reklama

Kdo pomůže s venčením a jak využít čas na „homeofficu" konstruktivně?

Máme pro vás mnoho tipů na to, jak se můžete zapojit a pomáhat i „z domu”. Vláda v noci na dnešek vyhlásila zákaz volného pohybu osob. Každému pejskaři asi v hlavě proběhla otázka: „To znamená, že nesmím se psem ven?“ Klid, můžete. Nikdo nezakazuje venčit psy, jít se projít do přírody nebo pomoci potřebným. Stačí jen zapojit selský rozum a být opatrnější.

reklama

Máme pro vás mnoho tipů na to, jak se můžete zapojit a pomáhat i „z domu”. Vláda v noci na dnešek vyhlásila zákaz volného pohybu osob. Každému pejskaři asi v hlavě proběhla otázka: „To znamená, že nesmím se psem ven?“ Klid, můžete. Nikdo nezakazuje venčit psy, jít se projít do přírody nebo pomoci potřebným. Stačí jen zapojit selský rozum a být opatrnější.

Pokud tedy máte doma psího parťáka, vezměte ho „na voďák“ a dejte si zdravotní procházku, ostatním pejskařům se vyhněte alespoň na dva metry a nejlépe si na obličej dejte respirátor (pokud seženete), pokud ne, tak alespoň roušku. Buď si ji můžete jako většina lidí sami vyrobit, nebo mrkněte na sociální sítě, kde dobrovolníci dokonce v této těžké chvíli šijí roušky zdarma. Jaké další zásady dosržovat se dozvíte v našem článku.

Pokud cítíte, že váš zdravotní stav není v pořádku a nemáte příbuzné, ani hodné sousedy, kteří by vám psa vyvenčili, jsou tu dobrovolníci, kteří pomohou.

Pomoc rizikové skupině – seniorům, kteří by na sebe v této době měli být nejopatrnější, nabízí například organizace Život 90, poskytuje venčení psů. Stejně tak ale organizace přijme i dobrovolníky, kteří chtějí pomoci. To samé nabízí organizace Pes v nouzi. Jednak nabízí venčení psů i kočiček seniorům a hledá i dobrovolníky, kteří chtějí být nápomocni.

Na stránkách Pesweb, nejdete celý seznam dobrovolníků, kteří nabízí pomoc s pejsky a jejich venčením. Mezi mnoha inzeráty jsou i studenti veteriny, kteří momentálně nemohou chodit do škol, takže se o své parťáky nemusíte bát, budou v dobrých rukou.

Pokud máte ale ve vchodě i vy rizikové sousedy, není nic jednoduššího než vyvěsit cedulku na nástěnce a poskytnout své venčící schopnosti slabším spoluobčanům.

Další možností, jak si zpestřit homeoffice je probrat skříně. Mnoho z nás se pustilo do úklidu a tak až vyleštíte okna a skříňky, utřete prach na svých lapačů a dokoukáte oblíbený seriál, mrkněte do skříně a všechno přebytečné oblečení nebo i kosmetiku, nádobí, elektroniku, můžete věnovat do aukcí neziskovým organizacím. Je jich nespočet a všude budou vděční, pokud si vyhlídnete nějakou třeba na facebooku, stačí jim napsat a určitě vám poradí, jak věci doručit.

Pokud najdete nějaký opravdu starý kus „hadru“, ručníky, stará děravá trička – NEVYHAZOVAT! Tyto druhy pomoci přivítají organizace také. Často savé materiály dávají pod štěňátka, která ještě nemají hygienické návyky.

Jste shopaholik a chybí vám prohrabování se v buticích? Skočte na online aukci. Nabízí ji útulek Anidef, organizace Heart for romanian dog, Feliti Kastruje zase mají například svůj náramek, který si můžete koupit a z výdělku financují kastrace opuštěných koček. I mnoho dalších organizací pořádají online aukce pro své svěřence, super je, že online se nenakazíte a uděláte dobrý skutek.

