reklama

Obyčejná noční hlídka psovoda a psa v České Lípě se proměnila v policejní akci

Německý ovčák Matrix a jeho pán se uprostřed noci vydali v rámci služby na běžnou hlídku. Veškerá pozornost služebního psa se najednou začala upírat k nedalekému kontejneru. Strážník jeho naléhání nemohl ignorovat a podíval se dovnitř.

reklama

Mělo jít o běžnou pochůzku v okolí obchodního domu na periferii centra České Lípy. Německý ovčák Matrix ale svého pána upozornil na kontejner. Jako správný policista se psovod vydal prozkoumat situaci.

Když kontejner otevřel, čekal ho šok. Uvnitř totiž našel dva nečekané „nájemníky“, kteří se tu navzájem zahřívali. To ale ještě, jak policista posléze zjistil, nebylo to nejzvláštnější, co se měl tu noc dozvědět.

„Jedním z mužů byl 39letý celostátně hledaný muž bez trvalého bydliště, který se pohybuje po celé republice,“ uvedla Ivana Baláková, mluvčí PČR v České Lípě. Pátrání po něm vyhlásili policisté z Prahy, kteří ho podezřívají, že je zapleten do případu krádeže. Ovčák Matrix ho přitom odhalil úplnou náhodou.

Druhý z mužů prošel lustrací bez škraloupu. Zajímavé bylo, že oba muži v popelnici pocházeli poměrně z daleka a oba do České Lípy přicestovali bez peněz. Muž, po kterém policisté pátrali, si prý jen udělal výlet stopem z Nymburka, jeho spolunocležník zase přijel z Odoleny Vody.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost
Politika

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude v úterý pokračovat v projednávání žádosti o vydání bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Posuzovat má i žádost o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) v kauze opencard. Je možné, že výbor už dá doporučení sněmovnímu plénu, jak by mělo o žádostech rozhodnout.

Expert: Žalob ve sportu kvůli covidu může přibývat. U Djokoviče selhali organizátoři

Expert na sportovní právo Jan Šťovíček se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS rozpovídal o sporu srbského tenisty Novaka Djokoviče s australskou vládou. Světová jednička nakonec nemohla nastoupit na Australian Open a pokusit se tak přidat 21. grandslamové vítězství. Předmětem sporu mezi Djokovičem a australskou vládou je fakt, že sportovec není očkován proti covidu.

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

reklama

Domácí zpravodajství

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama