CNN Prima News obrázek

obrázek

Výpis příspěvků ke štítku „obrázek“

Popelka, tři obří ořechy a polonahý princ. Poznáte české vánoční pohádky od umělé inteligence?

Současné generátory obrázků poháněné umělou inteligencí umí velké divy. Stačí jim zadat své přání a do několika vteřin vytvoří snímek na míru. Jak si ale AI poradí s českými pohádkami jen na základě strohého popisu? Popelce přihrála umělá inteligence více než tři obří oříšky i s polonahým princem. Čerti, s nimiž nejsou žádné žerty, dostali do rukou palcáty a kladiva. Podívejte se na další výtvory, které si redakce CNN Prima NEWS nechala vygenerovat od AI.

Mám poruchu zraku, tvrdil robot. Zneužil člověka a bez problémů se dostal, kam neměl

Znepokojivě dopadl cílený test výzkumníků z Alignment Research Center (ARC) týkající se schopností umělé inteligence. Čtvrtá generace systému GPT měla za úkol vymámit z člověka spolupráci, bez které by nedokázala projít přes softwarovou bariéru zaměřenou na ochranu on-line dat právě před roboty. Jak se ukázalo, umělé inteligenci to nečinilo problém. Alarmující je především skutečnost, že program neváhal k dosažení svého cíle využil nekalou praktiku – tvrdil, že je uživatelem s poruchou zraku, a proto nemůže sám zvládnout obrázkový rébus, jenž rozpoznává automat od člověka.

Čtyři slova na obrázku malé Máši odstartovala teror. Otci hrozí ruské vězení, jí sirotčinec

Ne válce, sláva Ukrajině. Čtyři slova napsaná dvanáctiletou Mášou ve škole znamenala pro jejího otce Alexeje Moskaleva jízdenku do vazby. Konkrétně ho ruská policie zadržela kvůli protirežimnímu obrázku jeho mladé dcery, na kterém se kromě uvedeného hesla nacházela také ukrajinská rodina čelící bombardování. Tématu se věnuje britský Guardian nebo nezávislý web OVD-info.

Papírna EMBA z Raisova kraje získala značku kvality Ekologicky šetrný výrobek

Až budete v rukou držet kancelářský šanon nebo princeznovsky pestrý kufřík pro dceru, možná vás to překvapí: Ten novotou zářící předmět byl dost možná až sedmkrát recyklovaný. Alespoň pokud pochází z papírny EMBA v Pasekách nad Jizerou, která si zakládá na vstřícném přístupu k přírodě. I proto přesně po 140 letech od svého vzniku obhájila značku Ekologicky šetrný výrobek, nově k ní přidala i prestižní značku EU EcoLabel, platnou v celé Evropské unii.

Vondráček si uřízl pořádnou ostudu. Pavlovi se omluvil, od lidí to ale schytal

Bývalý předseda Poslanecké sněmovny za hnutí ANO Radek Vondráček se nechal napálit. Na svém twitterovém účtu totiž sdílel fotografii kandidáta na prezidenta Petra Pavla spolu s dvěma lidmi, kteří mají na triku hlavu prezidenta Ruska Vladimira Putina. Sám Pavel však příspěvek okomentoval tím, že jde o fotomontáž. Uživatelé po zveřejnění příspěvku na nic nečekali a z Vondráčka si kvůli jeho přehmatu utahují. Jako odpověď mu například posílají podobně upravené fotografie s obrázkem předsedy hnutí ANO Andreje Babiše místo Putina. Vondráček po kritice příspěvek smazal a Pavlovi se omluvil.

Půlka října a dyslektik má už čtyři pětky. Učitel ukázal „ignorantství“ češtinářky na diktátu

Ačkoliv české školství prochází neustálými proměnami, podle některých jsou určité systémy stále „za zenitem“. Hlasitým kritikem je například učitel a psycholog Robert Čapek. Na sociální síti tentokrát uveřejnil diktát nejmenovaného žáka, který dostal za pár chyb v diktátu pětku. Podle Čapka šlo však o dyslektika a postup pedagoga ohodnotil ztrátou soudnosti.