CNN Prima News Kolín

Kolín

Výpis příspěvků ke štítku „Kolín“

Smrtelná nehoda u Běchovic: Vlak srazil člověka, provoz mezi Kolínem a Prahou stál

20. listopadu 2022 17:35
Aktualizováno

Na trati mezi pražskou Libní a Běchovicemi v neděli odpoledne vlak srazil a usmrtil člověka. Vlaky mezi Kolínem a Masarykovým nádražím v Praze dvě a půl hodiny stály. Některé osobní vlaky vůbec nevyjely, dálkové a mezinárodní spoje jezdily odklonem. Spoje nabíraly zpoždění. V 18:30 České dráhy provoz obnovily, uvedl web ČD.

Při požáru haly a letadla na Kolínsku zemřel jeden člověk. Platí třetí stupeň poplachu

26. října 2022 16:20

Letadlo a hala hoří na letišti Osičiny v Doubravčici na Kolínsku. K požáru zamířilo 18 hasičských jednotek, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu. Uvedli to hasiči na Twitteru. Podle informací záchranářů při požáru zahynul jeden člověk. Hasiči z budovy vynesli torzo lidského těla, záchranná služba na místo posílá koronera.

Havarované cisterny u Kolína jsou pryč. Vlaky už jezdí po dvou kolejích

12. října 2022 07:50
Aktualizováno

Provoz na železničním koridoru u Poříčan na Kolínsku byl ve středu kolem poledne obnoven na dvou kolejích ze tří. V místě oprav trati po pondělním vykolejení mohou jet vlaky rychlostí 50 kilometrů za hodinu. Zprovoznění poslední koleje bude záležet na jejím stavu a stavu trakčního vedení, který nyní pracovníci drah kontrolují. Na koleje se postupně vrací běžný provoz, řekl kolem 12:30 mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Provoz spojů do Nymburka, Kolína, Lysé nad Labem a Čelákovic obnovily České dráhy v poledne.

Havarované cisterny budou trať u Kolína blokovat až do středy. Hasiči začali odčerpávat hořlaviny

11. října 2022 07:35

Trať na železničním koridoru u Poříčan na Kolínsku zůstane po pondělním vykolejení vlaku uzavřená do úterního večera. V noci se bude moci jezdit po jedné koleji, ve středu bude provoz plně obnoven. Hasiči ze dvou cisteren přečerpají toxický benzen, situaci budou monitorovat s pomocí chemické laboratoře. Zbylých 14 cisteren v noci správci železnic odpojili a převezli do Kolína.

Lokomotiva na boku a zranění lidé. Ve hře je chyba strojvedoucího, vlaky Praha-Kolín nejezdí

10. října 2022 18:07

Mezi Poříčany a Nymburkem v pondělí večer vykolejila lokomotiva a dvě cisterny nákladního vlaku. Provoz na koridoru mezi Prahou a Kolínem bude zastavený zřejmě až do úterý. Vlak projel návěstidlo, řekl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Dva lidé se lehce zranili, dodal mluvčí středočeské záchranné služby Marek Hylebrant. Škoda je podle prvních odhadů čtyři miliony korun, z toho 1,5 milionu na trati a 2,5 milionu na vlaku, konstatoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Bartoš: Doba je zlá, na túry s Rakušanem už nechodím. Politiku řeším i doma s manželkou

13. července 2022 22:07

Před volbami do Poslanecké sněmovny se lídři Pirátů a STAN díky společné koalici dost sblížili. Ivan Bartoš (Piráti) v letním speciálu 360° prozradil, že aktuálně už na společná setkání s Vítem Rakušanem (STAN) nemají tolik času. Rakušan se podle něj často nedostane ani z práce v Praze za rodinou do Kolína a oba se snaží trávit maximum času se svými rodinami. Šéf Pirátů rovněž poodhalil, jaký má vztah k oblekům a jak jeho práce ovlivňuje celou rodinu.