CNN Prima News kandidatura

kandidatura

Výpis příspěvků ke štítku „kandidatura“

Zrádce, pustil se Síkela do Babiše. Nemůže být náš prezident, přitvrdil primátor za ANO

23. ledna 2023 12:34

Andrej Babiš (ANO) je nejen lhář, ale i zrádce. Toto ostré vyjádření napsal o expremiérovi ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Reagoval na Babišův výrok, že by nedostál závazku vůči NATO a neposlal vojenskou pomoc, pokud by někdo zaútočil na Polsko nebo pobaltské státy. Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) označil Babiše za bezpečnostní riziko, který by „zradil spojence“. Kritika zazněla i zevnitř opozičního hnutí – ostravský primátor Tomáš Macura (ANO) napsal, že „Andrej Babiš nemůže být prezident“.

Pavlův ostrý útok: Babiš je muž proruského tábora. V NATO jste jen zapisoval, opáčil šéf ANO

18. ledna 2023 11:49

Expremiér Andrej Babiš (ANO) je kandidátem proruského tábora, řekl na konto svého prezidentského oponenta generál Petr Pavel. V debatě na webu Deník.cz mu vyčetl, že staví kampaň na rozdělování společnosti a strašení. Babiš na jeho ostrou kritiku reagoval slovy, že Pavel nemá žádné politické zkušenosti, protože za jeho působení v NATO „jenom zapisoval“ a s politiky nejednal.

Může nás prezident zatáhnout do války? Právník v sedmi bodech vysvětlil, proč je to nesmysl

16. ledna 2023 20:49

„Nezavleču Česko do války. Jsem diplomat. Ne voják.“ S takovými slovy zaútočil expremiér Andrej Babiš (ANO) na svého prezidentského protikandidáta Petra Pavla. Bývalý premiér tím odkazoval na to, že Pavel dříve působil jako vysoký představitel české armády i NATO. Za kontroverzní předvolební billboard okamžitě schytal kritiku nejen od svých odpůrců, ale také ústavních právníků. Například podle Jana Kysely prezident ani nedisponuje legislativními možnostmi, jak „zatáhnout Česko do války“.

Výjezdy, návštěva kostela a boj se lží. Pavel i Babiš nastínili plány pro předvolební finále

16. ledna 2023 18:14

Výjezdy, návštěvy kostela, nové billboardy i boj proti překrouceným faktům. Finalisté prezidentských voleb se připravují na závěrečnou část svých předvolebních kampaní. Generál Petr Pavel plánuje výjezdy do velkých měst a domlouvá spolupráci s bývalými protikandidáty. Expremiér Andrej Babiš (ANO) chce zase rozdávat letáky a měnit billboardy. Oba dva očekávají tvrdé střety, mimo jiné potvrdili i svou účast v poslední superdebatě na CNN Prima NEWS.

Sledujte ZÁZNAM: Jak bude vypadat spolupráce Pavla s Nerudovou v prezidentském finále?

16. ledna 2023 15:47

Za necelé dva týdny bude Česká republika znát jméno nového prezidenta. Do finálního klání o Pražský hrad postoupili generál Petr Pavel a Andrej Babiš (ANO), na třetím místě skončila ekonomka Danuše Nerudová. Ta přislíbila prvnímu jmenovanému prezidentskému kandidátovi podporu, o formě spolupráce spolu jednali v pondělí. Na čem se nakonec shodli? Sledujte přímý přenos z Pavlovy tiskové konference v 16:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku.

Řekl Babiš manželce, aby „držela hubu“? Monika to se smíchem odmítá, expert jí dává za pravdu

16. ledna 2023 13:13

„Tak, hubu drž.“ Takovou poznámku měl podle některých uživatelů sociálních sítí pronést expremiér a prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO) směrem ke své manželce Monice. Hojně šířené video z tiskové konference vyvolalo hádky na Twitteru, komentující se ale nedokážou shodnout, zda slyší stejná slova. Mediální analytik Filip Rožánek uvedl, že Babiš ve skutečnosti řekl něco jiného a méně třaskavého. Sama Monika Babišová odmítla, že by ji manžel na brífinku urazil.

PŘEHLEDNĚ: Účet za kampaň. Pavel dal za každý získaný hlas 19 korun, Zima pětinásobek

15. ledna 2023 20:08

Kolik stál hlas jednoho získaného voliče? Vítěze prvního kola prezidentských voleb Petra Pavla vyšel relativně levně, částka se pohybovala okolo 19 korun. V případě jeho oponenta Andreje Babiše (ANO) zase záleží, co všechno se mu započítá do celkových nákladů za kampaň. Ekonomka Danuše Nerudová, která skončila ve volbách třetí, dala za každý hlas 35 až 45 korun. Nejvíce tratili Karel Diviš a Tomáš Zima, kteří atakují stokorunovou hranici za jednoho voliče. Jak dopadli ostatní prezidentští kandidáti?

V týmu Nerudové zavládl smutek. Snad generál Pavel sestřelí čapáka Babiše, doufá její tábor

14. ledna 2023 20:47

Zklamání a smutek z volebního výsledku Danuše Nerudové se linul celým jejím štábem. Někteří podporovatelé přiznali, že nečekali tak prudký sešup v preferencích, jiní označily její téměř 14procentní zisk za úspěch a jsou rádi, že se do klání o Pražský hrad vložila žena. Nyní vkládají naděje do jejího protikandidáta Petra Pavla, kterého ekonomka přišla i podpořit. „Doufáme, že generál uloví toho čapáka (Andreje) Babiše. Už tu nazlobil dost,“ sdělili redakci CNN Prima NEWS dobrovolníci z týmu kandidátky.

Interaktivní mapa ČR: Podívejte se, jak se volí ve vaší obci a kteří kandidáti u vás zabodovali

14. ledna 2023 14:10

Chcete vědět, jak se volilo ve vašem městě? Zajímá vás, komu dali v prvním kole hlas vaši sousedé a známí? Chcete se podívat na volební výsledky od české metropole až po tu nejmenší vesničku? Díky unikátní interaktivní mapě CNN Prima NEWS, která využívá nejnovější data Českého statistického úřadu, máte možnost. Patřila vaše obec k těm, které podpořily dva postupující kandidáty?