Klusovi o kritice kvůli postoji k Izraeli: Výhrůžky nám jsou stejně strašné jako dění v Gaze

Jako největší letošní vánoční dárek vidí Tomáš volno, které bude moci strávit s nejbližší rodinou.

Tomáš Klus promluvil o výhružkách

Na Klusovy se v poslední době kvůli postoji k válce v Pásmu Gazy snesla velká kritika. Mnoho lidí jim prý kvůli jejich propalestinským názorům píše výhružné zprávy. Soucit ale prý manželé cítí s lidmi na obou stranách konfliktu. Izrael do Pásma Gazy vtrhl poté, co palestinské hnutí Hamás 7. října minulého roku provedlo teroristický útok na území židovského státu.

Pro hodně lidí je vyjadřování manželů Klusových ke konfliktní situaci v Izraeli a Pásmu Gazy kontroverzní. „Toto téma jsme zvedli, protože cítíme obrovský soucit s lidmi na obou stranách konfliktu,“ řekl pro Showtime Klus.

ČTĚTE TAKÉ: Princ William poprvé od oznámení rakoviny Kate vyšel mezi lidi. Syna vzal na fotbalový zápas

Podle hudebníka válka trvá příliš dlouho a má na svědomí příliš mnoho utrpení. „Potřebuje pozornost světa, aby se konečně zahojila,“ sdělil zpěvák. Jako otec tří dětí prý vnímá velmi citlivě fakt, že v Pásmu Gazy zemře každých deset minut jedno dítě. O statistice informoval na půdě Organizace spojených národů šéf Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Manželé se tak stali iniciátory otevřeného dopisu české vládě a prezidentu Petru Pavlovi, aby vyzvali k příměří v Pásmu Gazy a Izraeli. Viděli to jako jediný způsob, jak vyslat apel směrem k veřejnosti.

V reakci na jejich postoj se jim dle vlastních slov dostává spousta podpory. Dorazily však i negativní reakce. „Některé zprávy jsou ryze nenávistné a přejí nám odporné věci. Jsou stejně nelidské jako to, co se děje tam, jen je to ve formě písmen. Navíc to pochází od lidí, kteří tady žijí spokojený šťastný život v zemi, která netrpí hladem, válkou a má vše, co potřebuje,“ sdělil Klus.

„Moc si přeji, aby nás soucit spojoval, a aby lidská práva neměla barvu pleti,“ dodala Tamara Klusová. Její manžel dodal, že všechny lidi na světě podle něj spojuje to, že nechtějí trpět.

Válka v Pásmu Gazy vypukla na podzim minulého roku poté, co teroristické hnutí Hamás proniklo do Izraele a její bojovníci během několikahodinového masakru zabili okolo 1200 osob. V reakci na to izraelské ozbrojené síly vtrhly do Gazy, odkud teroristé útok zorganizovali.

MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Fanoušci Maxim Turbulenc v slzách. Nečekaně zemřel zpěvák Daniel Vali, bylo mu 53 let

Tagy: