reklama
CNN Prima News bezdomovci

bezdomovci

Výpis příspěvků ke štítku „bezdomovci“

Piráti chtějí ukončit bezdomovectví. Kandidát na ministra navrhuje celostátní řešení

Až 80 tisíc občanů v Česku se podle Pirátů nachází v závažné bytové nouzi a stát by jim měl se situací pomoci. Podle jejich kandidáta na ministra pro místní rozvoj a současného pražského radního Adama Zábranského je problém třeba řešit vytvořením sociálních bytů a ukončením bezdomovectví. K tomu je dokonce připraven zhotovit celostátní strategii.

Slavnou pláž Venice Beach zabrali bezdomovci. Radní jsou zoufalí, připravují noclehárny

Jedna z nejznámějších pláží na světě – proslulá Venice Beach v kalifornském Los Angeles – se během posledního roku změnila k nepoznání. Luxusní letovisko se stalo útočištěm pro lidi bez střechy nad hlavou, kterých během koronavirové krize skokem přibylo. S navracejícími se turisty teď město hledá řešení, jak zase udělat z pláže příjemné místo k odpočinku.

Koronavirus mezi bezdomovci: V Karlových Varech byla nakažena téměř polovina testovaných

Pandemie koronaviru se nevyhýbá ani bezdomovcům. V Praze v těchto dnech začalo jejich hromadné testování, v Karlových Varech pak zahájili dezinfekci karanténního místa. Jak taková akce probíhá, se vyrazil podívat štáb CNN Prima NEWS. V Karlových Varech na testování v uplynulých týdnech dorazilo několik desítek bezdomovců, přičemž koronavirus se prokázal u téměř poloviny z nich.

reklama