reklama

Koronavirus jako divadlo? Mám své názory, říká Hrachovina. Pešán brankáře pokáral

Nebral si žádné servítky, což vždy může přinést buď extrémně pochvalné reakce, nebo naopak výjimečné kritické. Pro českého reprezentačního hokejového brankáře Dominika Hrachovinu platila druhá varianta. Ve středečním rozhovoru před turnajem Karjala se nechal slyšet, že dění kolem koronaviru v České republice je divadlo vymyšlené médii. „Celá záležitost bude vyřešena interně,“ řekl hlavní trenér národního týmu Filip Pešán a za svého svěřence se omluvil.

reklama

„Denně se o tom mluví, o tom divadle vymyšleným vámi, médii! Ve Finsku je naštěstí situace normální, zaplaťpánbůh, že nejsem v České republice a nemusím řešit, co se děje tam,“ překvapil Hrachovina při středečním videopovídání z Finska s českými novináři po dotazu na koronavirová opatření. V dobrém rozpoložení nebyl po celou dobu rozhovoru – při krátké prodlevě mezi vlastní odpovědí a další otázkou zase arogantně poznamenal: „Se klidně neptejte, mně je to u p**e.“

Za svá svérázná vyjádření čelil rychle rozsáhlé kritice. „Tak co je? Jsou tam tři gólmani, tak Hrachovina už má být ve vlaku do Tampere, ne? Copak takovýto výrostek může reprezentovat? A nejde o jeho názor na COVID-19, ale o jeho přístup k tiskové konferenci. Před kým se asi předváděl?“ ptal se jeden z uživatelů na Twitteru po vystoupení brankáře, který chytá v týmu Tappara Tampere. V něm už v součtu s předchozími roky strávil dohromady sedm sezon.

I díky tomu, že Hrachovina patří klubu z Finska, kde se nadcházející Karjala Cup koná v rámci Euro Hockey Tour, se ho skrze snazší logistiku za koronavirových časů rozhodl trenér Filip Pešán povolat na první reprezentační akci sezony spolu s dalšími dvěma gólmany (Patrikem Bartošákem a Lukášem Paříkem).

Svými slovy však hlavního kouče národního celku nijak nepotěšil a směrem k budoucnu si možná cestu do reprezentace značně zkomplikoval.

„S názorem Dominika Hrachoviny jednoznačně nesouhlasíme. Hokejová reprezentace i mnoho klubů realizovaly řady aktivit na pomoc v boji s koronavirem, či na podporu těch, jež mu v první linii vzdorují. Celá záležitost bude vyřešena interně. Za celý tým se tímto všem omlouvám, zvláště těm, kterých se jeho vyjádření dotkla,“ prohlásil Pešán.

Diametrálně odlišný názor reprezentace

Sám 26letý Hrachovina reagoval s odstupem na svůj nevydařený rozhovor následovně: „Mám své názory. Mrzí mě způsob, jakým jsem se vyjádřil zejména ve chvíli, kdy se všichni soustředíme na to, abychom turnaj vyhráli.“

Národní tým pak vydal toto prohlášení: „Česká hokejová reprezentace se distancuje od výroku brankáře Dominika Hrachoviny. Respektujeme právo každého člověka na svobodu projevu, v tomto případě však s jeho výroky zásadně nesouhlasíme a naše názory jsou diametrálně odlišné. Uvědomujeme si rizika a vážnost současné situace ohledně pandemie, stejně tak plně respektujeme a podporujeme kroky, které mají šíření nákazy zabránit.“

I přes vše vyslovené zatím Hrachovina neztratil důvěru týmu a bude připraven do čtvrtečního zápasu v Helsinkách proti Švédsku zasáhnout z pozice dvojky (začátek utkání je ve 13:30). V brankovišti začíná Patrik Bartošák.

Tagy:

Hlavní zprávy

Východ mají Češi rádi čím dál méně. Cítí se ohroženi Ruskem i Čínou, tvrdí politici
Volby 2021

Východ mají Češi rádi čím dál méně. Cítí se ohroženi Ruskem i Čínou, tvrdí politici

Výsledek exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS odhalil, že by se Češi raději orientovali na Západ. Počet těch, kteří se přikláněli k Východu, přitom za rok klesl na polovinu. Podle politiků Martina Kupky (ODS) a Lea Luzara (KSČM) za tím stojí pocit ohrožení. „Lidé si nyní uvědomují reálné hrozby, které přicházejí z Ruské federace, Východu nebo Číny. Nepochybně tomu pomohla i kauza Vrbětice,“ myslí si Kupka.

Řetězec zavedl nákup toaletního papíru s limitem. Hrozí nedostatek zboží, řidiči chybí

Z roku 2020 se obchodní řetězech Costco poučil a nechce zažít stejný scénář. Tehdy se lidé kvůli pandemii koronaviru obávali nedostatku zboží a v panice začali vykupovat toaletní papír či ubrousky. Tomu nyní řetězec předešel stanovením maximálního počtu kusů, který si lidé mohou zakoupit. Costco navíc čelí problémům v distribuci, produktů proto může být i nedostatek.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Vláda plánuje další rozvolnění opatření. Schválit by ho mohla už v pondělí

Vláda má v pondělí projednat další rozvolnění opatření, která přijala kvůli šíření covidu. Týkat by se měla zejména žáků a studentů, kteří by se nejspíš nově nemuseli kvůli školám v přírodě, návštěvě zoo, zájmových kroužků či divadla prokazovat bezinfekčností, pokud budou z jedné třídy nebo z neměnného kolektivu. Uvedl to dnes web Seznam Zprávy. Podle něj to vyplývá z návrhu mimořádného nařízení, který má k dispozici.

reklama

Domácí zpravodajství

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama