CNN Prima News péče o zvíře

péče o zvíře

Výpis příspěvků ke štítku „péče o zvíře“

Otrava v dobré víře: Co do psí a kočičí tlamy prostě nepatří?

12. prosince 2021 09:23

Své domácí mazlíčky milujeme a často jim svou láskou můžeme uškodit. A to hlavně v jídle. Bývá zvykem, že nevydržíme psí oči a šoupneme pejskům do tlamičky nějakou tu lidskou dobrotu. V období vánočních svátků míváme slabší vůli a stůl plný cukroví, to bývá kamenem úrazu a psům i kočkám můžeme způsobit velké zdravotní komplikace.

Centrální registr psů se blíží: Provozovat ho bude veterinární komora

30. listopadu 2021 15:05

Provozovatelem centrálního registru psů bude Komora veterinárních lékařů ČR (KVL). Znovu to v novele zákona o veterinární péči odsouhlasil kabinet v demisi premiéra Andreje Babiše. Vláda souhlasné stanovisko uvedla na svém webu. Původní návrh, který vláda podpořila v lednu, nestihla projednat Sněmovna a takzvaně spadl pod stůl. Mluvčí předkládajícího ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý ČTK sdělil, že jde o stejný materiál.

Hluchý Pancho má domov! První e-mail nové majitelky ale vyvedl vedoucí útulku z míry

24. listopadu 2021 09:00

V řijnu jsme natáčeli náš pořad Prima Mazlíček a jedno z témat bylo: výcvik neslyšících psů. Sehnali jsme do reportáže skvělého trenéra psů Standu Mrázka z Krkonošské psí školy, který nám se svým neslyšícím svěřencem a jeho majiteli ukázal, jak výcvik probíhá. Každý náš díl ale má i rubriku „Hledání domova“ a komu jinému bychom ho měli hledat v takto tematickém díle než neslyšícímu psovi? A tak jsme na doporučení vyrazili do Útulku Tábor za Panchem.