reklama
CNN Prima News péče o zvíře

péče o zvíře

Výpis příspěvků ke štítku „péče o zvíře“

Slamáček: Slepý, plný hnisu čekal na smrt u silnice až jedno auto konečně zastavilo

Každý život má smysl, i ten starý. Je ale vždy jednodušší si říct: „Ten už si své odžil, ukončíme jeho trápení.“ Ale co když má ještě velkou vůli, jen nám to neumí říct? U Slamáčka to organizace Destiny Pet poznala a rozhodla se jeho život nevzdat. Starý kocour, který přežil dehydrataci, hnijícíi dutiny, do jisté míry slepotu, FIP i selhávající plíce, a to jen díky dobrým lidem a organizaci Destiny Pet, která neváhala podat pomocnou ruku i kočičímu seniorovi.

Ztráta, bolest, smutek: Smrt zvířete se od lidské pocitově neliší, říká psycholožka

Všechno začalo po Vánocích v roce 1995. Teplota klesla na minu 15 stupňů a Karel Burger se vydal na krátkou procházku se psem. Ten v roští u domu zavětřil a našel zřejmě nechtěný vánoční dárek. Malá fenka Lucinka, jak ji manželé Burgerovi pojmenovali, měla zápal plic, zánět močových cest a u svých nálezců už zůstala. A oba ji z celého srdce milovali.

Bojová plemena: Mýtus, který škodí zodpovědným pejskařům i bull plemenům

„Chyťte si toho psa, ten nás určitě pokouše, dyť je to to bojové plemeno!“ Tohle určitě alespoň jednou slyšel každý majitel bull plemene. Ať už se jedná o americké pitbulteriéry, americké stafordšírské teriéry nebo stafordšírské bulteriéry a další, doba sice osvětě přeje, ale stále se na tato plemena mnoho lidí kouká skrz prsty. Někdo navrhuje vytvořit zákony pro větší regulaci, jiní tvrdí, že jsou to beránci, kteří lidi milují a problém je vždy u samotného majitele. Kde je ale pravda?

Kočičí mazlíčci jsou tajuplné bytosti. Jejich jídelníček ale tajuplný být nemusí

Víte, jak vybrat krmivo pro svou kočičku, aby byla zdravá a hravá? A aby se k vám spokojeně přitulila a vyjadřovala vám lásku a důvěru tím, že si o vás bude roztomile otírat hlavu? A víte také, jak zajistit své kočičce dlouhověkost? Vždyť kočka se nemusí dožít dvanácti až patnácti let, ale třeba i osmnácti. Kvalitní a vyvážené krmivo totiž kočce zajistí přesně tu kombinaci látek, které kočka potřebuje ke zdraví a dlouhodobé vitalitě.

Příběh Rumunsky a Miry: V čem je záchrana psů v Rumunsku jiná?

Stále se najdou lidé, kteří nesouhlasí s tím, aby čeští dobrovolníci pomáhali zvířatům i za hranicemi naší republiky, především na Balkáně. To je případ organizace Heart for Romanian dogs, z. s., kterým nejsou lhostejné osudy rumunských psů. Nesnaží se psy dovážet do Čech, ale pomáhat na místě. Podporovat tamní azyly, aby mohly ze státních útulků brát psy do individuální péče a poskytnout jim veterinární ošetření a jídlo. Toho se v útulku nedočkají. Skončit v tamním státním útulku je pro psy daleko horší než být na ulici. Příběhy a osud dvou fenek, první pojmenované trefně Rumunska a druhé Miry, což je zkratka slova Miracle (zázrak), protože její uzdravení jím skutečně je, výborně ilustrují život mnoha psích tuláčků v Rumunsku.

Jak pomoci psovi, pokud se nadýchá nebezpečné látky, má zasažené oči nebo pozřel toxickou látku?

Psi jsou někdy jako neřízené střely a stát se může cokoliv. Váš pes může něco olíznout, nadýchat se žíraviny nebo se mu může dostat do očí. Ze všeho nejdůležitější je mít uložený kontakt na veterinární pohotovost ve vaší blízkosti. Mějte také na paměti, že může dojít k poranění zachránce. Pes vás může pokousat v důsledku leknutí, bolesti nebo křečí.

Radecha Spudilová: Jak naučit psa nechat se ošetřit? Po dobrém!

Při soužití se psem se nevyhneme situaci, kdy je potřeba s chlupáčem nějakým způsobem manipulovat. Může se jednat o úplně všední záležitosti jako například utírání pacek po procházce, vyčesávání nebo jiná úprava srsti, či stříhání drápků nebo o běžné domácí ošetření, vytažení klíštěte, nakapání do uší nebo dezinfekci drobného poranění. Klid a ochotu spolupracovat ale oceníme i při návštěvě veterináře, ať už při prevenci, nebo ve chvíli, kdy psíka něco trápí.

reklama