CNN Prima News bezdomovci

bezdomovci

Výpis příspěvků ke štítku „bezdomovci“

Reportáž z „ostravské favely“: Drahota drtí bezdomovce i jejich mazlíčky. Máme hlad, zoufají

31. října 2022 07:32

Váží jen 40 kilogramů. „Pořád hubnu, a nechápu proč,“ stěžuje si 50letá Dagmar Paláková, která žije v garáži. Když ji reportér CNN Prima NEWS navštívil před rokem, vážila ještě 45 kilo. „Moc bych potřebovala poradit od nějakého doktora, jak zase přibrat,“ prosí o kontakt na odborníka. Jídla, jehož ceny závratně rostou, je přitom v kolonii bezdomovců v bývalých garážích v Ostravě stále méně. A hlad tu mívají i psi, kočky a andulky, které chudákům dělají společnost.

Masivní požár u hlavního nádraží v Plzni. Hořel vlak, hasiči prohledávali vagony

27. června 2022 13:43

V blízkosti plzeňského hlavního nádraží hořel jeden z jeden odstavených vagonů, souprava nedaleko rozdvojení trati do směrů na České Budějovice a na Prahu měla celkem pět vagonů a byla bez lokomotivy. Požár začal v pondělí krátce před 13. hodinou. Jeho příčina zatím není známá, ale spekuluje se, že ho mohli způsobit bezdomovci. Ze záběrů je vidět, jak z místa do velké výšky stoupá hustý kouř.

Bezdomovec v Třinci chtěl zapálit další dva, měli spory. Hrozí mu výjimečný trest

6. května 2022 12:34

Kriminalisté obvinili z pokusu o vraždu dvaapadesátiletého bezdomovce, který se v minulém týdnu pokusil v Třinci na Frýdecko-Místecku zapálit další dva lidi bez domova. Řešit tak chtěl osobní spory. Muži hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Soud už rozhodl o vzetí obviněného do vazby. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Lidi mají radši zvířata než bezdomovce, říká žena žijící v garáži. A děkuje za granule

7. února 2022 08:05

Příběh 49leté bezdomovkyně, která přebývá v garáži s jedenácti kočkami, psem a andulkami, vyvolal nečekanou vlnu solidarity. „Lidé ale pomáhají především mým zvířatům, granulí už mám plnou garáž,“ vypráví Dagmar Paláková z Ostravy, když ji v sobotu reportér CNN Prima NEWS předává další balíčky od dárců. Nestěžuje si ale a všem od srdce děkuje. Zároveň přemítá, proč němé tváře dojímají dobré lidi více než osudy lidí bez domova.

Psa, 11 koček a andulky v garáži bezdomovkyně stále vykrmují čtenáři CNN Prima NEWS

11. ledna 2022 06:58

Takový blahobyt asi dosud nezažily. „Už ty granule nechtějí žrát,“ směje se 49letá bezdomovkyně Dagmar Paláková, která se za plechovými vraty ostravské garáže stará o 11 koček. Čtenáře CNN Prima NEWS z celé republiky totiž osud ženy a jejích zvířecích přátel zaujal natolik, že do Ostravy posílají balíky s potravinovou pomocí. „Další žrádlo. A pro mě citrony, ty se mi teď hodí, jsem hodně nachlazená,“ raduje se paní Dagmar nad pondělní zásilkou.

I v mrazech žije v garáži. Manžel teď umřel, ale mám 11 koček, psa a andulky, říká žena

28. prosince 2021 06:10

„Už jsem na garáž zvyklá,“ tvrdí 49letá Dagmar Paláková. Patří ke komunitě bezdomovců, kteří obývají garáže u zrušené ostravské koksovny Jan Šverma. Pardon, paní Paláková se za bezdomovkyni nepovažuje. „Tohle je můj domov, jinam bych už nešla, bydlím tady asi patnáct let.“ Na konci listopadu jí zemřel manžel. „Bohužel. Ale naštěstí jsem nezůstala sama, mám 11 koček, psa a andulky,“ vypráví.