CNN Prima News Kensingtonský palác

Kensingtonský palác

Výpis příspěvků ke štítku „Kensingtonský palác“

Kate a William se stěhují. Proč vymění londýnský palác za skromné sídlo na venkově?

23. srpna 2022 14:36

Vévoda a vévodkyně z Cambridge se stěhují z Londýna, oznámil Kensingtonský palác. William s Kate chtějí dětem dopřát normální rodinný život. Zároveň chce být William, který je druhý v nástupnické linii, blíže královně Alžbětě II. Ta na něj v posledních letech deleguje stále více povinností. Informoval o tom web CNN.

Princ William a Kate učinili zásadní rozhodnutí. Budou se stěhovat, bojí se o královnu

5. dubna 2022 21:57

Princ William a vévodkyně Kate podle britských médií učinili zásadní rozhodnutí. Plánují se přistěhovat do Windsoru. Učinit by tak měli v průběhu léta. Důvodem by měly být nejen obavy o zdraví královny Alžběty II., ale také její sblížení s kontroverzním princem Andrewem, se kterým tráví v poslední době až příliš mnoho času.

Williame, opusť naši zemi. Britský princ čelil s Kate protestům v Karibiku

20. března 2022 04:09

Britský princ William a jeho manželka vévodkyně Kate museli v úvodu své více než týdenní cesty po Karibiku zrušit kvůli protestům jeden z bodů programu. Kensingtonský palác podle agentury DPA v sobotu potvrdil, že plánovaná návštěva kakaové plantáže v Belize byla přesunuta na jiné místo kvůli citlivým záležitostem týkajícím se domorodé komunity v obci Indian Creek.

Utajovaný portrét princezny Diany poprvé na veřejnosti. Fotograf ho léta ukrýval

9. března 2022 06:16

Život skrze královský objektiv. Tak se jmenuje výstava, která je od března k vidění v Kensingtonském paláci v Londýně. Tedy v sídle prince Williama a jeho manželky Kate. Právě tam mohou obdivovatelé princezny Diany spatřit její dosud nezveřejněný portrét z roku 1988. Výstava nabízí také snímky pořízené přímo členy královské rodiny nebo malby prince Charlese.

Nosit roušku, nebo ne? Angličané po rozvolnění tápou mezi zodpovědností a úlevou

31. ledna 2022 17:09

Anglie vsadila při nošení roušek či respirátorů na zodpovědnost občanů, ti jsou ale mnohdy zmatení a najednou neví, jak se chovat. U někoho převládá obava, že by mohl nakazit nejen sebe, ale také ostatní, jiní jsou naopak rádi, že si od povinné ochrany úst a nosu ve vnitřních prostorách konečně odpočinou. A provozovatelé? Ti své zákazníky nechtějí ztratit a mohou jen prosit.