reklama

Obyčejná noční hlídka psovoda a psa v České Lípě se proměnila v policejní akci

Německý ovčák Matrix a jeho pán se uprostřed noci vydali v rámci služby na běžnou hlídku. Veškerá pozornost služebního psa se najednou začala upírat k nedalekému kontejneru. Strážník jeho naléhání nemohl ignorovat a podíval se dovnitř.

reklama

Mělo jít o běžnou pochůzku v okolí obchodního domu na periferii centra České Lípy. Německý ovčák Matrix ale svého pána upozornil na kontejner. Jako správný policista se psovod vydal prozkoumat situaci.

Když kontejner otevřel, čekal ho šok. Uvnitř totiž našel dva nečekané „nájemníky“, kteří se tu navzájem zahřívali. To ale ještě, jak policista posléze zjistil, nebylo to nejzvláštnější, co se měl tu noc dozvědět.

„Jedním z mužů byl 39letý celostátně hledaný muž bez trvalého bydliště, který se pohybuje po celé republice,“ uvedla Ivana Baláková, mluvčí PČR v České Lípě. Pátrání po něm vyhlásili policisté z Prahy, kteří ho podezřívají, že je zapleten do případu krádeže. Ovčák Matrix ho přitom odhalil úplnou náhodou.

Druhý z mužů prošel lustrací bez škraloupu. Zajímavé bylo, že oba muži v popelnici pocházeli poměrně z daleka a oba do České Lípy přicestovali bez peněz. Muž, po kterém policisté pátrali, si prý jen udělal výlet stopem z Nymburka, jeho spolunocležník zase přijel z Odoleny Vody.

K tématu

Tagy: pes Německý ovčák policista bezdomovci policejní pes zprávy krimi kontejner celostátně hledaný policejní hlídka

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Pandemický zákon je potlačení demokracie, tvrdí exministryně spravedlnosti Kovářová

Pandemický zákon je potlačení demokracie, tvrdí exministryně spravedlnosti Kovářová

Sněmovna předává své pravomoci vládě a vzdává se kontroly, hodnotí pandemický zákon bývalá ministryně spravedlnosti a současná prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová. Varuje také, že norma obsahuje řadu problematických ustanovení, například likvidační sankce. Jsou lidé, kteří poruší vládní nařízení, trestáni protiústavně? Může být jednou očkování povinné pro všechny občany? Také o tom promluvila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Domácí

Hygienička Svrčinová se omluvila Romům. Příspěvek neměl znevážit menšinu, napsala

Hygienička Svrčinová se omluvila Romům. Příspěvek neměl znevážit menšinu, napsala

Pavla Svrčinová, budoucí hlavní hygienička a současná ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice, se omluvila za zveřejnění rasistického příspěvku na svém Facebooku. „Chtěla bych vás touto cestou ubezpečit, že umístění příspěvku na mém Facebooku nebylo záměrné a rozhodně nemělo znevážit romskou menšinu,“ napsala členům Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. S informací přišel web Romea.cz.

Vondra: Schvalování vakcín v EU strašně trvá. Ve válce s virem musíme jít do rizika
Na pracoviště jen s negativním testem, rozhodla vláda. Týká se to OSVČ i zaměstnanců
reklama
reklama
Zvířata v ZOO Plasy mrzla, některá uhynula. Odstřihli ji od plynu, majitelé nezaplatili

Plzeňský kraj

Domácí zpravodajství

Studenti do boje proti covidu. Vláda schválila pracovní povinnost zdravotnických škol
Letadlo rozprašuje koronavirus nad Brnem, sdílel poslanec Volný dezinformaci
Lék na covid ivermektin je bezpečný. S ním přežilo dvakrát více pacientů, tvrdí primář
Další články
reklama
reklama