovaný s koronavirem

21. května 2020 16:44

Státní zdravotní ústav upozornil na možnou souvislost výskytu záhadné zánětlivé reakce u dětí s nemocí COVID-19. Mezi jeho příznaky patří postižení uzlin a jazyka, vyrážka a horečka. Toto velmi vzácné zánětlivé onemocnění, které je podobné Kawasakiho nemoci, prodělal také osmiletý chlapec Jaden z New Yorku. O tom, jak vypadal průběh nemoci, vypráví jeho otec.

Vzácný syndrom ohrožuje děti. USA hlásí už sto případů

13. května 2020 16:56

Už sto případů závažného zánětlivého syndromu u dětí, který má možná spojitost s nemocí COVID-19, hlásí americký stát New York. Tamní nemocnice dostaly od guvernéra pokyn, aby přednostně testovaly děti, které vykazují příznaky nemoci, kterou způsobuje nový koronavirus. Těmi může být i u velmi malých dětí srdeční zástava nebo prudký zánět trávicího traktu.

reklama