reklama

Kdo pomůže s venčením a jak využít čas na „homeofficu" konstruktivně?

Pokud máte zahradu, jste zachráněni. Pokud ne, musíte se svým psem z "karantény". Kdo vám když tak s venčením pomůže?

Máme pro vás mnoho tipů na to, jak se můžete zapojit a pomáhat i „z domu”. Vláda v noci na dnešek vyhlásila zákaz volného pohybu osob. Každému pejskaři asi v hlavě proběhla otázka: „To znamená, že nesmím se psem ven?“ Klid, můžete. Nikdo nezakazuje venčit psy, jít se projít do přírody nebo pomoci potřebným. Stačí jen zapojit selský rozum a být opatrnější.

reklama

Máme pro vás mnoho tipů na to, jak se můžete zapojit a pomáhat i „z domu”. Vláda v noci na dnešek vyhlásila zákaz volného pohybu osob. Každému pejskaři asi v hlavě proběhla otázka: „To znamená, že nesmím se psem ven?“ Klid, můžete. Nikdo nezakazuje venčit psy, jít se projít do přírody nebo pomoci potřebným. Stačí jen zapojit selský rozum a být opatrnější.

Pokud tedy máte doma psího parťáka, vezměte ho „na voďák“ a dejte si zdravotní procházku, ostatním pejskařům se vyhněte alespoň na dva metry a nejlépe si na obličej dejte respirátor (pokud seženete), pokud ne, tak alespoň roušku. Buď si ji můžete jako většina lidí sami vyrobit, nebo mrkněte na sociální sítě, kde dobrovolníci dokonce v této těžké chvíli šijí roušky zdarma. Jaké další zásady dosržovat se dozvíte v našem článku.

Pokud cítíte, že váš zdravotní stav není v pořádku a nemáte příbuzné, ani hodné sousedy, kteří by vám psa vyvenčili, jsou tu dobrovolníci, kteří pomohou.

Pomoc rizikové skupině – seniorům, kteří by na sebe v této době měli být nejopatrnější, nabízí například organizace Život 90, poskytuje venčení psů. Stejně tak ale organizace přijme i dobrovolníky, kteří chtějí pomoci. To samé nabízí organizace Pes v nouzi. Jednak nabízí venčení psů i kočiček seniorům a hledá i dobrovolníky, kteří chtějí být nápomocni.

Na stránkách Pesweb, nejdete celý seznam dobrovolníků, kteří nabízí pomoc s pejsky a jejich venčením. Mezi mnoha inzeráty jsou i studenti veteriny, kteří momentálně nemohou chodit do škol, takže se o své parťáky nemusíte bát, budou v dobrých rukou.

Dobrovolníci nabízí venčení psů
Dobrovolníci nabízí venčení psů

Pokud máte ale ve vchodě i vy rizikové sousedy, není nic jednoduššího než vyvěsit cedulku na nástěnce a poskytnout své venčící schopnosti slabším spoluobčanům.

Další možností, jak si zpestřit homeoffice je probrat skříně. Mnoho z nás se pustilo do úklidu a tak až vyleštíte okna a skříňky, utřete prach na svých lapačů a dokoukáte oblíbený seriál, mrkněte do skříně a všechno přebytečné oblečení nebo i kosmetiku, nádobí, elektroniku, můžete věnovat do aukcí neziskovým organizacím. Je jich nespočet a všude budou vděční, pokud si vyhlídnete nějakou třeba na facebooku, stačí jim napsat a určitě vám poradí, jak věci doručit.

Co takhle pustit se do třídění skříní? Zdroj: Tety  v akci
Co takhle pustit se do třídění skříní? Zdroj: Tety v akci

Pokud najdete nějaký opravdu starý kus „hadru“, ručníky, stará děravá trička – NEVYHAZOVAT! Tyto druhy pomoci přivítají organizace také. Často savé materiály dávají pod štěňátka, která ještě nemají hygienické návyky.

Jste shopaholik a chybí vám prohrabování se v buticích? Skočte na online aukci. Nabízí ji útulek Anidef, organizace Heart for romanian dog, Feliti Kastruje zase mají například svůj náramek, který si můžete koupit a z výdělku financují kastrace opuštěných koček. I mnoho dalších organizací pořádají online aukce pro své svěřence, super je, že online se nenakazíte a uděláte dobrý skutek.

Feliti kastruje dále nabízí v 10 městech Česka odběr polystyrénových boudiček pro venkovní kočky. Takže se můžete domluvit na „bezpečném“ předání. Pak najdete místo, kde víte, že se pohybují toulavé kočičky a uděláte jim pěkný domeček.

Boudičky jsou  k odběru zdarma a toulavým kočičkám tak určitě zpříjemníte život. Zdroj: Feliti kastruje
Boudičky jsou k odběru zdarma a toulavým kočičkám tak určitě zpříjemníte život. Zdroj: Feliti kastruje

Svůj volnější režim lze i využít na vybírání zvířecího parťáka. Máte konečně čas projet si online z pohodlí domova stránky útulků i spolků, kteří hledají domovy opuštěným psům a kočkám. Trávit „domácí karanténu“ se zvířecím parťákem je totiž mnohem zábavnější něž být v tom sám.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Nehody

V Praze sjelo do Vltavy auto. Záchranáři z řeky vytáhli člověka

V Praze sjelo do Vltavy auto. Záchranáři z řeky vytáhli člověka

Na pražské Kampě sjel v pondělí pozdě večer do Vltavy automobil, ve kterém byl zřejmě jeden člověk. Hasiči ho z řeky vytáhli a došlo i na oživování. Uvedl to v pondělí mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hasiči na Twitteru později informovali, že nalezli a z Vltavy vyprostili i vozidlo. Nikdo další v něm nebyl.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
Sledujte ŽIVĚ Nový den s Plagou: Prodlouží se prezenční výuka do letních prázdnin?
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Očkování proti covidu bude třeba opakovat. Podobně jako u chřipky, řekl Arenberger
Další články
reklama
reklama