CNN Prima News Německý ovčák

Německý ovčák

Výpis příspěvků ke štítku „Německý ovčák“

Policie přišla o oblíbeného člena. Zemřel pes Garrit, který pomohl vyřešit i vraždu

K policejním akcím neodmyslitelně patří cvičení psi. Ať už se jedná o hledání, dopadení, či vypátrání nebezpečných látek, policejní ovčáci jsou strážcům zákona vždy k ruce. Nejen pro psovody je proto vždy těžké, když jeden z jejich pomocníků odejde. Nyní se čeští policisté rozloučili s jedním z nejúspěšnějších psů Garritem. O smutné zprávě informovali karlovarští policisté na svém webu.

Bylo tam cítit zoufalství a smrt. Policie řeší problémový chov, uhynulo pět psů

Z domu v Plzni-Malesicích se dlouhodobě ozýval hluk, obyvatelé si také stěžovali na zápach. Přesto nikoho ani nenapadlo, co se na zahradě dříve uznávané chovatelky německých ovčáků děje. Světlo do celé věci vnesl až muž z Malesic, který jako první viděl to, co otřáslo i těmi nejotrlejšími zvířecími záchranáři. V domě a na zahradě bylo několik mrtvých psů, další byli podvyživení, nemocní nebo vážně zranění.

Do Bílého domu se znovu vrátí „první psi“. Ovčák Major se navíc zapíše do historie

Nově zvolený americký prezident Joe Biden s manželkou Jill s sebou do Bílého domu znovu přivedou psí mazlíčky – německé ovčáky Majora a Champa. Jeden z nich se dokonce zapíše do historie, půjde totiž o prvního psa z útulku, který to „dotáhl“ až do prezidentského sídla. Po Donaldu Trumpovi, který byl po více než 170 letech prvním prezidentem USA bez zvířecího společníka, tak bude v Bílém domě znovu znít štěkot.