CNN Prima News kandidatura

kandidatura

Výpis příspěvků ke štítku „kandidatura“

Zdechovský: Rakušana bych seřval a vystřídal. Kritika srovnatelná s manýry ANO, míní Nerudová

Jako kapitán bych ho seřval a řekl bych mu, že v polovině střídá. Na účet ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) to v souvislosti s migračním paktem prohlásil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Stalo se tak na páteční tiskové konferenci, na níž koalice Spolu představila kandidáty, volební program a zahájila kampaň do Evropského parlamentu (EP). Postoj k řešení migrace ministru vyčítal i lídr kandidátky Alexandr Vondra (ODS). Kandidátka do EP za STAN Danuše Nerudová na sociálních sítích přirovnala „populistickou kritiku k manýrám hnutí ANO“.

Dominik Hašek bude bojovat o křeslo v Senátu. TOP 09 schválila jeho kandidaturu

Za TOP 09 budou do Senátu na podzim kandidovat bývalý hokejový brankář Dominik Hašek a dokumentarista Břetislav Rychlík. V první trojici nominací potvrzených širším vedením strany je i současný senátor z obvodu Opava Herbert Pavera, sdělila TOP 09. Na kandidátce TOP 09 do Evropského parlamentu zůstává Ondřej Kolář, kterého chtěla část strany původně odvolat.

Exprimátor Brna Vokřál se vrací do politiky. Bývalý místopředseda ANO povede kandidátku Přísahy

Bývalý brněnský primátor Petr Vokřál, který byl v minulosti místopředsedou hnutí ANO, bude jihomoravským lídrem hnutí Přísaha v letošních krajských volbách. Podle předsedy hnutí Roberta Šlachty se jedná o odborníka, který zná Brno a politiku. Někdejší policista do krajského zastupitelstva pravděpodobně kandidovat nebude, jelikož chce uspět v senátních volbách v okrese Břeclav.

Nerudová: Po volbách jsem byla výraznou osobností. Oslovila mě řada politických stran

Po prezidentských volbách se mnou jednala celá řada politických stran. Chápu, že bych byla výraznou osobností na jejich kandidátkách. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Danuše Nerudová. Spolupracovat nakonec začala s hnutím STAN, které povede do červnových evropských voleb. Ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy univerzity kromě jiného zhodnotila působení prezidenta Petra Pavla ve funkci hlavy státu.

Poslední Trumpův zářez před finále. Zvítězil v Severní Dakotě, o všem rozhodne superúterý

Bývalý americký prezident Donald Trump zvýšil náskok nad svou jedinou soupeřkou v klání o republikánskou volební nominaci Nikki Haleyovou. V pondělí získal podporu stranických shromáždění ve státě Severní Dakota. Podle zveřejněných odhadů výsledků Trump jednoznačně Haleyovou porazil, informují tiskové agentury. Oba nyní čeká takzvané superúterý, kdy se konají primárky nebo stranická volební shromáždění v 16 různých státech. Speciální noční vysílání můžete sledovat také na CNN Prima NEWS od 23:55.

Nerudová: Snad bude žena českou prezidentkou co nejdříve. Věřím, že jsem k tomu přispěla

Myslím, že už dnes žije budoucí první česká prezidentka. Přála bych si, aby byla zvolena co nejdříve. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Danuše Nerudová. Rovněž zmínila, že na svou loňskou kampaň vzpomíná jen v dobrém. Lídryně hnutí STAN do europarlamentu zároveň zhodnotila působení Petra Pavla ve funkci hlavy státu. Bude někdy znovu sama kandidovat na prezidentku? A proč by Česko podle Nerudové mělo přijmout euro?

Donald Trump se odvolal proti zákazu kandidovat v primárkách ve státě Maine

Bývalý americký prezident Donald Trump podal v úterý odvolání proti rozhodnutí, které mu znemožňuje kandidovat v primárkách ve státě Maine, píše agentura AP. Nejvyšší volební úřednice tohoto amerického státu Shenna Bellowsová zakázala Trumpovi se zúčastnit republikánských primárek v souvislosti s jeho zapojením do útoku na sídlo amerického Kongresu z 6. ledna 2021.

KOMENTÁŘ: Absurdní situace kolem „zaříznutí“ Kalouska poukazuje na zoufalství TOP 09

Výkonný výbor TOP 09 si u některých voličů zavařil, když neschválil kandidaturu Miroslava Kalouska do Evropského parlamentu. Toto odmítnutí vypadá podobně absurdně, jako kdyby česká hokejová reprezentace neměla zájem o služby Davida Pastrňáka. Kalousek se nelíbil ODS, na níž je TOP 09 čím dál více závislá. Markéta Pekarová Adamová a spol. navíc asi nevidí důvod bojovat za někoho, kdo neustále kritizuje vládu. Přesto rozhodnutí vedení TOP 09 působí mimořádně zoufale a odevzdaně.

Korecký: Odmítnutí Kalouska je parodií na demokracii. Nuly prosazují nuly, dodal Balšínek

Situace ohledně odmítnutí Miroslava Kalouska na kandidátce do europarlamentu ze strany TOP 09 je parodií na politiku a demokracii. Poznamenal to komentátor MF Dnes Miroslav Korecký v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podle šéfredaktora týdeníku Echo Dalibora Balšínka se TOP 09 i její předsedkyně Markéta Pekarová Adamová bojí silných osobností. „Nuly prosazují nuly,“ glosoval postoj strany, kterou Kalousek spoluzakládal.

Hnutí ANO by ve volbách dominovalo. Lidovci musí bít na poplach, v průzkumu pohořeli

Volby do Poslanecké sněmovny by nyní jasně vyhrálo hnutí ANO se ziskem 34,5 procenta hlasů, druhá ODS by získala 12,5 procenta, Piráti 11,5 procenta a SPD deset procent. Do Sněmovny by se dostalo ještě hnutí STAN se sedmiprocentní podporou a TOP 09 s rovnými pěti procenty hlasů. Lidovci by při samostatné kandidátce nepřekročili pětiprocentní hranici nutnou pro zisk mandátů. Pokud by vládní strany ODS, TOP 09 a KDU-ČSL kandidovaly stejně jako v minulých volbách jako koalice Spolu, hlasovalo by pro ně 18,5 procenta voličů. ANO by i v tom případě dostalo 34,5 procenta hlasů. Vyplývá to z volebního modelu agentury Kantar pro Českou televizi (ČT).