reklama

Obyčejná noční hlídka psovoda a psa v České Lípě se proměnila v policejní akci

Německý ovčák Matrix a jeho pán se uprostřed noci vydali v rámci služby na běžnou hlídku. Veškerá pozornost služebního psa se najednou začala upírat k nedalekému kontejneru. Strážník jeho naléhání nemohl ignorovat a podíval se dovnitř.

reklama

Mělo jít o běžnou pochůzku v okolí obchodního domu na periferii centra České Lípy. Německý ovčák Matrix ale svého pána upozornil na kontejner. Jako správný policista se psovod vydal prozkoumat situaci.

Když kontejner otevřel, čekal ho šok. Uvnitř totiž našel dva nečekané „nájemníky“, kteří se tu navzájem zahřívali. To ale ještě, jak policista posléze zjistil, nebylo to nejzvláštnější, co se měl tu noc dozvědět.

„Jedním z mužů byl 39letý celostátně hledaný muž bez trvalého bydliště, který se pohybuje po celé republice,“ uvedla Ivana Baláková, mluvčí PČR v České Lípě. Pátrání po něm vyhlásili policisté z Prahy, kteří ho podezřívají, že je zapleten do případu krádeže. Ovčák Matrix ho přitom odhalil úplnou náhodou.

Druhý z mužů prošel lustrací bez škraloupu. Zajímavé bylo, že oba muži v popelnici pocházeli poměrně z daleka a oba do České Lípy přicestovali bez peněz. Muž, po kterém policisté pátrali, si prý jen udělal výlet stopem z Nymburka, jeho spolunocležník zase přijel z Odoleny Vody.

K tématu

Tagy: pes Německý ovčák policista bezdomovci policejní pes zprávy krimi kontejner celostátně hledaný policejní hlídka

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovensko pozastavilo očkování AstraZenecou. Po vakcinaci náhle zemřela 47letá žena

Slovensko pozastavilo očkování AstraZenecou. Po vakcinaci náhle zemřela 47letá žena

Slovensko pozastavilo očkování proti nemoci COVID-19 vakcínou od firmy AstraZeneca. V úterý o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Rozhodlo tak po informaci slovenského Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL), že příčina nedávného úmrtí 47leté ženy pravděpodobně souvisela s očkováním zmíněnou vakcínou. Nadále jí však na Slovensku budou očkováni lidé, kteří již dostali první dávku této látky.

Místo k moři jeďte do Prahy. Pomůže to českým podnikům, říká šéf CzechTourism
ODS opouští jedna z bývalých tváří. Vedení strany nebrání svobodu v covidové době, říká
Příští vláda bude muset zvýšit daně, po pandemii vzroste nezaměstnanost, varuje ekonom
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: V příštích týdnech otevřou zahrádky, skončí rotační výuka a ožije kultura

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Jednou budu premiérem, věří si Novotný. Lidé už na něj sází, favoritem zůstává Bartoš
Další články
reklama
reklama