reklama

Když obrázky pomáhají…

„Neboj se, Evelínko. Už brzy nebude žádná slepice trpět v kleci. Máme plán, jak jim všem pomůžeme,“ říkala mi často Jana, když si udělala krátkou přestávku od zvedání telefonu nebo zběsilýho bušení do klávesnice. A Jana fakt nekdákala slepičiny. Dobře věděla, co je potřeba udělat…

reklama

„Neboj se, Evelínko. Už brzy nebude žádná slepice trpět v kleci. Máme plán, jak jim všem pomůžeme,“ říkala mi často Jana, když si udělala krátkou přestávku od zvedání telefonu nebo zběsilýho bušení do klávesnice. A Jana fakt nekdákala slepičiny. Dobře věděla, co je potřeba udělat…

Zjistila jsem od ní, že klecák je takový začarovaný místo. Skoro jako nástupiště 9 a ¾ z Harryho Pottera. Dostanou se tam jen ti s povolením. Ostatní vůbec neví, jak to tam vlastně vypadá a co se tam děje. Proto bylo potřeba to lidem ukázat a k tomu posloužily obrázky. To byl přesně ten první krok v plánu, o kterém Jana mluvila.

Dokud se záběry z českých klecáků neobjevily v telce a na fejsbůku, skoro nikoho vlastně nezajímalo, co se tam děje. Ale pohled na vypelichaný slepice v přecpaných klecích lidi vystřelil jak péro z gauče a začali s tím chtít něco dělat. Já jsem moc ráda, že se to stalo. Poznala jsem, že hodní lidi doopravdy existují, jen je někdy potřeba jim otevřít oči.

Já na ty záběry teda moc koukat nemůžu, ale jestli vás zajímají, můžete mrknout SEM.

Ale nejen tyhle nehezký obrázky pomáhají. Slepicím dokážou pomoct i ty úplně nádherný. Třeba ty, co máme v našem novým kalendáři. Spousta šikovných umělců má totiž slepice ráda a nechtějí, aby zůstaly v klecích. Proto vznikl kalendář s jejich obrázky na podporu kampaně proti klecovým chovům.

Fakt se moc moc povedl. Kdybych měla pracovní stůl, tak bych ho tam chtěla mít, aby mi každej den připomínal, jak má svět pro zvířata vypadat. No, ale já jsem slepice, že jo… A pracovní stůl nemám. Ale pokud vám na slepicích záleží, tak vám kalendář určitě udělá radost. A je to vlastně 2v1, protože budete mít radost z kalendáře i z příspěvku na slepičí svobodu.

Češi v Japonsku: Vondroušová všechny místní zaskočila. Chtěli Ósakaovou ve finále
OH 2021

Češi v Japonsku: Vondroušová všechny místní zaskočila. Chtěli Ósakaovou ve finále

Třebaže Češi žijící v Japonsku vnímali olympiádu spíše kriticky, první medailové úspěchy krajanů jejich postoj trošku obměkčily. Markéta Vondroušová se podle nich u Japonců zapsala jako přemožitelka Naomi Ósakaové, její úspěch je šokoval. Obavy a nespokojenost, které plynou především z pandemické situace, ale nadále přetrvávají, popsali oslovení Češi redakci CNN Prima NEWS.

Běžkyně Cimanouská český azyl nevyužije, zamíří do Polska. MOV případ Bělorusky vyšetřuje

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) zahájil formální vyšetřování případu běloruské běžkyně Krysciny Cimanouské, kterou podle jejího vyjádření nutilo vedení výpravy k odletu do vlasti. Sprinterka totiž kritizovala tamní režim i běloruské trenéry. MOV si vyžádal od běloruského olympijského výboru vysvětlení, které měl dostat do úterý. Cimanouská mezitím získala polské humanitární vízum a v nejbližších dnech by měla zamířit z Tokia do Varšavy. Podobnou nabídku jí dalo i Česko.

Hledá se „party špion“. Policie na Ibize nezvládá kontrolovat zakázané večírky

Policie na španělském ostrově Ibiza shání cizince mezi 30 a 40 lety věku do nového týmu, jehož úkolem bude tajně pronikat na soukromé večírky. Na těch návštěvníci porušují koronavirové restrikce a policisté je odmítají déle tolerovat. Důvodem je fakt, že od července na ostrově strmě stoupá denní počet nakažených a nyní dosáhl dokonce druhé nejvyšší úrovně od začátku pandemie.

Sparta dál nahání zakletou Ligu mistrů. Kudy podle klubové ikony vede cesta přes Monako?

Marné snažení Sparty Praha o dobytí slavné Ligy mistrů by už vydalo na několikasetstránkový román. Fotbalový klub z Letné si klubovou soutěž, která znamená obří prestiž i zisk pro kasu, zahrál naposledy v sezoně 2005–⁠2006. V tomto ročníku už zvládl v předkole první krok, když vyřadil Rapid Vídeň. Teď – napřed doma – zkusí zaskočit Monako. „Opravdu těžký los,“ říká sparťanská ikona Václav Němeček.

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama