reklama

KOMENTÁŘ: Lahoda u jezera. Zápasy NHL pod širákem byly ojedinělým přínosem pandemie

Vysoké tribuny nahradily stromy. Zápasy NHL u jezera Tahoe byly fantastickým zážitkem, který by se bez pandemie neuskutečnil.
Zdroj: Profimedia

Pandemie koronaviru nás všechny štve, prudí, dělá smutnými a nutí v různých ohledech se uskromnit. Ale i v pravidly osekaných časech mohou vznikat líbivé věci, které by za normálních časů světlo světa nespatřily. Třeba zápasy zámořské hokejové NHL u jezera Tahoe s dechberoucími sceneriemi.

reklama

Srdce nejen hokejového fanouška zaplesalo. NHL zařadila zpátečku a vyhnala hráče z moderních velkokapacitních arén do přírody. Nutno říct, že při pohledech, které se hokejistům Colorada Avalanche, Las Vegas Golden Knights, Bostonu Bruins a Philadelphie Flyers naskytly, si nikdo nemohl stěžovat. Nejlepší liga světa nabídla sportovní „porno“.

K tématu

Každý rok se v kanadskoamerické soutěži hraje několik zápasů pod širým nebem. Takzvané duely Winter Classic ale většinou najdou domov na některém z baseballových stadionů či obřích královstvích určených pro americký fotbal. Ano, je to něco jiného než klasická utkání pod střechou, ale účel těchto venkovních duelů je vlastně jen jeden – „vytřískat“ z nich co největší návštěvnost.

To v době, kdy většina týmů v NHL nemůže na tribuně kvůli koronaviru přivítat jediného fanouška, muselo vzít za své. A tak vedení slavné ligy přišlo s nadmíru originálním řešením, které bude atraktivní i bez jakékoliv atmosféry na tribunách. Matka příroda zkrátka plnohodnotně vykompenzuje veškerou diváckou kulisu.

„Uděláme dva zápasy u jezera Tahoe,“ vyhlásila NHL na začátku roku. Vodní plocha s krásnými panoramaty nacházející se na hranicích států Kalifornie a Nevada způsobila napřed trochu zmatku. Ne všichni totiž zachytili informaci, že půjde o utkání U jezera a mysleli se, že klání proběhne NA jezeře. A ve skupině lehce zmatených se nacházel také Pierre-Édouard Bellemare, útočník Colorada Avalance, který měl být jeden z aktérů velké události s názvem Lake Tahoe Outdoors.

Čest zahrát si ve zcela specifickém prostředí měli hráči Colorada, Vegas, Bostonu a Philadelphie.
Čest zahrát si ve zcela specifickém prostředí měli hráči Colorada, Vegas, Bostonu a Philadelphie.
Zdroj: Profimedia

„Na jezeře budu bruslit poprvé v životě,“ vysypal ze sebe Bellemare, když byl dotázán na to, jak se těší na fenomenální zážitek. Vedle sedící André Burakovsky zpozorněl. „Nebude to na jezeře, ale vedle něj,“ opravil spoluhráče v polovině ledna.

Pro někoho možná lehké zklamání, ale ono by to ani nebylo možné. Jezero Tahoe s maximální hloubkou až 500 metrů totiž nikdy nezamrzá.

Pořadatelé tedy postavili mantinely u břehu, nad kluzištěm čněly stromy, v pozadí se vlnila vodní hladina a ještě více v dálce se rýsovalo pohoří Sierra Nevada. Pro dvě utkání našla NHL azyl na 18. jamce golfového hřiště v nadmořské výšce takřka 2 000 metrů. O víkendu působilo toto místo okem sportovního nadšence snad jako to vůbec nejhezčí na světě. S nejlepšími hokejisty světa na place pak trochu surreálně.

Fotografie zápasu Colorada s Las Vegas Knights, kterému dodávaly další výjimečnost i retrodresy, skoro ani nepřipomínala realitu, ale spíše vydařenou upoutávku na nové vydání videohry NHL.

Je to realita, nebo videohra? NHL nabídla parádní zážitek u jezera Tahoe.
Je to realita, nebo videohra? NHL nabídla parádní zážitek u jezera Tahoe.
Zdroj: Profimedia

Příležitost, která se bude jen těžko opakovat, si naplno užívali i samotní hráči. Úsměvy oplývali více než kdy jindy. Například brankář Avalanche Philipp Grubauer vyrazil na led se slunečními brýlemi pod maskou. Byla to jen vložka pro rozbruslení, ale pobavila.

Méně zábavné už bylo čekání, za které mohla špatná kvalita ledu. Sluníčko se v sobotu prudce opíralo do plochy, která začala být pro hráče nebezpečná. Proto se po první třetině utkání na osm hodin přerušilo. Aktéři se scénu vrátili až za tmy a dohrávali za umělého osvětlení. Colorado nakonec vyhrálo 3:2.

Aby se zamezilo podobnému scénáři při druhém klání na břehu vodní plochy, přesunuli zápas mezi Bostonem a Philadelphií k večeru. Slunce zapadlo už po první části a led zůstával v „hratelném stavu“. Ještě lepší formu než led měl David Pastrňák, který pomohl Bruins k vítězství 7:3 svým 11. hattrickem v NHL.

Takové záběry se zkrátka neokoukají...
Takové záběry se zkrátka neokoukají...
Zdroj: Profimedia

Zámořská soutěž nabídla skutečný skvost, který nemá obdoby. I díky výtečnému pokrytí přenosu, ze kterého posílalo obrázky do celého světa 40 kamer. Úchvatné záběry vůbec poprvé v NHL pořizovaly také dva drony. A člověk hltal každou sekundu netradičního zápasu.

Pandemii můžeme jen těžko děkovat. Ale pokud existuje pár pozitivních věcí, které byly jejím důsledkem, hokejová show u jezera Tahoe bude patřit mezi ně. Toto se skutečně povedlo.

K tématu

Tagy: NHL komentář David Pastrňák Boston Bruins hokej Philadelphia Flyers sport Colorado Avalanche Vegas Golden Knights jezero Tahoe
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama