kopec

Výpis příspěvků ke štítku „kopec“

Lázně, o kterých psal i Washington Post: Karlovu Studánku byste neměli minout

9. října 2022 00:03

Horské lázně Karlova Studánka jsou místem, kde dávají do pořádku nemocné klouby, plíce, cévy a spoustu jiných neduhů, ale hlavně se tu léčí klidem. Městečko z 18. století jen kousek od nejvyšší moravské hory Praděd je balzámem na duši a když se k němu přidají léčivé minerální prameny a stejně prospěšné horské klima, je z toho všeho zaručený elixír mládí.

PRIMA ČESKO KVÍZ: Replika korunovačních klenotů, američtí veteráni i paragliding

28. srpna 2022 00:53

Další porce tipů na letní výlety? Jistě, Prima Česko je přináší každou neděli. Tentokrát jsme měli možnost si zblízka prohlédnout repliku korunovačních klenotů, která je na první pohled k nerozeznání od originálu. Mohli jste nahlédnout do běžně nepřístupných prostor Koněpruských jeskyní a navštívili jsme nejstarší českou botanickou zahradu. Ti, kteří hledají osvěžení, měli možnost se inspirovat návštěvou Aqualandu Moravia a dobrodružnější povahy jistě přivítaly reportáž z kopce u obce Raná, kde se to hemží paraglidisty. Vedle toho milovníci silných motorů určitě zajásali při reportáži z Muzea amerických veteránů.

Několik minut nahoru, hodiny dolů. Vyzkoušeli jsme za vás paragliding na Rané u Loun

20. srpna 2022 08:40

Kdo někdy pojede kolem obce Raná na Lounsku, určitě by se měl zaměřit na místní kopec. Pokud bude mít štěstí, uvidí kolem něj létat desítky paraglidů. Právě tento kopec je pro nadšence se speciálními křídly jako dělaný. Jsou tu prý dokonce jedny z nejlepších podmínek v republice. Štáb CNN Prima NEWS vyzkoušel na vlastní kůži, co je na tom pravdy.

Sazka Tour historicky poprvé i pro amatérské závodníky: Stále máte šanci se přihlásit

28. července 2022 07:25

4. srpna se v Česku odstartuje čtrnáctý ročník nejprestižnějšího cyklistického etapového závodu u nás, Sazka Tour. Zúčastní se ho dvaadvacet závodních týmů, mezi nimi i dva z World Tour - Team Bike Exchange - Jayco a BORA - hansgrohe. Organizátoři se snaží na trať dostat také tuzemské špičky, včetně aktuální jedničky Jana Hirta. Vůbec poprvé se ale jedné etapy závodu mohou zúčastnit i závodníci z řad amatérů. Mezi nimi bude například i moderátor Krimi zpráv Ondřej Pořízek.

Nasazování sněžných řetězů může být martyriem i pro zkušené. Poradíme, jak na to

7. ledna 2022 21:46

Řízení auta v zimě s sebou nese mnohé zákeřnosti. Ty největší jsou pochopitelně spjaté s nedostatkem trakce hnacích kol, bez které spolehlivě uváznete i na mírném svahu nebo v případě náledí dokonce na rovině. Řešení se jmenuje sněžné řetězy, mnoho motoristů se ale děsí už jen při vyslovení tohoto sousloví. Ne, že by k tomu neměli důvod.