Feliti kastruje dále nabízí v 10 městech Česka odběr polystyrénových boudiček pro venkovní kočky. Takže se můžete domluvit na „bezpečném“ předání. Pak najdete místo, kde víte, že se pohybují toulavé kočičky a uděláte jim pěkný domeček.

Svůj volnější režim lze i využít na vybírání zvířecího parťáka. Máte konečně čas projet si online z pohodlí domova stránky útulků i spolků, kteří hledají domovy opuštěným psům a kočkám. Trávit „domácí karanténu“ se zvířecím parťákem je totiž mnohem zábavnější něž být v tom sám.

Tagy:

Hlavní zprávy

Poprask na cenách Emmy. Moderátor se vysmál Meghan a Harrymu, diváci ho kritizovali
USA

Poprask na cenách Emmy. Moderátor se vysmál Meghan a Harrymu, diváci ho kritizovali

Ceny Emmy ovládl seriál Koruna z prostředí britské královské rodiny, který celkem proměnil jedenáct nominací. Moderátor cen Emmy Cedric the Entertainer, který celým večerem provázel, si pak neodpustil několik narážek na rozhovor prince Harryho a jeho manželky Meghan u Oprah Winfreyové. I ten totiž byl v jedné z kategorií též nominován, svou šanci však neproměnil.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Exkluzivní průzkum: Zájem o očkování stagnuje. Vakcínu odmítají voliči SPD a Volného

Všichni, kteří se chtěli očkovat, jsou již očkovaní, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku a pouze 3 procenta to ještě mají v plánu. Vakcínu odmítají především voliči SPD, Volného bloku a koalice Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. Mezi hlavními důvody jsou obavy z vakcíny nebo pochybnosti o užitečnosti očkování.

Teplého počasí si budeme užívat ještě dva týdny. Začátkem října se výrazněji ochladí

Příští dva týdny bude teplo s denními maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš pršet a ani v noci by teplota neměla klesat pod bod mrazu. Počátkem příštího měsíce se ale začne ochlazovat a ve druhé polovině října by mohlo přibývat i srážek. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi pro období od pondělí 20. září do 17. října, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

ANO vede Česko ke krachu, tvrdí Fiala. Za koalici Spolu slibuje zastavit zadlužování

Zastavit zadlužování bez zvyšování daní, garantovat prozápadní orientaci České republiky, digitalizovat státní správu či vyřešit rychlou výstavbou krizi na trhu s byty. To vše by chtěla prosadit koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), pokud by se dostala do vlády. V pražském Slovanském domě to při pondělním zahájení závěrečné části kampaně před říjnovými volbami do Sněmovny řekl lídr koalice Petr Fiala.

reklama

Domácí zpravodajství

Exkluzivní ukázka z knihy znásilněné Nely: Připadala jsem si nechutná, nemohla jsem dýchat

Nelu Moravcovou před čtyřmi roky brutálně znásilnil a málem zavraždil její soused. O dva roky později se pokusila o sebevraždu skokem z okna. Dnes si mladá žena zařizuje novou budoucnost a plánuje vydat knihu, ve které líčí nejen hrůzy, které prožila, ale poodhaluje i další kapitoly ze svého života. Promlouvá o svém boji s anorexií i o tom, čím si prošla během hospitalizace v nemocnici.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Topolánek: Zeman má vyvinuté škodící centrum. V kampani mi chybí humor a nadsázka

Bývalý premiér Mirek Topolánek v pořadu Interview na CNN Prima NEWS předpověděl, že současný předseda vlády Andrej Babiš (ANO) bude ve funkci i po říjnových volbách. Odůvodnil to dřívějšími vyjádřeními prezidenta Miloše Zemana. Současná hlava státu je momentálně v nemocnici, podle Topolánka je jasné, že Zeman není zdravotně v pořádku, přesto podle něj stále dokáže škodit.

reklama