reklama

Adam Vojtěch

Nejnovější příspěvky k tématu

Pokud restrikce nezaberou, omezíme velké akce, hrozí Vojtěch. Lockdown ale nebude
Nový den

Pokud restrikce nezaberou, omezíme velké akce, hrozí Vojtěch. Lockdown ale nebude

Od zpřísnění opatření se očekává jediné – tlumit šíření koronaviru. Pokud nastávající restrikce nezaberou, budou nás ale čekat další změny, uvedl v pořadu Nový den ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Omezené by mohly být například hromadné akce. Lockdown ale podle něj nehrozí, a to právě díky očkovaným. Těch je v Česku přes šest milionů. Nebylo by to spravedlivé, míní Vojtěch.

Vojtěch: Musíme zpřísnit, hospitalizovaných přibývá. Do konfliktu s Plagou ale jít nechci

20. října 2021 19:53

Vláda se zatím neshodla na protikoronavirových opatřeních ve školství, a je tak otázkou, k čemu se odborníci přikloní. Jak ale uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, se šéfem resortu školství Robertem Plagou by šel do konfliktu nerad . Chápe také, že roušky nebo testování ve školách by nemusely být komfortní. Nerad by ale opakoval černý scénář, dodal v Hlavních zprávách CNN Prima NEWS.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Jaká opatření zavést ve školách? Odpoví Hostomský i Vojtěch

20. října 2021 18:37

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Šíření koronaviru v Česku zrychluje, za jediný týden přibyl více než dvojnásobek nakažených. I proto nás čekají přísnější opatření. Jaký výsledek si od toho vláda slibuje a jak bude postupovat s covidovými nařízeními ve školách? Na tyto a další otázky odpoví ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Nové restrikce zhodnotí i biochemik Zdeněk Hostomský. Sledujte Hlavní zprávy v 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Roušky i při výuce a hrozící omezení péče. Epidemie zrychluje podle rizikového scénáře

20. října 2021 11:51

Některé děti starší 12 let budou muset mít zakryté dýchací cesty i během vyučování ve třídách. Opatření navrhne ministerstvo zdravotnictví. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) však zdůraznil, že jde o lokální opatření, nikoliv plošné. Restrikce budou namířené jen na epidemicky postiženější kraje ČR. Podle Vojtěcha v některých krajích vlivem covidu hrozí omezování nemocniční péče. S nařízením nesouhlasí ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Vláda zvažuje roušky při výuce a testování žáků. To odmítám, rozčiluje se Plaga

19. října 2021 19:02

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) odmítá návrh ministerstva zdravotnictví na nošení roušek při výuce. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v úterý řekl, že je to jedna z možností, kterou při dalším zhoršování covidové epidemie zvažuje. Podle Plagy by se ale mělo v regionech s horší epidemickou situací spíše obnovit testování.

Vojtěch chce přísnější opatření proti covidu. Týkají se restaurací i roušek v práci

19. října 2021 17:21

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve středu vládě navrhne, aby personál restaurací musel kontrolovat testy či očkování zákazníků. Chce také obnovit povinné nošení respirátorů uvnitř v zaměstnání. Vládě předloží znovu návrh na zkrácení doby platnosti negativních testů na COVID-19, zároveň ale chce zkrátit dobu karantény, pokud bude ukončena negativním PCR testem. Od prosince by navíc testy neměly být hrazeny ze zdravotního pojištění, pokud je nenařídí lékař či hygienická služba.

Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

15. října 2021 15:01
Aktualizováno

Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

Sledujte ŽIVĚ brífink Vojtěcha: Zkrátí se lhůta pro platnost testů a jaké změny chystá?

15. října 2021 13:25

Počty nakažených koronavirem se každým dnem zvyšují, i proto ministr zdravotnictví Adam Vojtěch svolal tiskovou konferenci. Společně s hlavní hygieničkou Pavlou Svrčinovou a ředitelem Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislavem Duškem představí další kroky, které se týkají vládních opatření. Řeč bude o intervalech testování i případném zkrácení karantény.

Sledujte ZÁZNAM Nového dne: Ministr Vojtěch nastíní, jaký režim bude platit pro školáky

15. října 2021 06:40

Počty pozitivních testů stoupají, zvyšuje se také počet lidí v nemocnicích s covidem. Vláda se proto rozhodla zpřísnit opatření. Skončí například hrazení testů ze zdravotního pojištění, v restauraci se budeme muset prokazovat bezinfekčností a v práci zase nosit respirátory. Kdy by se opatření mohla projevit? A jaký režim bude fungovat ve školách? Nejen na to odpoví v pořadu Nový den ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Pořad můžete sledovat živě v tomto článku.

Hlavní zprávy

reklama

Adam Vojtěch

Adam Vojtěch je politik a právník, který od prosince 2017 do září 2020 zastával funkci ministra zdravotnictví ČR. Zviditelnil se též jako zpěvák v SuperStar. V soutěži se objevil roku 2005. Dostal přezdívku Ken a vypadl v semifinále. Roku 2019 si vzal svou partnerku Olgu.