CNN Prima News bezdomovci

bezdomovci

Výpis příspěvků ke štítku „bezdomovci“

Samozvaní čističi opavských ulic napadli muže. Mysleli si, že jde o bezdomovce

Nenávist k bezdomovcům dovedla dvojici mladíků až k pokusu o vraždu. Alespoň tak kvalifikovali kriminalisté jejich čin, který se odehrál minulý týden. Jednačtyřicetiletého muže napadli nožem, společně se ženou totiž přespali ve vybydleném domě. Muž jen se štěstím přežil. „Útočníkům se nelíbí bezdomovci a feťáci,“ popsal vedoucí odboru obecné kriminality policie Martin Lichý.

Strážníci v Plzni bezdomovce nešikanují, tvrdí policie. Škola hájí žáka, který o případu psal

Plzeňští strážníci se žádného násilí na lidech bez domova nedopustili. Tak zní výsledek vyšetřování případu, jimž se zabývala Policie České republiky. Ta dostala před časem trestní oznámení na studenta Západočeské univerzity, který ve své bakalářské práci tvrdil, že plzeňští strážníci měli v posledních letech šikanovat bezdomovce.

Honička s útěkářem i squatující bezdomovci. Liberečtí policisté si posvítili na nádraží

Liberečtí policisté si posvítili na tamní vlakové nádraží. Hledali lidi, kteří jsou v jejich pátracích databázích, a vyháněli bezdomovce z míst, kde nemají co dělat. O dramatické momenty při tom vůbec nebyla nouze. Štáb CNN Prima NEWS zaznamenal honičku přímo v nádražní hale a měl možnost nahlédnout i do vlaku, který se proměnil v zapáchající bezdomovecký squat.

Po roce u vdovy z garáže: Minus 15, bez dřeva a uhlí, hřejí ji kočky, pes a peřina

Poslední noc byla krutě mrazivá. „Teploměr ukazoval minus 15, topit jsem moc nemohla, nemám uhlí. A dřevo se teď pod závějemi sněhu hledá strašně těžko,“ vypráví 50letá Dagmar Paláková z Ostravy. Vdova bez adresy a milovnice toulavých koček a psů, s nimiž žije v garáži. Reportér CNN Prima NEWS ji poprvé navštívil loni ve vánočním čase. Co se změnilo po roce?

Reportáž z „ostravské favely“: Drahota drtí bezdomovce i jejich mazlíčky. Máme hlad, zoufají

Váží jen 40 kilogramů. „Pořád hubnu, a nechápu proč,“ stěžuje si 50letá Dagmar Paláková, která žije v garáži. Když ji reportér CNN Prima NEWS navštívil před rokem, vážila ještě 45 kilo. „Moc bych potřebovala poradit od nějakého doktora, jak zase přibrat,“ prosí o kontakt na odborníka. Jídla, jehož ceny závratně rostou, je přitom v kolonii bezdomovců v bývalých garážích v Ostravě stále méně. A hlad tu mívají i psi, kočky a andulky, které chudákům dělají společnost.

Masivní požár u hlavního nádraží v Plzni. Hořel vlak, hasiči prohledávali vagony

V blízkosti plzeňského hlavního nádraží hořel jeden z jeden odstavených vagonů, souprava nedaleko rozdvojení trati do směrů na České Budějovice a na Prahu měla celkem pět vagonů a byla bez lokomotivy. Požár začal v pondělí krátce před 13. hodinou. Jeho příčina zatím není známá, ale spekuluje se, že ho mohli způsobit bezdomovci. Ze záběrů je vidět, jak z místa do velké výšky stoupá hustý kouř.