
Jsem hrdý Čech, říká pravnuk Alfonse Muchy. Proč se vzdal slibně rozjeté kariéry v Hollywoodu?
Pořídit si psa je krásný krok, ale zároveň velká odpovědnost. Aby se z vašeho nového parťáka stal skvělý společník, je potřeba začít s jeho výchovou správně hned od prvních dnů. Moderní trénink klade důraz na vztah, pozitivní motivaci a pochopení základních principů. Jak na to? Přinášíme rady zkušeného trenéra Tomáše Nusharta.
Plánujete se svým psem vyjet na výlet do zahraničí? A víte, co vše byste měli před odjezdem zařídit? My vám poradíme.
Pořízení kočky bývá často spojeno s představou, že jde o nenáročného společníka, který si vystačí s minimem vybavení. Tento omyl však může vést k podcenění některých důležitých aspektů jejího každodenního života. Jedním z nich jsou například škrabadla – klíčový prvek pro zdraví i psychickou pohodu každé kočky.
Pokud přemýšlíte o pořízení štěněte, v první řadě je nutné zvážit, jaké plemeno se k vám hodí. Pak odkud si ho pořídit a také je dobré vědět, co na začátku nepodcenit, abyste měli příjemné první společné chvíle a nemuseli hasit problémy.
Srdeční červivost neboli dirofilarióza je parazitární onemocnění, které ohrožuje psy i kočky. Zatímco u psů je její průběh často mírnější, u koček může mít smrtelné následky. Jak rozpoznat příznaky, proč je nemoc pro kočky tak nebezpečná a jak své mazlíčky účinně chránit?
„Mám strach, že si na nás nikdy nezvykne,“ píše kočičí behavioristce Kateřině Štiblické čerstvá majitelka kočičky z útulku. Když ji jeli s manželem navštívit, kočička se s nimi mazlila a vzala si pamlsky. A kočka skoro vypadala, že se do nového domova těší – sama si vlezla do přepravky! Nyní je to ale už týden a kočka pořád „kempí“ za sedačkou a vylézá jen, když nejsou doma nebo v noci. Znamená to, že se adopce nepovedla? Jak kočičce zvykání ulehčit a čemu se v tomto období vyhnout?
Za chvíli nás čeká jaro. O to víc se budeme těšit na procházky s našimi mazlíčky. V tomto období bychom na ně měli myslet o trochu víc než jindy. Stoupající teploty a sluneční paprsky jsou totiž rájem pro klíšťata.
Myslíte si, že kočka žijící v bytě nepotřebuje pohyb? Opak je pravdou. Pravidelná aktivita je klíčem k jejímu fyzickému i psychickému zdraví. Zjistěte, proč je pohyb pro kočku důležitý, kolik ho denně potřebuje a jak ji zabavit, aby byla spokojená a zdravá i bez přístupu ven.
Staří, nemocní, handicapovaní, jedním slovem - neadoptovatelní. Tito pejsci nalézají svůj doživotní domov v malém Azylu Bubáčkov poblíž Prahy. Jedná se o menší rodinný domov psích důchodců, kteří byli zachráněni z velmi špatných podmínek nebo byli opuštěni a ponecháni napospas osudu svými původními majiteli.
Když se bavíme o klíšťatech, často se zmiňuje, že je důležité, aby se klíště vůbec nepřisálo. Proč? Protože přisátím se pomocí slin klíštěte přenáší nebezpečné nemoci. Jsou to babezióza, erlichióza, lymská borelióza, klíšťová encefalitida a další.
Mladá kočička Juno si jako malé koťátko prošla peklem. Start do života jí zkomplikovala kaliciviróza, nemoc, která je pro koťata hodně nebezpečná. Juno naštěstí nakonec svůj boj vyhrála a uzdravila se, ze tří sourozenců zbyla jediná. Teď už se s nadějí poohlíží po novém domově.
Kočky jsou známí tuláci a lovci. Pokud už máte kočičku, kterou pouštíte ven, je jasné, že neohlídáte úplně vše. Je ale pár věcí, které by zodpovědný majitel měl dodržet.