reklama

Adam Vojtěch

Nejnovější příspěvky k tématu

Sluková na kyslíku a s těžkým průběhem covidu? Vojtěch zveličil informaci z rozhlasu
Adam Vojtěch

Sluková na kyslíku a s těžkým průběhem covidu? Vojtěch zveličil informaci z rozhlasu

Není pravda, že by beachvolejbalistka a jedna z nakažených sportovkyň Markéta Nausch Sluková byla v nemocnici s těžkým průběhem nemoci COVID-19, jak uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Sportovní agentura, která sportovkyni zastupuje, takovou informaci vyvrátila, to samé udělal Český olympijský výbor (ČOV). Zdrojem zmatku se nakonec stala nešikovně interpretovaná zpráva z rádia, ani tam ale nepadla žádná zmínka o tom, že by sportovkyni trápil těžký průběh covidu. Ministr tím nevědomky nahrál i odpůrcům vakcín.

Další příspěvky k tématu

Ukončením testování zdarma vysíláme signál, že preferujeme očkované, říká Vojtěch

Avizovaným koncem hrazených testů zdravotními pojišťovnami dává stát najevo, že chce pandemii řešit formou očkování. Řekl to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Pro některé skupiny lidí ale testy zůstanou nadále zdarma, například pro kontraindikované, žáky ve školách i osoby, které mají za sebou teprve první dávku, uvedl na CNN Prima NEWS.

Vojtěch: Nestrašíme. Jen upozorňujeme neočkované lidi, že se to může vymstít

Pokud lidé budou přistupovat k pandemii lehkovážně a nebudou se chtít nechat očkovat, může se to vymstít, varoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v 360° Pavlíny Wolfové. Odmítl, že by Čechy vyloženě strašil, přestože je situace relativně příznivá. Pokud populace nedosáhne dostatečné kolektivní imunity, bude tu riziko pro další vlnu nadále, konstatoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Bez registrace se má očkovat na dalších místech. Testy zdarma zůstanou pro více lidí

Očkovat proti covidu i lidi, kteří se dopředu nezaregistrovali, by podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) mohla i některá běžná očkovací centra. Podobná, jako vznikla na pražském hlavním nádraží nebo v nákupním centru Chodov, by se podle něj mohla příští týden otevřít tři, jedno zřejmě v Brně. Ministr zdravotnictví dále přiblížil, kdo bude mít nárok na bezplatný test. Od září by za něj nemuseli platit lidé se zahájeným očkováním.

V San Franciscu se už krade za bílého dne. Obchody jsou bezmocné a zavírají
USA

V San Franciscu se už krade za bílého dne. Obchody jsou bezmocné a zavírají

Obchodníci v San Franciscu čelí v poslední době doslova nájezdům organizovaných lupičů. V tlupách naběhnou do obchodu a odnesou si z něho, co chtějí. Nevadí jim ani to, že už jejich řádění několikrát natočili svědci na mobilní telefon. Nárůst loupeží ve městě je tak velký, že řetězce své obchody už raději zavírají. Vedle maloobchodních krádeží město sužuje i rekordní počet vloupání do automobilů.

Sledujte ŽIVĚ Zprávy PLUS: Jak na olympijský „skandál“ pohlížejí Prymula a Beran?
Koronavirus

Sledujte ŽIVĚ Zprávy PLUS: Jak na olympijský „skandál“ pohlížejí Prymula a Beran?

Národní ostuda. Tak mnozí označují šest případů pozitivně testovaných členů posádky českého speciálu, který zamířil do Tokia. Prvním nakaženým se stal neočkovaný lékař Vlastimil Voráček a lidé ho označují za zdroj nákazy. Voráček se však hájí, že je vakcinace pouze dobrovolná. Jak na „český skandál“ v Tokiu pohlížejí epidemiologové Roman Prymula (za ANO) a Jiří Beran? Sledujte Zprávy PLUS ŽIVĚ v tomto článku nebo na CNN Prima NEWS.

reklama

Adam Vojtěch

Adam Vojtěch je politik a právník, který od prosince 2017 do září 2020 zastával funkci ministra zdravotnictví ČR. Zviditelnil se též jako zpěvák v SuperStar. V soutěži se objevil roku 2005. Dostal přezdívku Ken a vypadl v semifinále. Roku 2019 si vzal svou partnerku Olgu.