CNN Prima News prezident

prezident

Výpis příspěvků ke štítku „prezident“

Vznikne na Hradě pozice influencera? Pavlův tým chce politiku přiblížit mladým

4. února 2023 10:59

Hradní kočka a možná i hradní influencer. I takové posty se mohou objevit po 9. březnu na Hradě. Budoucí prezidentská mluvčí Markéta Řeháková by totiž chtěla komunikaci víc přiblížit mladým. Ve hře je i varianta, že by dosluhující mluvčí Jiří Ovčáček své nástupkyni předal heslo ke svému twitterovému účtu. Řeháková na to ve vysílání CNN Prima NEWS reagovala s nadsázkou. Prý by se z něj pak mohla omluvit všem, které tento účet urazil.

Zeman nevykročil ze svého stínu, shodli se politici. Je to buran, dodal kriticky Pospíšil

3. února 2023 22:59

Když Miloš Zeman nově zvolenému prezidentovi nenavrhl jako první termín společné schůzky, nevykročil ze svého stínu, shodli se poslanec Robert Králíček (ANO) a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). Ačkoliv se oba prezidenti na společném jednání nakonec dohodli, netradičně ho inicioval Petr Pavel. Pospíšil v pořadu 360° také doplnil, že se dosluhující hlava zachovala buransky.

Končí Zemanův klíčový spolupracovník. Šéf hradního protokolu Kruliš podal výpověď

3. února 2023 10:42

Klíčový spolupracovník končícího prezidenta Miloše Zemana a šéf hradního protokolu Vladimír Kruliš podal výpověď. Popřel, že by měl namířeno do České národní banky, jak to naznačoval Zeman při své návštěvě Srbska. Společně s Krulišem odešel z Pražského hradu také vedoucí sekretariátu Jaroslav Hlinovský, informoval o tom web Deníku N.

Komunikace prezidenta se změní, řekla Pavlova mluvčí. Kdy bude jasno o schůzce se Zemanem?

3. února 2023 09:51

Ve čtvrtek proběhl kontakt mezi tajemníky dosluhujícího prezidenta Miloše Zemana a nově zvoleného Petra Pavla, sdělila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS mluvčí vítězného kandidáta Markéta Řeháková. O schůzce šéfa Hradu s jeho nástupcem by tak mělo být brzy jasno. Hradní komunikaci prý čekají velké změny. Mluvčí chce klást důraz na sociální sítě a navázat spolupráci s influencery.

Zemětřesení na Hradě. Kam zmizí „Zemanova parta“ v čele s Ovčáčkem, Mynářem a Nejedlým?

3. února 2023 07:52

S nástupem nového prezidenta Petra Pavla zřejmě nezůstane na Pražském hradě kámen na kameni. Jednotlivé odbory čeká důkladný audit a kontroverzní figury kolem končící hlavy státu Miloše Zemana si musí najít nové útočiště. Kam zmizí mluvčí Jiří Ovčáček, kancléř Vratislav Mynář, poradce Martin Nejedlý či protokolář Vladimír Kruliš? A jaké velké změny vůbec Pavel chystá?

Kdo se zúčastní Pavlovy inaugurace? Do Prahy chtějí dorazit i jeho sousedé

2. února 2023 22:18

Petr Pavel pomalu začíná vyhlížet 9. březen – tedy den inaugurace, po němž oficiálně převezme prezidentský úřad. Na slavnostní ceremoniál jsou kromě poslanců, senátorů a členů vlády pozváni i bývalí prezidenti a další osobnosti. Inauguraci neřeší jen politici, ale například i obyvatelé dvou malých obcí v Ústeckém a Královéhradeckém kraji. Jde o místa spojené s Pavlovým domovem i chatou.

Sledujte Partii s Pekarovou Adamovou a Fialou z SPD: Jak vláda a opozice přistupují k Pavlovi?

2. února 2023 20:05

Hosty nedělní Partie Terezie Tománkové budou předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala. Diskutovat budou o přístupu vlády a opozice k nově zvolenému prezidentovi Petru Pavlovi. V další části bude následovat velká politická diskuze, které se zúčastní Eva Decroix (ODS), Jan Lacina (STAN), Aleš Juchelka (ANO) a Michal Šmarda (ČSSD).

Ohrozil spor Pavla s Pekingem české zájmy? Ekonomové mírní obavy

2. února 2023 14:17

Může napětí mezi nově zvoleným prezidentem Petrem Pavlem a Pekingem ohrozit české ekonomické zájmy? Část české společnosti si tuto otázku začala pokládat poté, co generál ve výslužbě telefonicky hovořil s tchajwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wenovou. Tím podle čínské diplomacie ustoupil od svých slov, že je třeba respektovat princip jednotné Číny. Většina expertů oslovených CNN Prima NEWS však nepředpokládá, že by mohl tento spor s Čínou nějak zásadně ohrozit tuzemské obchodní zájmy.

Bartošek: Pavlem se zbavujeme prezidentské kocoviny. Dělíte na světlo a temno, namítl Nacher

2. února 2023 08:59

Nově zvolený prezident Petr Pavel přinese na Hrad změnu politického stylu. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl místopředseda Sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL). Podle něj se Pavel od svých předchůdců – Miloše Zemana a Václava Klause – liší tím, že se chová kultivovaně a nemá potřebu za každou cenu někoho urážet. Poslanec Patrik Nacher (za ANO) v případě hodnocení prezidentů varoval před nálepkováním.