reklama

Kocáb hlavou státu? V kapele bych hrál dál, byl bych veselý prezident, slibuje zpěvák

Pražský výběr je kultovní kapela. Hraje v nezměněné sestavě 40 let a její zpěvák a bývalý politik Michael Kocáb se nechal slyšet, že by docela rád kandidoval na prezidenta. Zůstal by v kapele, pokud by volby vyhrál?

reklama

V kapele Pražský výběr hraje prim svoboda. Každý je tam sám za sebe, každý má vlastní image a navíc si v ní může zazpívat, kdo chce. A fanoušky má věrné. I mezi ženami. A to i přesto, že nehraje zamilované songy.

„Nikdy jsme neměli love songy. To, že se děvčata sjíždějí na Lucii z dalekého okolí, chápu. U nás ale není jediná písnička o lásce,“ řekl kytarista Michal Pavlíček. Ve svém životě ale lásku má. „Užívám si krásného vztahu s Karolínou a jsem v tomhle smyslu velmi šťastný. Navíc jsem pořád obklopený rodinou, Míša se mi stará o koncerty, Honzík o kytary, Matyáš se ještě pořád mazlí,“ popsal Pavlíček.

Naopak Michael Kocáb prý žije sám. Jak se už ale na jaře nechal slyšet, hodlá kandidovat na prezidenta. Kdyby se jím opravdu stal, hrál by dál? „Samozřejmě, byla by to základní věc. Do národa je potřeba napumpovat víc dobré nálady. Muzika není samospásná, ale lidé by měli veselého prezidenta, hrálo by se, tancovalo,“ prozradil.

Do kampaně by prý vtáhl celou kapelu. „Oni (politici) naslibují hory, doly a nic z toho nesplní. Nebyly by to asi rockový písničky, ty jsou na kampaň moc drsné. Spíš písničky Stáří nebo Penzion a mezitím by se mluvilo. Takovou kampaň bych udělal a kdyby to nevyšlo, řekl bych si, že jsem si aspoň zahrál,“ dodal Kocáb.

„Jak ho znám, tak to připadá v úvahu, bylo by to hodně bizarní. Když budu mít pana prezidenta Kocába pod kontrolou, bude to lepší,“ dodal se smíchem Pavlíček. Prezidentské volby čekají Českou republiku v roce 2023.

Tagy:

Hlavní zprávy

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci
Volby 2021

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci

Jana Maláčová (ČSSD) a Matěj Stropnický (za ČSSD) vyrazili do boje za levnější bydlení. Cesta podle nich vede přes obnovu daně z převodu nemovitosti, zavedení progresivního zdanění i sankce za neobsazený byt. Svůj plán představili ve videu na sociální síti, kde ostře kritizovali současnou bytovou politiku a plány ostatních politických stran na řešení problému vysokých cen bytů.

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik
Ekonomika

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama