CNN Prima News komentář

komentář

Výpis příspěvků ke štítku „komentář“

KOMENTÁŘ: Nepište nic o střelci aneb Atentát na Fica odkryl pokrytectví českých novinářů

Novináři, kteří se odmítli ptát, proč 21. prosince zabíjel střelec na Filozofické fakultě v Praze, se nyní horečnatě ptají, proč slovenský důchodce vystřelil na slovenského premiéra. Novinář by se měl ptát vždy, ať už jde o Slovensko či Česko. Selektivní přístup totiž budí nedůvěru čtenářů a poškozuje renomé novinářů napříč redakcemi.

KOMENTÁŘ: Trápení s Nory? Střely 49:11, góly 6:3. Chce to lepší koncovku a Dostála v bráně

Asi málokdo čekal, že se čeští hokejisté v druhém duelu mistrovství světa tolik nadřou, aby podceňované Nory vůbec porazili. Nakonec se jim povedl dokonalý obrat. Ze stavu 1:3 se stalo 6:3. To zaslouží pochvalu. I když se zápas nevyvíjel podle plánu, svěřenci kouče Radima Rulíka ukázali obrovskou vůli. Právě proto vyhráli. Severského soupeře přestříleli poměrem 49:11. Co lze z této statistiky vyvodit? Chce to zřejmě větší klid při zakončování. Ukázalo se také, že brankář Petr Mrázek nenavázal na vynikající výkon, který předvedl Lukáš Dostál v pátek s Finskem.

KOMENTÁŘ: Češi mají na medaili. Veškeré pochyby byly zbytečné, finský beton může povídat

Znejistila vás tisková konference před domácím mistrovstvím světa, na níž trenér Radim Rulík překvapivě vyřadil nejednu posilu z NHL a nedal šanci některým mladíkům? Mě taky. Po úvodním zápase s Finskem jsem ale klidnější. Zdá se, že chemie všech formací je perfektně sladěna. Pětky sedí jako hýždě na hrnci. Český výběr dobře bruslí, vyhrává souboje, hraje zodpovědně a zároveň si vytváří šance. Jen ty góly nepadají. Proto přišlo vítězství s betonovými Finy až po nájezdech. Hlavní otázka po turnajovém debutu už je ale zodpovězena. Máme na medaili? MÁME.

KOMENTÁŘ: Putin je masový vrah, kterému se nedá věřit. Postoj Konečné k válce je naivní

Ohledně míru na Ukrajině musíme Putinovi věřit. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedla šéfka KSČM Kateřina Konečná. Řekněme si narovinu, že masovému vrahovi, který rozpoutal nejkrvavější konflikt v Evropě od druhé světové války a k uzavřeným dohodám přistupuje jako k toaletnímu papíru, věřit prostě nelze. A nabádat Ukrajinu k tomu, aby se už konečně přestala bránit ruské agresi, je stejné jako v roce 1938 nutit Československo, aby Hitlerovi odevzdalo Sudety.

KOMENTÁŘ: „Chcimír“ Babiš předvedl naprosté chucpe. Bát by se ho měli Okamura s Rajchlem

Expremiér Andrej Babiš (ANO) už delší dobu zdůrazňuje, že chce na Ukrajině mír. Hlásí to minimálně od loňských prezidentských voleb, ve kterých neuspěl. Svým posledním příspěvkem, v němž zaútočil na vládu premiéra Petra Fialy (ODS) kvůli její aktivní podpoře Ukrajiny, však předvedl skutečné chucpe jednání. Bylo to laciné a měl si to odpustit. Nebylo to však zbytečné. Zpozornět by měli hlavně nacionalističtí lídři – Tomio Okamura (SPD) a Jindřich Rajchl (PRO).

KOMENTÁŘ: Langšádlová je pryč, problémy TOP 09 to ale vůbec neřeší. Kdy půjde Pekarová?

Ministryně pro vědu a výzkum Helena Langšádlová z TOP 09 rezignovala. Podle svých vlastních lehce ironických slov neměla dost lajků pod příspěvky na sociálních sítích. Také prý nemá důvěru své strany. Tento bod její rezignace je docela pozoruhodný: odcházet proto, že nemám důvěru strany, která přitom také žádnou důvěru nemá – není to legrační? Je. Zvláště pokud uvážíme, že odpověď na otázku, proč TOP 09 žádnou důvěru nemá, rozhodně nezní, „protože Langšádlová“.

KOMENTÁŘ: Válka o eurokomisaře aneb Fialova chůze po laně kolem sporu Pirátů a Starostů

Jako by nestačil kroužkovací masakr ze sněmovních voleb 2021. Mezi koaličními Piráty a Starosty se v posledních měsících rozhořel další velký spor. Problém tentokrát nastal u gentlemanské vládní dohody o tom, kdo bude mít právo navrhnout kandidáta na nového českého eurokomisaře. Zdá se, že výklad zmíněné dohody, která není zaznamenána na papíře, je mnohoznačný. Premiér Petr Fiala (ODS) by dal nejraději za pravdu oběma. Lidově řečeno, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.

KOMENTÁŘ: Z politiky se stává cirkus bez obsahu. Můžeme za to všichni

Andrej Babiš klábosí s kohoutem, Vít Rakušan a spol. streamují debaty s obecenstvem po hospodách, Alena Schillerová řádí na TikToku a skutečně věcné politické diskuse mizí v přesyceném veřejném prostoru jako pára nad hrncem. PR, marketing a umělá sebeprezentace dávají ideologii a rozumnému dialogu na frak. Můžeme za to všichni. Politik je koneckonců pouze zrcadlem společnosti.

KOMENTÁŘ: Babišův malér s mailem není nijak šokující. To je na celé věci nejsmutnější

Udělejte mi podklady na toho zm*da. Tuto žádost poslal Andrej Babiš svým spolupracovníkům, zm*dem myslel Jana Lipavského. Nedělejme si iluze. Poctivá rešerše na konkurenty včetně zjišťování nejcitlivějších informací nebude u politiků něčím neobvyklým. Nepřekvapí ani Babišův vulgární slovník, o němž dlouhé roky kolují nejrůznější šuškandy. Zaráží však otázka šéfa ANO, zda má pirátský ministr zahraničí děti. Obsah zprávy leccos vypovídá o způsobech hnutí ANO i o tuzemské politické kultuře. Přiznejme si také, že expremiér, který sní o tom, že jednou vyjedná mír mezi Ukrajinou a Ruskem, by měl umět poslat mail správnému adresátovi.

KOMENTÁŘ: Slavit či neslavit? MDŽ založila Leninova přítelkyně a svátek ctí i Putin

Dokud Vladimir Putin nerozpoutal v Evropě dosud největší válku po roce 1945, s určitými výhradami by se dala chápat i snaha mnohých českých politiků, feministek anebo i běžných žen a dívek posilovat význam Mezinárodního dne žen (MDŽ). Svátku zdiskreditovaného komunistickým režimem, který by si prý zasloužil nový život. Nezasloužil. Svátek totiž uvedla v život Leninova přítelkyně Klára Zetkinová, která podporovala rudý teror v Rusku i Stalinův režim. A MDŽ zároveň patří k nejoblíbenějším svátkům Vladimira Putina a také 8. března 2024 poděkoval ženám vojačkám ve „speciální operaci“ na Ukrajině i matkám vojáků na frontě.