CNN Prima News KDU-ČSL

KDU-ČSL

Výpis příspěvků ke štítku „KDU-ČSL“

Porazíme ANO v eurovolbách. Okamura a Fico jsou trojští koně Ruska, říká kandidát Spolu Talíř

Koalice Spolu se popere s hnutím ANO o vítězství v evropských volbách. Předpokládám, že uspějeme. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl František Talíř (KDU-ČSL), který na kandidátce Spolu bude krýt záda lidoveckému lídrovi Tomáši Zdechovskému. Zastupitel Jihočeského kraje se kromě jiného rozpovídal také o nelichotivých preferencích KDU-ČSL i o vnímání koalice Spolu či rizicích kroužkování. Některé evropské politiky pak označil jako trojské koně Ruska.

Obávali se, že mě zvolí, míní Hayato Okamura. Ustoupil tlaku koalice a zrušil kandidaturu

Kvůli dohodě mezi ODS, lidovci a TOP 09, že nebudou na zadních místech kandidátky Spolu do červnových evropských voleb výrazné osobnosti, odstoupil od kandidatury poslanec KDU-ČSL Hayato Okamura. Oznámil to na sociální síti X. Uvedl také, že tak učinil po požadavku občanských demokratů a TOP 09. Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka sdělil, že společným cílem stran koalice je, aby společně volby do EP vyhrály a zároveň obhájily současné mandáty. Lidovci mají dva europoslance, TOP 09 také dva a ODS čtyři. „Pro nás je důležité tuto obhajobu zvládnout tak, aby nedošlo k rozkolísání těchto poměrů,“ uvedl.

Ze zákulisí ANO: Budeme zase vládnout, raději s ODS než s Piráty. Bartoš bude opět problém

Pětikoalice je pro smích. Nemají se mezi sebou rádi, ale před volbami mohou způsobit problémy, zní ze zákulisí hnutí ANO. Již nyní se opoziční subjekt připravuje na návrat do vlády a pokukuje po partnerech do kabinetu. „ODS bez Petra Fialy je podle mě věc, o které se mluví nejčastěji. Radši ji než Piráty a STAN, ti jsou problematičtí,“ řekl redakci CNN Prima NEWS zdroj z hnutí, který si přeje zůstat v anonymitě. Ve hře jsou i menší strany jako SOCDEM nebo Přísaha, pro ně – stejně jako pro ODS – ale může být problém předseda hnutí Andrej Babiš. A nejsilnější volební oponent? Nejspíše opět Ivan Bartoš (Piráti) či Vít Rakušan (STAN).

Ostrava bojuje s menstruační chudobou. Školám nakoupí hygienické potřeby za půl milionu

Ostrava se jako první město v Česku rozhodla řešit takzvanou menstruační chudobu. Podle odhadů a zkušeností pedagogů tam zhruba 500 školou povinných dívek ze sociálně slabších rodin nemá na hygienické potřeby peníze. Magistrát se proto rozhodl, že je nakoupí a školám poskytne. Vložky a tampony za půl milionu korun by měly vystačit asi na deset měsíců.

První poločas vládního období jsem prohrál, přiznal Jurečka. Opřel se i do hnutí STAN

První poločas vládního období jsem prohrál, přiznal v podcastu Chuť moci předseda KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka poté, co volební průzkum agentury Median přisoudil lidovcům pouhá tři procenta hlasů. Prý ale věří, že v druhém „poločase“ je schopen nepříznivá čísla zvrátit. Jurečka kritizoval také některé marketingové kroky hnutí STAN, které by podle něj mohly vést až k pádu vlády.

Pospíšil: Farmáři nepotřebují levicový diktát z Bruselu. Mícháte vše dohromady, opáčil Kolaja

Nepotřebujeme levicová pravidla z Bruselu, dotace by si měly rozdělovat národní vlády. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). Podle jeho kolegy z Evropského parlamentu Marcela Kolaji (Piráti) jeho strana jen nechce, aby dotace mířily pouze agrobaronům. Europoslankyně Dita Charanzová i Pospíšil podle něj míchají Green Deal a reformu Společné zemědělské politiky.

Jste škůdci zemědělců, rýpl Výborný do Dufka. Kde se ve vás bere taková sprostota? opáčil

Pondělní protest zemědělců, kteří se sjeli do Prahy, byl z hlediska organizátorů blamáž. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). „Celý protest byl zneužit organizátory. Řada farmářů neměla nic společného s ambicemi pánů Jandejsků, Dufků a dalších, kteří škodí českému zemědělství,“ nechal se slyšet šéf resortu.