reklama
CNN Prima News péče o zvíře

péče o zvíře

Výpis příspěvků ke štítku „péče o zvíře“

Daruj krev, daruješ život: I váš mazlíček může být superhrdina

10. října 2021 11:00

Nikomu z vás nepřejeme, abyste se někdy ocitli v situaci, kdy váš mazlíček bude potřebovat transfuzi krve. Krevní banky pro psy a kočky má v republice jen velmi málo veterinárních klinik, jelikož je uchovávání dost náročné. Krev vydrží pouze tři týdny a odstředění plazmy, která se dá zamrazit, je zase velmi drahé. Právě proto vznikl projekt Červená tlapka, který spojuje dobrovolné dárce s těmi, kdo krev potřebují.

Pestrá potrava jako prevence proti alergiím i nemocem

6. října 2021 09:00

Kdo z nás milovníků psů by se nechtěl ušetřit svého psa alergií či nemocí, že? V Yoggies nyní přicházejí s přelomovým konceptem v krmení našich psích mazlíčků. Více než tříleté testování, kdy byly prováděny mj. rozbory krve, mikrobiomu ve střevech, byly odebírány vzorky stolice a prováděna i parazitologická vyšetření psů, potvrdilo, že pestrá potrava, sestavená z kvalitních produktů, pomáhá psům posilovat imunitu, umí pomáhat v boji s alergiemi a je i prevencí proti jejich vzniku. Více tento koncept přibližuje Jiří Švihálek, zakladatel Yoggies.

Když pohyb bolí: I váš pes si zaslouží masáž

3. října 2021 10:50

Pohyb je život. A to u zvířat platí dvojnásobně. Co ale když je pohyb začne bolet? Jaké jsou nejčastější příčiny kloubních onemocnění? Čemu se vyhnout a co naopak kloubům pomáhá? Na to jsme se v reportáži ptali veterinárního lékaře, specialisty na ortopedii Romana Skaly a psí terapeutky Kristýny Odehnalové.

Miluje motýly a stíny: Hvězda reportáže o neslyšících psech Pancho, hledá domov

12. září 2021 10:40

Pancho se dostal do útulku od majitelky a přišel doslova jako vleká voda. Měnil zajeté přístupy a strategie. „Během pár dní otočil náš svět vzhůru nohama a my se museli učit, hodně učit. Pancho nám dal dar největší, udělal nás o fous zkušenějšími, znalejšími, lepšími, prokázal nám tu nejcennější službu. A my mu teď s tou největší radostí budeme hledat ten pravý domov,“ říká vedoucí útulku Kamila Šťastná.

reklama