CNN Prima News péče o zvíře

péče o zvíře

Výpis příspěvků ke štítku „péče o zvíře“

MŠ Mydlinky: Místo, kde se dětské sny díky práci architektů mění v samostatnost

Co mají společného výchova dětí a stavění domů? Obojí potřebuje trpělivost, čas a lásku k tomu, co děláte. A to všechno se setkává v Mateřské škole Mydlinky v pražských Modřanech. Zdejší mateřinka přitom vyrostla v rekordním čase. Její vybudování trvalo sotva rok a půl. Během něj se ze zahrady patřící původně k cukrovaru pod taktovkou architektonického studia LOXIA stalo místo, kde se zhmotňují dětské sny a současně se děti učí důležitým dovednostem, které uplatní v reálném životě.

Pomáháme jim, nebo naopak? Rizika a důsledky krmení volně žijících zvířat

Čas od času se objeví případy, kdy se volně žijící zvířata naučí nechat se krmit člověkem a ztratí tak svou přirozenou plachost. Krmení má však pro volně žijící zvířata značná rizika. Například ztratí schopnost hledat si potravu, případně si vytvoří závislost na lidech a ztratí k nim přirozený respekt. Konkrétní případ se v nedávné době objevil například u lišek, které se v Krkonoších nechávaly krmit turisty.

„Do dobrých rukou“ aneb Jak většinou končí namnožené kočky

Někdy příběh končí dobře, jindy ne. Je to život. Smutný osud koček z ulic a neskutečné odhodlání lidí, kteří se rozhodli zasvětit veškerý svůj čas pomoci zvířatům. Jednodušší je totiž říct: „To já bych na to neměla, nemohla bych se na to utrpení dívat!“ Oni také nemohou, mají vztek a cítí lítost, ale ani přes to ten boj nevzdávají. Řeč je o ošetřovatelech z azylů a útulků. V tomto článku konkrétně z azylu Kočičí svět – Žerovické depozitum. Příběhy Olíka a kočičky z Touškova, o kterých píšeme, jsou dostatečnými příklady jejich každodenní práce a síly.

Slavíme Mezinárodní den koček: Máte už svého felinoterapeuta?

Dnešní datum 8. srpna patří již po jedenácté kočkám. Slaví totiž svůj Mezinárodní den. Kočky umí být skvělými parťáky a navíc nám lidem pomáhají díky svému vrnění snižovat stres a uvolňovat napětí. Majitelé koček se tak méně často střetávají s onemocněními souvisejícími se stresem, jako je nebezpečí srdečních záchvatů, a mají i kvalitnější spánek. A tak vy, kdo doma ještě svého felinoterapeuta nemáte, můžete sledovat naši reportáž, v níž vám jich představíme hned několik.

Předsudky versus realita: O majitelích koček se povídá mnohé, víte jací jsou doopravdy?

Bez přátel, společenského života, v pokročilém věku a většinou žena. Takové jsou nejčastější předsudky o majitelích koček. Nejnovější průzkum, který vznikl pro značku Whiskas, ukázal, že tomu tak ve skutečnosti vůbec není a běžný kočičí páníček či panička vypadá úplně jinak. Většina z nich navíc uvádí, že se jim po pořízení chlupatého společníka zlepšila celková životní spokojenost a neumí si bez kočky již život představit.

Veterinář a odborník na výživu Leoš Železný radí: 5 tipů pro správnou výživu štěňat

Každý páníček chce pro svého pejska jen to nejlepší. Správnou péčí, a hlavně vhodnou stravou mu můžete zajistit dlouhý a šťastný život po vašem boku. Se správnou výživou je důležité začít již od prvního okamžiku, kdy si malé štěňátko přinesete domů. Existuje však mnoho tipů, rad a zažitých stereotypů, ve kterých se jako čerství páníčci můžete lehce ztratit. Proto vám přinášíme 5 důležitých tipů, kterých byste se dle veterináře měli držet, abyste svému psímu kamarádovi dali stoprocentní péči a neudělali ve výživě chybu.