Adam Vojtěch

Nejnovější příspěvky k tématu

Sledujte ZÁZNAM: Schválí vláda v demisi očkování proti covidu u zubařů a lékárníků?

13. prosince 2021 12:31

Očkování v lékárnách, nasazení vojáků v nemocnicích, navýšení dávek na bydlení i další kroky v boji proti pandemii koronaviru. O tom všem v pondělí jedná vláda Andreje Babiše v demisi na zřejmě poslední řádné schůzi kabinetu. Ministři se budou zabývat platnými opatřeními proti šíření covidu. Tiskovou konferenci vládních zástupců můžete sledovat od 13:00 živě na CNN Prima NEWS nebo přímo zde článku.

Ať proti covidu očkují i zubaři a lékárníci, navrhla vláda. Tlačí Sněmovnu ke změně zákona

13. prosince 2021 09:44
Aktualizováno

Vláda v demisi v pondělí schválila změnu zákona o ochraně veřejného zdraví, která by měla umožnit očkování proti COVID-19 v ordinacích zubních lékařů nebo lékárnách. Schválit ji musí Parlament, vláda bude požadovat projednání ve zrychleném režimu. Po jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Opatření se zatím nezpřísní. Nepořádejte ale večírky, je to riziko, prosí vláda firmy

6. prosince 2021 17:53

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) požádal firmy a organizace, aby upustily od příprav vánočních večírků. Jde podle něj z hlediska šíření koronaviru o rizikové akce. Řekl to na tiskové konferenci po pondělním zasedání kabinetu, která nakonec nepřistoupila na zpřísnění opatření před vánočními svátky.

Vyhláška o povinném očkování proti covidu je už hotová. Vyjde do týdne, říká Vojtěch

6. prosince 2021 17:48

Vyhláška o povinném očkování proti nemoci COVID-19 pro vybrané profese a lidi nad 60 let je hotová. Podle ministra zdravotnictví v demisi Adama Vojtěcha vyjde do konce tohoto týdne ve Sbírce zákonů, řekl v pondělí po jednání vlády na tiskové konferenci. S dalšími opatřeními chce kabinet vyčkat na další vývoj epidemie. Pokles počtu pacientů v nemocnicích čeká Vojtěch kolem Vánoc.

Pochybuji, že Mikuláš bude mít respirátor. Vojtěch nedoporučil návštěvy během nadílky

3. prosince 2021 16:59

Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení, kterými by se lidé měli řídit během vánočních svátků. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) to zmínil během páteční tiskové konference. Tam mimo jiné potvrdil, že vláda hodlá zavést povinné očkování pro lidi starší 60 let a další vybrané skupiny. Vojtěch během brífinku také označil za nežádoucí obvyklé návštěvy Mikulášů, andělů a čertů v domácnostech.

Očkování proti covidu bude platit jen devět měsíců. Pak budete muset na třetí dávku

2. prosince 2021 13:26

Ministerstvo vyzve SMS zprávou očkované jednodávkovou vakcínou Janssen, aby se přeočkovali mRNA vakcínou. Bude se to týkat lidí dva měsíce po očkování, oznámil ve čtvrtek na on-line tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle něj se od roku 2022 zkrátí i platnost očkovacích certifikátů, a to na devět měsíců. Lidem bez posilující dávky přestane certifikát platit.

Muž se železnou tyčí vrazil na Vojtěchův resort. Zasahovala ochranka, policie ho hledá

2. prosince 2021 10:50

K nevídanému incidentu došlo na ministerstvu zdravotnictví. Do budovy totiž vrazil muž s železnou tyčí v ruce. Protáhl se kolem turniketů, dostal se až na schody a chtěl pokračovat do vyšších pater. V ten okamžik ho ovšem zadrželi pracovníci ochranky. Během chvíle se jim podařilo muže vytlačit z budovy. Policie po něm aktuálně pátrá. K incidentu došlo v pondělí 25. října.

Hlavní zprávy

Kdo není fanatický fanoušek Ukrajiny, je podle Fialovy vlády zločinec, říká Tlustý
Domácí

Kdo není fanatický fanoušek Ukrajiny, je podle Fialovy vlády zločinec, říká Tlustý

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) se dostatečně nestará o své občany a nastolila v tuzemsku atmosféru, že kdo fanaticky nepodporuje Ukrajinu, je až zločinec a podporuje Rusko. S těmito slovy vystoupil ve čtvrtečním vysílání pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS exministr financí Vlastimil Tlustý. Prohlásil navíc, že Fialův kabinet zjevně nezvládá situaci a měl by být nahrazen „vládou národní záchrany“. Fiala a jeho ministři se o občany dostatečně nestarají ani podle bývalého jihomoravského hejtmana Michala Haška.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
23:53

Z Rosněfti odchází zahraniční manažeři

23:21

Na Ukrajině již pálí české houfnice DANA

22:41

Pohřebiště ruských obrněnců. Ukrajinci zveřejnili následky útoku u řeky Severní Doněc

22:18

Ukrajinci slaví u Charkova, Rusům se daří na Donbase

Adam Vojtěch

Adam Vojtěch je politik a právník, který od prosince 2017 do září 2020 zastával funkci ministra zdravotnictví ČR. Zviditelnil se též jako zpěvák v SuperStar. V soutěži se objevil roku 2005. Dostal přezdívku Ken a vypadl v semifinále. Roku 2019 si vzal svou partnerku Olgu.