kluby

Výpis příspěvků ke štítku „kluby“

Chaos v pravidlech pro kluby. Otevřít můžou bez omezení kapacity, ale jen někdy

Taneční kluby a diskotéky nebudou muset počet návštěvníků odvozovat podle míst k sezení. Zde jsou ale určité výjimky. Změna je podle mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví platná od čtvrtka, stejné znění vláda schválila také pro období od 3. ledna. Úpravou opatření prošla také kontrola dokladů o dokončeném očkování či prodělání covidu. Provozovatelé služeb k tomu budou muset používat mobilní aplikaci čTečku.

Němci chtějí přeočkovat všechny dospělé. Expert: Zavřeme bary, jinak budou zničené Vánoce

Tvrdými opatřeními proti neočkovaným restrikce v Německu zřejmě neskončí. Respektovaný a obvykle velmi zdrženlivý odborník Lothar Wieler varuje před „zničenými Vánoci“ a volá po okamžitém řešení v podobě zavření barů a klubů. Očkovací komise pak vydala doporučení pro přeočkování všech dospělých, kterým od dokončení vakcinace uplynulo půl roku.

Hledá se „party špion“. Policie na Ibize nezvládá kontrolovat zakázané večírky

Policie na španělském ostrově Ibiza shání cizince mezi 30 a 40 lety věku do nového týmu, jehož úkolem bude tajně pronikat na soukromé večírky. Na těch návštěvníci porušují koronavirové restrikce a policisté je odmítají déle tolerovat. Důvodem je fakt, že od července na ostrově strmě stoupá denní počet nakažených a nyní dosáhl dokonce druhé nejvyšší úrovně od začátku pandemie.

Proticovidový zátah na pražské kluby skončil pokutami. Nechyběli ani agresivní opilci

Od pátku po celém Česku probíhá avizovaná víkendová akce kontrol nočních podniků. Hygienici za asistence policistů zjišťují, zda lidé dodržují nařízená opatření. V Praze se kontroly neobešly bez agresivních opilců či udělování pokut. Naopak v Brně, kde kontroloři prověřili zhruba deset podniků, měli všichni návštěvníci platné testy proti koronaviru nebo byli očkovaní. Akce se tak obešla bez pokut.

Hygiena a policie má více kontrolovat kluby. Vojtěch tak reaguje na větší počet nakažených

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) chce kvůli nárůstu počtu nových případů koronaviru více kontrol dokumentů o bezinfekčnosti v klubech. Požádá o ně hygieniky a policii, řekl v rozhovoru pro iROZHLAS.cz. Epidemická situace se podle něj zhoršuje hlavně v Praze, částečně ve Středočeském a Plzeňském kraji. Největší nárůst je ve věkové skupině 16 až 20 let.

Český basketbal v krizi. Kluby žádají Hniličku, aby u vlády zařídil restart ligy

Zápas mezi Hradcem Králové a Opavou byl tím posledním, který se v domácí Národní basketbalové lize odehrál. Po 11. říjnu se musela nejvyšší soutěž – stejně jako veškerý sport v České republice – zastavit. Dvanáct klubů z elitní ligy v otevřeném dopise vyzvalo Národní sportovní agenturu (NSA), jejímž šéfem je bývalý hokejový brankář Milan Hnilička, aby u vlády lobovala za restart a jeho podmínky. Týmy upozornily na to, že jejich ekonomická i sportovní situace je kvůli koronavirové situaci kritická až existenční.

Hokejové kluby píší Prymulovi. Chtějí povolit tréninky v halách a obnovit extraligu

Kluby české hokejové extraligy požádají ministra zdravotnictví Romana Prymulu otevřeným dopisem o povolení tréninku v halách a chtějí dosáhnout i obnovení soutěže. Na mimořádné valné hromadě Asociace profesionálních klubů ledního hokeje prostřednictvím videokonference potvrdila přerušení extraligy, které si vyžádala vládní opatření proti šíření koronaviru. Do 25. října jsou v zemi zakázány všechny soutěže a nesmí se sportovat ve vnitřních prostorách.

Od pátku jsou zakázány vnitřní akce na stání nad 10 lidí. Roušky musí mít i lidé u baru

Aktualizováno

Ministerstvo zdravotnictví od pátečních 18:00 zakazuje vnitřní hromadné akce na stání pro více než deset lidí. Výjimku mají výstavy, trhy a podobné akce. Na akcích k sezení musí být vstupenky prodávané pouze na konkrétní místo. Nařízení platí i pro restaurace, bary či kluby, které nesmějí dovnitř pustit více lidí, než je kapacita k sezení. Roušky budou povinné i pro lidi stojící na baru. Opoziční poslanci ale s vládním postupem nesouhlasí a ministr vnitra Jan Hamáček se obává, že v Česku nastane podobná situace jako v Izraeli či Itálii.