CNN Prima News komentář

komentář

Výpis příspěvků ke štítku „komentář“

KOMENTÁŘ: Největším poraženým voleb jsou fandící novináři

31. ledna 2023 06:44

Fotka jednoho kolegy-novináře vyšla v pondělí (asi) náhodou v Lidových novinách. Slaví na ní s pivem a širokým úsměvem, euforicky připíjí. U ní všeříkající popisek: „Radost ve štábu generála Pavla“. Mají novináři právo fandit? Nemají. Fandí? Fandí. Jako zběsilí. Respektive část z nich. Víc a víc. A letos během prezidentských voleb také, jako nikdy jindy. Velká ostuda našeho povolání, kterou si často vůbec neuvědomujeme.

KOMENTÁŘ: Monopol pravdy, slušnosti a hodnot. To nemůže dopadnout dobře

29. ledna 2023 07:08

S Petrem Pavlem na Hradě nastane v historii Česka něco nevídaného. Všichni nejvyšší ústavní činitelé a většina zákonodárců v obou parlamentních komorách budou spadat do jednoho politického proudu. Zvolený prezident i premiér Petr Fiala (ODS) v sobotu dali najevo, že si nestandardnost takové situace uvědomují. Podaří se zastavit „studenou občanskou válku“?

KOMENTÁŘ: Na rudou minulost nesmí Pavel zapomenout. Komunismus mu může i pomoci

28. ledna 2023 17:04

Vítězem prezidentských voleb se stal Petr Pavel, šéf hnutí ANO Andrej Babiš polyká hořkou porážku. A není sám. Kromě jeho věrných voličů jistý druh prohry cítí všichni ti, kteří na Hradě nechtěli bývalého komunistu a Pavlovi svůj hlas hodili vlastně jen kvůli tomu, že proti němu stál „arogantní a chaotický agent Bureš“.

Špína ve volební kampani: V prezidentských volbách rozhoduje demagogie, říká Schmarcz

18. ledna 2023 09:52

Babišovy slogany na billboardech jsou stejně nesmyslné, jako byly ty Zemanovy, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS politický komentátor Martin Schmarcz. Vrcholící prezidentskou kampaň hodnotila také komentátorka Karolina Stonjeková, podle jejího názoru se ale demagogicky vyjadřují strany obou finalistů. Jedna straší válkou, ta druhá, že nás někdo zavleče do područí Ruska, myslí si komentátorka.

GLOSA: Opozice nedůvěru vládě nezvládla. Babiš se neměl schovávat ve frontě na klenoty

17. ledna 2023 16:40

Tak to dopadá, když se věci dělají napůl. Poslanci ANO chtěli pomoci svému šéfovi na Hrad, ale současně to mělo vypadat, že to s kampaní nemá vůbec nic společného. Výsledkem bylo, že se po zahájení schůze u řečnického pultíku střídali ministři a z jednání o vyslovení nedůvěry vládě se stala přehlídka jejích úspěchů.

KOMENTÁŘ: StB, KGB, válka, zlo a podrazy. O co teď hraje ztrácející Babiš?

15. ledna 2023 07:59

Andrej Babiš svůj výsledek v prvním kole boje o Hrad označil za „famózní“. Ve skutečnosti to pro něj není žádná velká sláva a papírovým favoritem je generál Petr Pavel. Babiš také v neděli odpoledne řekl, že nevede negativní kampaň, aby záhy takzvaně sundal rukavice, jak se v posledních dnech často říká. Co čekat od úplně nové fáze voleb?

KOMENTÁŘ: Stropnického iniciativa nevolá po míru na Ukrajině, ale po další mnichovské dohodě

11. ledna 2023 18:46

Za poslední měsíce se nám tu rozmohl takový nešvar. Někteří politici, bývalí politici, diplomaté, ekonomové či vědci velmi často volají po „míru“ na Ukrajině a navrhují konkrétní opatření, která mají tento „mír“ zajistit. Vznikají i oficiální iniciativy. Jenže ať už autoři takových výzev zmobilizují sebeprofláklejší jména a zaobalí své sobecké návrhy do sebevíc vznešených slov, nic to na celé věci nemění. Volání po „míru“ bude stále v překladu znamenat donucení Ukrajiny k tomu, aby se vzdala ruskému agresorovi a postoupila mu část svého území.