Kincl dál šampionem. Poláka uškrtil ve třetím kole, Češi vypadli z evropské pyramidy o miliony

Titulová bitva Patrik Kincl vs. Piotr Wawrzyniak nabídla divákům v Ostravě na Oktagonu 54 mimořádně napínavou podívanou. Český bijec předvedl svou zápasnickou chytrost, skvěle se vyhýbal úderům a kontroval. Polák ale odolával statečně a několikrát dostal šampiona pod tlak. Ve třetím kole ale rozhodlo skvělé Kinclovo škrcení (arm triangle, pozn. red.). „Rozhodně moje největší výhra tady v Oktagonu, díky za tento zápas,“ pronesl Kincl po náročném klání.

První kolo titulové bitvy Patrik Kincl vs. Piotr Wawrzyniak bylo dvakrát přerušeno kvůli kopu Poláka do Kinclových slabin. Nicméně na body šlo vstupní kolo na českou stranu. Druhé bylo pro Poláka. Třetí část boje nabídla stoupající drama, které Kincl vyhrál škrcením.

ČTĚTE TAKÉ: Chceme, aby si diváci mysleli, že jde o český Super Bowl, říká Novotný o turnaji v Edenu

„Lidi, díky moc! Já vím, že tohle působí jako klišé, každý zápasník to říká, že bez vaší podpory, by nevyhrál… bla bla bla. Ale pro mě to dneska není klišé. Kdybych vás neslyšel v zádech, nehnali jste mě, tak bych hnedka prohrál. Díky za to!“ poznamenal nadšeně.

Kincl se vracel do boje po nepříjemném zranění v obličeji. V prosinci mu při sparingu soupeř kopem zlomil očnici.

„Myslel jsem na to, než jsem šel sem. Ale nic. Je nicméně pravda, že tam jsou zažité strachy z tréninku. Blbě se tam člověk vykrývá, uhýbá se tam jinak. Jo, bylo to brzo,“ přiznal šampion střední divize. „Ale je to moje droga.“

V rámci galavečera Oktagon 54 v Ostravar Areně došlo i na první zápasy v rámci evropské pyramidy Tipsport Gamechanger v lehké váze. Českou republiku v boji o finální zisk 300 tisíc eur (přes sedm a půl milionu korun) reprezentovali dva bojovníci. Oba však neuspěli.

Polák Mateusz Legierski porazil Matouše Kohouta už 22 vteřin před koncem prvního kola na škrcení. To Vladimír Lengál bojoval s nebezpečným Danielem Torresem z Rakouska statečně plná tři kola, nakonec ale prohrál jasně na body.

Češi se nevzdávají

„Měl jsem tu nohu úplně odpálenou. Ale bojoval jsem,“ okomentoval porážku Lengál. „Jsme Češi a nikdy se nevzdáme!“ zakončil svůj vzkaz fanouškům.

Za Slovensko v Tipsport Gamechangeru bojoval Ronald Paradaiser, který úspěšně vybodoval Attilu Korkmaze, ale jak zápas dopadne, nebylo do vyhlášení výsledků jasné, o tak vyrovnanou bitvu se jednalo.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Kincl se vrací do boje po zranění. Promotér prozradil, zda může dojít na trilogii s Vémolou

Tagy:
Ostrava MMA výhra zápas Vítkovice Patrik Kincl Piotr Wawrzyniak