reklama

Koronavirus jako divadlo? Mám své názory, říká Hrachovina. Pešán brankáře pokáral

Nebral si žádné servítky, což vždy může přinést buď extrémně pochvalné reakce, nebo naopak výjimečné kritické. Pro českého reprezentačního hokejového brankáře Dominika Hrachovinu platila druhá varianta. Ve středečním rozhovoru před turnajem Karjala se nechal slyšet, že dění kolem koronaviru v České republice je divadlo vymyšlené médii. „Celá záležitost bude vyřešena interně,“ řekl hlavní trenér národního týmu Filip Pešán a za svého svěřence se omluvil.

reklama

„Denně se o tom mluví, o tom divadle vymyšleným vámi, médii! Ve Finsku je naštěstí situace normální, zaplaťpánbůh, že nejsem v České republice a nemusím řešit, co se děje tam,“ překvapil Hrachovina při středečním videopovídání z Finska s českými novináři po dotazu na koronavirová opatření. V dobrém rozpoložení nebyl po celou dobu rozhovoru – při krátké prodlevě mezi vlastní odpovědí a další otázkou zase arogantně poznamenal: „Se klidně neptejte, mně je to u p**e.“

Za svá svérázná vyjádření čelil rychle rozsáhlé kritice. „Tak co je? Jsou tam tři gólmani, tak Hrachovina už má být ve vlaku do Tampere, ne? Copak takovýto výrostek může reprezentovat? A nejde o jeho názor na COVID-19, ale o jeho přístup k tiskové konferenci. Před kým se asi předváděl?“ ptal se jeden z uživatelů na Twitteru po vystoupení brankáře, který chytá v týmu Tappara Tampere. V něm už v součtu s předchozími roky strávil dohromady sedm sezon.

I díky tomu, že Hrachovina patří klubu z Finska, kde se nadcházející Karjala Cup koná v rámci Euro Hockey Tour, se ho skrze snazší logistiku za koronavirových časů rozhodl trenér Filip Pešán povolat na první reprezentační akci sezony spolu s dalšími dvěma gólmany (Patrikem Bartošákem a Lukášem Paříkem).

Svými slovy však hlavního kouče národního celku nijak nepotěšil a směrem k budoucnu si možná cestu do reprezentace značně zkomplikoval.

„S názorem Dominika Hrachoviny jednoznačně nesouhlasíme. Hokejová reprezentace i mnoho klubů realizovaly řady aktivit na pomoc v boji s koronavirem, či na podporu těch, jež mu v první linii vzdorují. Celá záležitost bude vyřešena interně. Za celý tým se tímto všem omlouvám, zvláště těm, kterých se jeho vyjádření dotkla,“ prohlásil Pešán.

Diametrálně odlišný názor reprezentace

Sám 26letý Hrachovina reagoval s odstupem na svůj nevydařený rozhovor následovně: „Mám své názory. Mrzí mě způsob, jakým jsem se vyjádřil zejména ve chvíli, kdy se všichni soustředíme na to, abychom turnaj vyhráli.“

Národní tým pak vydal toto prohlášení: „Česká hokejová reprezentace se distancuje od výroku brankáře Dominika Hrachoviny. Respektujeme právo každého člověka na svobodu projevu, v tomto případě však s jeho výroky zásadně nesouhlasíme a naše názory jsou diametrálně odlišné. Uvědomujeme si rizika a vážnost současné situace ohledně pandemie, stejně tak plně respektujeme a podporujeme kroky, které mají šíření nákazy zabránit.“

I přes vše vyslovené zatím Hrachovina neztratil důvěru týmu a bude připraven do čtvrtečního zápasu v Helsinkách proti Švédsku zasáhnout z pozice dvojky (začátek utkání je ve 13:30). V brankovišti začíná Patrik Bartošák.

Tagy:

Hlavní zprávy

Šlamastyka před OH v Pekingu. Polovina hráčů hokejové reprezentace měla pozitivní test
ZOH 2022

Šlamastyka před OH v Pekingu. Polovina hráčů hokejové reprezentace měla pozitivní test

Česká hokejová reprezentace zahájila soustředění na zimní olympijské hry v Pekingu. V pražské O2 areně se zatím pod dohledem hlavního trenéra Filipa Pešána mělo připravovat 12 hráčů. Z tuctu je však nyní mimo hru šestice hokejistů, která měla pozitivní test na koronavirus. I s ohledem na všechny okolnosti oznámí vedení reprezentace patrně již v sobotu jméno 25. hráče, který zaplní místo, jež zůstalo v předběžném výběru volné. Konečná nominace se uzavře v pondělí.

Strach o krále fotbalových agentů. Zástupce Haalanda nebo Ibrahimovice bojuje na JIP

Fotbaloví agenti vyjednávají přestupy za miliony eur či liber, rozhodují o osudech největších hráčů, přesto často zůstávají v pozadí a příliš se o nich nemluví. Jednou z výjimek je Mino Raiola. Pro své neortodoxní vyjednávací praktiky je často nazývaný mafiánem, mnozí ho považují za krajně kontroverzní osobu. Momentálně během přestupového období měl znovu ukazovat něco ze svého umu, nicméně nemůže. Leží ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče.

Udusil těhotnou ženu pytlem od briket. Za vraždu dostal Pavel Brož 26 let vězení

Aktualizováno

Za vraždu těhotné ženy v Netolicích na Prachaticku soud poslal Pavla Brože na 26 let do vězení. Krajský soud v Českých Budějovicích Brožovi určil vězení se zvýšenou ostrahou. Státní zástupce navrhnul výjimečný trest na horní hranici sazby. Brož už jednu vraždu spáchal v roce 2006. Obhájkyně navrhovala zprostit Brože obžaloby v plném rozsahu, pro nepřímé důkazy. Proti rozsudku se odvolala.

reklama

Domácí zpravodajství

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik

Za slovy pražského radního Adama Zábranského (Piráti), kterými oslavuje úbytek Čechů hlásících se ke katolické církvi, může být závist. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl kněz Zbigniew Czendlik. Podle něj by si Zábranský nejspíš přál, aby více než 700 tisíc lidí, kteří se nyní podle sčítání lidu hlásí k římskokatolické církvi, přidalo právě k jeho Pirátům.

Lidí, kteří měli kvalitní imunitní systém, jsou dnes plné hřbitovy, hájí Kubek vakcínu

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do lékaře Vlastimila Voráčka za jeho přístup k očkování proti covidu. Známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, totiž v pořadu Co Čech, to politik! zmínil, že vakcínu odmítl, protože má prý kvalitní imunitní systém.

Babiš: STAN je nejhorší zlo ve vládě. Vylezli navrch po Kalouskovi a podvedli Piráty

Hnutí STAN je to nejhorší, co je v současné vládě. Taková slova pronesl expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na čtvrtečním představení své stínové vlády. Do partaje nynějšího vicepremiéra a ministra vnitra Víta Rakušana se opřel také kvůli nevyjasněným finančním darům či kauze kolem 1. místopředsedy hnutí Jana Farského a jeho univerzitní stáže v USA.

Havarovalo 36 aut, šest lidí se zranilo. Při nehodě u Žebráku vznikla škoda 11 milionů

Při čtvrteční hromadné nehodě na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku vznikla škoda téměř 11 milionů korun. Auta nepřizpůsobila rychlost stavu vozovky a povětrnostním podmínkám nebo nedodržovala bezpečnou vzdálenost, informovala v pátek policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Na dálnici před polednem ve směru na Prahu havarovalo 36 aut, šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin.

reklama