reklama
CNN Prima News kandidatura

kandidatura

Výpis příspěvků ke štítku „kandidatura“

Vládní koalici drží především strach z Babiše u moci, říká komentátor Fischer

17. ledna 2022 15:51

Největším spojujícím prvkem vládní koalice je Andrej Babiš (ANO), řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor a novinář Petr Fischer. „A tím zůstane po celé volební období. Koalici nedrží nic jiného než strach z toho, že by se Babiš vrátil k moci,“ prohlásil. Politolog Lukáš Valeš k tomu dodal, že bývalému premiérovi začínají ve Sněmovně zlaté časy.

Místopředseda mladých Pirátů: Chybám se šlo naproti. Ve volbách nám chyběl tah na bránu

8. ledna 2022 00:04

Pirátům ve volbách chyběl tah na bránu, ne všichni byli ztotožněni s tím, co a jakou formou prezentujeme. Některá klíčová témata strany ustoupila do pozadí, řekl místopředseda Mladého Pirátstva Vojtěch Lukavec, který v sobotu kandiduje také na post místopředsedy strany. Dezinformace ze strany politických oponentů sice sehrály svou roli, chybám ale strana šla naproti, dodal v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Analytička: Zoufalá Schillerová nemá komunikační talent. Havlíček mluví, ale bez obsahu

7. ledna 2022 19:04

Zatímco v době vlády hnutí ANO byl nejvíce slyšet předseda a tehdejší premiér Andrej Babiš, po neúspěšných volbách a pádu do opozice převzala jeho roli bývalá ministryně financí a nová předsedkyně poslanců ANO Alena Schillerová. Podle komentátora MF Dnes Petra Koláře a analytičky webu Echo24 Lenky Zlámalové to souvisí s Babišovou možnou kandidaturou na prezidenta.

Biden: Když to zdraví dovolí, budu opět kandidovat na prezidenta. Láká ho souboj s Trumpem

23. prosince 2021 05:48

Americký prezident Joe Biden připustil možnost, že se bude ucházet o znovuzvolení v roce 2024. Podmínkou podle něj je, že se bude stejně jako dosud těšit dobrému zdraví. V rozhovoru se stanicí ABC devětasedmdesátiletý Biden také řekl, že by šance na jeho opětovnou kandidaturu zvýšila eventualita, kdy by se o Bílý dům rozhodl znovu ucházet bývalý prezident Donald Trump.

Babiš prezidentem? Ve druhém kole ho porazí silnější kandidát, míní expremiér Fischer

17. prosince 2021 16:25

Nová vláda byla čerstvě jmenována, brzy se velkým, možná i hlavním tématem stanou prezidentské volby. Mnozí spekulují o tom, že by se bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) mohl o post hlavy státu ucházet a ve volbě uspět. Bývalý premiér a kandidát na prezidenta Jan Fischer si ale myslí, že Babiše ve druhém kole voleb porazí silnější kandidát. Řekl to v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

V prezidentských volbách bych byl rád za předáka Středulu, říká nový šéf ČSSD Šmarda

10. prosince 2021 22:13

Novopečený předseda sociálních demokratů Michal Šmarda ​by byl rád, kdyby se o prezidentský post ucházel předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Co se týče svého zvolení do čela ČSSD, už obdržel gratulace od bývalého předsedy Jana Hamáčka či šéfa hnutí STAN Víta Rakušana, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podotkl, že díky změně ve vedení strany se možná vrátí i bývalí členové.

Bartoš: Za nominací Lipavského stojíme. Kompetence bude řešit Ústavní soud, uvedl Fiala

10. prosince 2021 12:54

Prezident Miloš Zeman ve svém prohlášení uvedl, že nejmenuje Jana Lipavského (Piráti) ministrem zahraničí. Šéf Pirátů Ivan Bartoš se však proti jeho postoji ohradil. „Za jeho nominací plně stojíme. Stejný postoj deklaroval i premiér Petr Fiala. Jde o kvalitního kandidáta a reprezentuje koaliční program vznikající vlády. Ta se opírá o hlasy lidí ve volbách,“ řekl Bartoš. Fiala uvedl, že otázku kompetencí musí vyřešit Ústavní soud.

Dobudeme Francii zpět, hlásá Zemmour. Mítink prezidentského kandidáta provázely násilnosti

7. prosince 2021 11:26

Změňme běh dějin a vydejme se znovu dobýt Francii. Tak zní výzva dnes už oficiálního prezidentského kandidáta Érica Zemmoura, kterou vyslal směrem k Francouzům na svém prvním volebním shromáždění. Na pařížském předměstí se v obří výstavní hale sešlo na 15 000 Zemmourových příznivců. Bouřlivý mítink se nakonec neobešel bez výtržností a násilností, když se jeho fanoušci střetli s aktivisty, kteří přišli proti pravicovému politikovi protestovat.

reklama