reklama
CNN Prima News komentář

komentář

Výpis příspěvků ke štítku „komentář“

KOMENTÁŘ: Zaslouží neočkovaný lékař z covidového letadla olympioniků lynč?

V době, kdy jsou Češi, kteří chtějí cestovat byť jen do vedlejšího státu, šikanováni nekonečně měnícími se nařízeními a absurdními orwellowskými formuláři, vyjeli bezstarostně olympionici do Tokia, aby z covidové bubliny udělali bublinu covidu. Český tým je pandemické epicentrum Tokia. Amatérská ostuda. Za vše prý může neočkovaný lékař na palubě, jenž virem nakazil i ty očkované – zaslouží si lynč?

Komentář: Covid je jako sex. Odpovědnost už je na nás, stát si své odmakal

V přísných omezeních kvůli koronavirové pandemii žijeme v Česku už téměř rok a půl. Stát se po celou tu dobu s větším nebo menším úspěchem snažil šíření nákazy brzdit a k tomu nastavil i různá preventivní či kompenzační opatření pro všechny, které omezil. Na téměř rok a půl tím převzal odpovědnost za naše rozhodnutí. Jak dlouho ale může takový stav trvat? A jak dlouho za nás bude stát myslet? Není už konečně na čase předat odpovědnost každému z nás?

KOMENTÁŘ: Problémy dnešních dní. ‚‚Dokonalé‘‘ filtry na sociálních sítích mohou ublížit

„Někdy mám pocit, že ty filtry vyhlazují a vylepšují věci, o kterých jsem netušila, že bych z nich měla mít komplex.‘‘ „Jako máma dvou holčiček, které vyrůstají ve světě sociálních sítí, bych si přála, aby se kvůli nim necítily méněcenné.‘‘ Takové a mnohé další zprávy mi přišly poté, co jsem se zapojila do debaty o obličejových filtrech. Toto téma na Instagramu už delší dobu (ale nijak intenzivně) sleduji a důvody, proč jej beru jako problém, se pokusím popsat na následujících řádcích.

KOMENTÁŘ: Z mesiáše šaškem. Matovičova akce se Sputnikem byla od začátku hloupost

Slováci prodávají nevyužitou vakcínu Sputnik V zpět do Ruska, odkud ji koupili. Končí tak „slovenská epopej“, kterou v březnu odstartoval někdejší premiér Igor Matovič. Ten s Rusy dohodl nákup až 2 milionů dávek této ruské vakcíny. Tím započal koloběh chyb, které ho nakonec stály post v čele vlády. Největší omyl přitom udělal hned na začátku, tah Sputnikem totiž nikdy neměl šanci na úspěch. Do Evropy už totiž mířily miliony certifikovaných vakcín.

POLEMIKA: Tornádo jim vzalo střechu nad hlavou. Má stát hradit škodu i nepojištěným?

Přírodní katastrofa, která se přehnala několika obcemi na jihu Moravy, vyvolala obrovskou vlnu solidarity. Během několika hodin se na kontech všelijakých sbírek sešly stovky milionů korun, a to jak od běžných občanů, tak od malých i velkých firem, včetně 150 milionů od jednoho z nejbohatších Čechů Karla Komárka. Další věnovali stavební materiál a spoustu dalších věcí, které lidé zasažení živlem bezprostředně potřebují.

Komentář: Solidarita. Po tornádu jsme si na ni opět vzpomněli

Mimořádná vysílání se většinou neodbavují lehce, jen málokdy jsou o pozitivních zprávách. Extrémní počasí a řádění tornáda na jižní Moravě nás všechny ve studiu, v režii i newsroomu zasáhlo, jako už dlouho nic – tentokrát jsme totiž nemluvili o vzdálených a tak trochu cizích Spojených státech, kde nás podobné řádění přírodních živlů nepřekvapí. Sledovali jsme apokalyptické záběry z míst, která nám jsou blízká. Několikrát jsem ve studiu při moderování nedokázala zadržet slzy, především u výpovědí zdrcených lidí, kteří přišli o všechno.

KOMENTÁŘ: Jak Klausovo utahování opasků zvítězilo nad Komárkovou markou za tři koruny

Máme v naší historii jen málo politiků, kteří jsou schopni jít proti proudu, slibovat nepříjemné věci a ještě získávat podporu široké masy lidí. Jedním z nich je nepochybně Václav Klaus, který slaví své 80. narozeniny. A to ve stejný rok, kdy uplynulo třicet let od zahájení transformace české ekonomiky z centrálně plánovaného na tržní hospodářství.

Neobjektivní novinář: Komentování fotbalu v Česku? Jako dabing německého porna

Fotbalové mistrovství Evropy je v plném proudu. Sledují ho miliony fanoušků po celém světě a výjimkou není ani Česko. „Proč sebereflexe nefunguje i při komentování fotbalu? Byl bych nerad, kdyby tenhle můj komentář vyzněl jako nějaký laciný hejt, ale nechápu, jak je možný, že při hokeji se na ČT objevují komentátoři a experti, kteří mají co říct a jejich glosy působí odborně, a při fotbale tam napochoduje frajer (mimochodem dlouholetý expert), který bez přehánění nedá dohromady souvislou větu,“ píše ve svém komentáři Neobjektivní novinář.

reklama