CNN Prima News KDU-ČSL

KDU-ČSL

Výpis příspěvků ke štítku „KDU-ČSL“

Zestátnit ČEZ? Zajímavé, ale může jít o obrovský problém, komentují politici návrh Kuby

4. prosince 2022 13:44

Zajímavý návrh, který ale může být obrovským právním problémem. Těmito slovy komentovali poslanci v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS návrh jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS), který uvedl, že by vláda měla dělat vše pro to, aby se výrobci energií zestátnili. Rovnou s ním souhlasili pouze zástupci opozičního hnutí SPD.

Zdechovský o zákulisí výběru na Hrad: Nerudovou chtěla Pekarová. Fischer na to nemá

4. prosince 2022 05:31

Silného kandidáta na prezidenta jsme nenašli, Andreje Babiše (ANO) by porazil jen premiér Petr Fiala (ODS), prohlásil europoslanec a člen předsednictva KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, když popsal, jak koalice Spolu hledala kandidáta na Hrad ze svých řad. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS promluvil o tom, zda lidovec Petr Hladík nastoupí na křeslo ministra pro životní prostředí, i o úspěších či neúspěších českého předsednictví v Radě Evropské unie.

Luxusní hovězí: Cena kila masa na cestě od farmáře na pulty vzroste o 228 korun

3. prosince 2022 05:56

Češi výrazně omezují spotřebu hovězího masa. Podle ekonomů je na vině vysoká cena, a hovězí se tak může stát luxusním zbožím, které budou lidé kupovat pouze na svátky. Kdo může za to, že je drahé, a kdo nejvíc vydělává? O tom se přou zemědělci s obchody. Než se totiž kilo masa dostane od farmáře přes jatka až na pulty, naroste jeho cena o 228 korun.

Půjde vůbec volit prezidenta? Ústavní právníci vysvětlují obavy exministra Svobody

2. prosince 2022 07:33

Prezidentské volby by mohly být podle některých politiků v ohrožení. Pokud totiž Nejvyšší správní soud vyhoví některé ze stížností na špatný přepočet podpisů a k volbě připustí dalšího kandidáta, lze se obrátit na Ústavní soud a ten může zpochybnit samotnou volbu. Ve vysílání CNN Prima NEWS tyto obavy vyslovil bývalý ministr zahraničí či vnitra Cyril Svoboda (KDU-ČSL) a sdílel je i expremiér Jiří Paroubek. Podle ústavních právníků je tento scénář nepravděpodobný. Za jistých okolností by však komplikace nastat mohly.

Expert: Jurečka musí trvat na Hladíkovi. Kdyby ustoupil, byla by to jeho politická prohra

2. prosince 2022 00:09

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka ve čtvrtek uvedl, že kandidát lidovců na ministra životního prostředí a exnáměstek brněnské primátorky Petr Hladík by měl být jmenován nejpozději v prvním lednovém týdnu. Podle politického komentátora Martina Schmarcze Jurečka nemůže jednat jinak. V případě, že by se svého straníka rozhodl nahradit, zaznamenal by politickou prohru.

Jurečka odmítl Stanjurovy plány s rodičovskou: Je to pro mě naprosto zásadní, chci zvýšení

1. prosince 2022 23:31

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) chce příští rok ve vládní koalici jednat o zvýšení rodičovského příspěvku. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Jeho navýšení podporují i Piráti, kteří to navrhovali už letos na jaře. Odmítavě se ale k dalšímu zvyšování výdajů staví ODS. Ministr financí Zbyněk Stan­jura (ODS) dokonce na začátku listopadu připustil, že by se rodičovská mohla naopak zkrátit.

Krok vnitra může mít katastrofální dopad na prezidentskou volbu, bojí se exministr Svoboda

1. prosince 2022 00:12

Nejvyšší správní soud obdržel v souvislosti s registračním procesem pro volbu prezidenta 13 podnětů. Jedním ze stěžovatelů je i Karel Diviš, kterému ministerstvo vnitra po kontrole napočítalo 49 884 podpisů. Pro uznání kandidatury by jich tak potřeboval o pouhých 116 více. Podle bývalého ministra vnitra a právníka Cyrila Svobody (KDU-ČSL) jde o těsný rozdíl a sám nechce domýšlet, jaké důsledky pro prezidentskou volbu by mohlo mít, kdyby Nejvyšší správní soud Divišově stížnosti vyhověl. Mluvil o tom v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Paroubek: Když jsem se dozvěděl, že Nerudová je ekonomka, málem jsem spadl ze židle

30. listopadu 2022 23:51

Do prezidentských voleb zbývá zhruba měsíc a půl a z předběžných průzkumů se zatím dají vyčíst tři hlavní favorité. Andrej Babiš, Petr Pavel a Danuše Nerudová. V odbornost poslední jmenované má ale velkou nedůvěru bývalý předseda vlády Jiří Paroubek. Sám byl prý v minulosti překvapený, že je vůbec ekonomka. Mluvil o tom v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Kovanda: Na zvyšování daní dojde dříve nebo později. Nynější krize není tak dramatická

27. listopadu 2022 16:52

Současná ekonomická krize spjatá s energetikou a potažmo i dalšími dopady války na Ukrajině ještě není tak dramatická. Ve vysílání Partie PLUS na CNN Prima NEWS to prohlásil ekonom Lukáš Kovanda. Ten zároveň varoval, že dramatický může pro řadu lidí být následující rok. Mimo to dodal, že zvyšování daní, o kterém aktuálně hovoří ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), dříve či později stejně přijde. Jurečka aktuálně pro takový krok nemá v koalici podporu.

Na dvou židlích až do konce roku, žádá Fiala po Jurečkovi. Pak navrhne Hladíka na ministra

27. listopadu 2022 13:11

Premiér Petr Fiala (ODS) požádá vicepremiéra Mariana Jurečku (KDU-ČSL), aby funkci ministra životního prostředí vykonával až do konce roku. Původně to mělo být jen do konce listopadu. Pokud nenastanou žádné nepředvídatelné okolnosti, bude poté připraven navrhnout do funkce lidoveckého ministerského kandidáta Petra Hladíka. Fiala to řekl v pořadu Otázky Václava Moravce.