reklama
CNN Prima News komise

komise

Výpis příspěvků ke štítku „komise“

Fraška: Do práce přišla jen půlka poslanců. Volný při projevu zvládl i hovor s maminkou

Čtvrteční jednání Poslanecké sněmovny by se dalo s klidem označit za frašku. Ačkoliv hlavním tématem jednání mělo být zřízení vyšetřovací komise k řešení pandemie koronaviru a informace vlády o tom, jak je připravena na podzim, nic takového poslanci neřešili. Místo toho poslouchali dvouhodinový monolog poslance Lubomíra Volného a následně se dvě hodiny přeli nad některými z jeho výroků. Schůze se poté přerušila a pokračovat bude až od 16 hodin.

Mohl Maradona žít? Možná ano, nebýt lhostejnosti lékařů, naznačují vyšetřovatelé

Diego Maradona byl před smrtí 12 hodin v agonii. Lékařský tým, který se o hvězdného Argentince staral, byl „nedbalý a lhostejný“, uvádí zpráva lékařské komise, která prošetřuje jeho smrt. Podle ní mohl mít Maradona v případě adekvátní péče hypoteticky větší šanci přežít. V souvislosti s jeho smrtí je vyšetřováno sedm lidí, nikdo však zatím nebyl obviněn.

Senátní komise pro audity o Babišovi a o střetu zájmů chystá závěrečný verdikt

Senátní komise pro vyhodnocení auditů Evropské komise týkajících se premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho střetu zájmů začne připravovat svůj závěrečný verdikt. Předseda komise Zdeněk Nytra (ODS) v úterý senátory vyzval, aby mu návrhy k závěrečné zprávě předložili do poloviny srpna letošního roku. Komise, složená ze zástupců všech senátorských klubů ve svém předběžném závěru dospěla k tomu, že Babiš je ve střetu zájmů. Ten to dlouhodobě odmítá.

reklama