CNN Prima News obrázek

obrázek

Výpis příspěvků ke štítku „obrázek“

Vondráček si uřízl pořádnou ostudu. Pavlovi se omluvil, od lidí to ale schytal

28. listopadu 2022 13:34

Bývalý předseda Poslanecké sněmovny za hnutí ANO Radek Vondráček se nechal napálit. Na svém twitterovém účtu totiž sdílel fotografii kandidáta na prezidenta Petra Pavla spolu s dvěma lidmi, kteří mají na triku hlavu prezidenta Ruska Vladimira Putina. Sám Pavel však příspěvek okomentoval tím, že jde o fotomontáž. Uživatelé po zveřejnění příspěvku na nic nečekali a z Vondráčka si kvůli jeho přehmatu utahují. Jako odpověď mu například posílají podobně upravené fotografie s obrázkem předsedy hnutí ANO Andreje Babiše místo Putina. Vondráček po kritice příspěvek smazal a Pavlovi se omluvil.

Píše slohovky, maluje obrazy, generuje porno. Umělá inteligence vtrhla do světa umění

27. září 2022 07:22

Dlouhé roky se ve veřejné diskuzi omílá, že umělá inteligence a roboti nahradí řadu manuálních profesí. Jenže před virtuálními mozky neutečou ani umělecké profese. Letošní rok zvláště přeje platformám, které za pomocí umělé inteligence vytvářejí na přání souvislý psaný text nebo úchvatné grafické práce.

Místo hvězdy sdílel kolečko salámu. Vědec svým pokusem napálil tisíce lidí

5. srpna 2022 10:09

Francouzský vědec Étienne Klein se musel omluvit za falešnou fotografii hvězdy Proxima Centauri. Na Twitter totiž na konci července umístil místo snímku nejbližší hvězdy od Slunce obrázek plátku španělské klobásy chorizo, čímž chtěl upozornit na bezhlavé sdílení neověřených informací na sociálních sítích. Fotku ale sdílely tisíce lidí, uvedla agentura AFP.

Milované i nenáviděné NFT. Další díl Krypty rozkrývá byznys s digitálními obrázky

21. dubna 2022 14:50

Nová epizoda pořadu Krypta diváky seznamuje s na první pohled těžko uchopitelným fenoménem NFT. O co jde? V podstatě o digitální umění, které patří jen jednomu majiteli. Takové kousky virtuálních obrázků se pořizují právě za kryptoměny. O NFT v Kryptě pohovořil Marcel Gajdoš, generální ředitel společnosti VISA pro Česko, Maďarsko a Slovensko. Pořad můžete sledovat každý týden ve čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.

Dojalo nás to k slzám, přiznal elitní voják. Z Česka dorazily s helmami také obrázky

24. března 2022 00:15

K tisícům neprůstřelných vest, vojenských helem a zdravotnického materiálu přibalila Paměť národa ukrajinským vojákům také obrázky od českých a ukrajinských dětí. Zlu se neustupuje, napsal k tomu projekt, který se věnuje uchovávání vzpomínek pamětníků české historie, na webu. Pomoc putuje ukrajinské nadaci Come Back Alive. Opravdu nás to dojalo až k slzám, děti se opravdu snažily, okomentoval neobvyklou dodávku pomoci člen ukrajinské speciální jednotky.