reklama
CNN Prima News Filip Pešán

Filip Pešán

Výpis příspěvků ke štítku „Filip Pešán“

Pešán vybral tři „taxikáře“. Kteří hráči rozšířili hokejovou nominaci pro olympiádu?

26. ledna 2022 13:23

Mezinárodní hokejová federace (IIHF) umožnila trenérům reprezentací kvůli ošemetné covidové době rozšířit nominaci pro olympiádu v Pekingu o šest hráčů, takzvané „taxikáře“. Jde o inspiraci z NHL, kde odnedávna funguje systém náhradníků pojmenovaný taxi squad. Kouč českého národního týmu Filip Pešán s manažerem Petrem Nedvědem využili jen polovinu nabízené možnosti a zvolili tříčlennou „zálohu“ – útočníky Matěje Blümela s Davidem Tomáškem a obránce Jana Ščotku.

Pešán předeslal zásadní změny, nakonec nic neudělal. Nominaci pro OH může ještě rozšířit

24. ledna 2022 16:40

Předběžná nominace hokejové reprezentace na olympijský turnaj v Pekingu se k pondělní uzávěrce, do kdy bylo možné učinit jakékoliv změny bez udání důvodu, nezmění. Potvrdil to tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund. Tým, jak si jej vybrali generální manažer Petr Nedvěd s hlavním koučem Filipem Pešánem, čítá celkem 25 jmen. Mezinárodní federace (IIHF) během odpoledne přišla s aktualizací, že je možné kvůli covidu soupisku rozšířit až o šest hráčů.

Šlamastyka před OH v Pekingu. Polovina hráčů hokejové reprezentace měla pozitivní test

21. ledna 2022 13:02

Česká hokejová reprezentace zahájila soustředění na zimní olympijské hry v Pekingu. V pražské O2 areně se zatím pod dohledem hlavního trenéra Filipa Pešána mělo připravovat 12 hráčů. Z tuctu je však nyní mimo hru šestice hokejistů, která měla pozitivní test na koronavirus. I s ohledem na všechny okolnosti oznámí vedení reprezentace patrně již v sobotu jméno 25. hráče, který zaplní místo, jež zůstalo v předběžném výběru volné. Konečná nominace se uzavře v pondělí.

Hadamczikovy poznámky k nominaci na OH: Degradace české extraligy, ale medaile je nutnost

14. ledna 2022 07:08

Hlavní trenér hokejové reprezentace Filip Pešán s generálním manažerem Petrem Nedvědem předložili na stůl list s vyvolenými jmény pro olympijské hry. Sami upozorňovali, že nominace není finální, každopádně sestava pro sportovní svátek v Pekingu má jasné obrysy. Co si o vytvořené soupisce myslí někdejší kouč národního týmu Alois Hadamczik? Redakce CNN Prima NEWS nabízí jeho 10 poznámek.

Hokejová nominace pro Peking: Pešán bere na olympiádu Krejčího, Frolíka nebo Červenku

13. ledna 2022 14:19

Nejočekávanější česká nominace pro zimní olympijské hry v Pekingu byla odtajněna. Hlavní trenér hokejové reprezentace Filip Pešán a generální manažer Petr Nedvěd sází na zkušený tým, ze kterého vyčnívají jména dvou držitelů Stanley Cupu Davida Krejčího a Michaela Frolíka. Do národního celku se také vrací Roman Červenka. Nejvíce hráčů na soupisku dodala ruská KHL, je jich celkem 12.

Kritika sílí, Pešán zůstává. Nedvěd minimálně do olympiády podržel trenéra reprezentace

22. prosince 2021 17:06

Bídná vystoupení české reprezentace v hokejovém seriálu Euro Hockey Tour zapříčinila veřejné debaty, jestli by národní tým měl nadále vést Filip Pešán. Generální manažer Petr Nedvěd však rozmetl rozjíždějící se spekulace o tom, kdo by mohl současného kouče nahradit a uvedl, že Pešán nadále zůstane ve své funkci. Minimálně do olympijských her v Pekingu.

Olympiáda bez hokejistů z NHL? Už je to téměř jisté, tvrdí šéf svazu Král

21. prosince 2021 14:29

Hokejisté z NHL na olympiádu téměř jistě nepojedou. Redakci CNN Prima NEWS to řekl prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Tomáš Král. O zrušení účasti hráčů z kanadsko-americké soutěže se začalo mluvit poté, co se začala zhoršovat pandemická situace. Hned několik týmů NHL je nyní v karanténě kvůli nákaze a mají pozastavený zápasový program.

Do Pekingu jen s očkovanými hráči. Pro nás žádný problém, říká manažer nároďáku Nedvěd

17. října 2021 16:26

Daleko přísnější režim než v Tokiu. Pokud na zimní olympijské hry v Pekingu zamíří neočkovaný sportovec, musí napřed v Číně do třítýdenní karantény. Na nadcházejícím sportovním svátku bude vysoce sledovaný hokejový turnaj, na který zavítají hvězdy z NHL. V celé elitní zámořské lize jsou však jen čtyři hráči ze 700, kteří za sebou nemají vakcinaci. A mezi ně Češi nepatří. Vysoká proočkovanost je i v tuzemské extralize, a tak trenérovi národního týmu Filipu Pešánovi při skládání nominace nepřibydou zbytečné vrásky.

Pešán zůstává trenérem hokejové reprezentace. Už ale nebude mít hlavní slovo

22. června 2021 16:56

Velkým tématem posledních týdnů byla otázka, zda Filip Pešán zůstane po nepovedeném mistrovství světa v Rize trenérem české hokejové reprezentace. Český svaz ledního hokeje (ČSLH) v úterý rozhodl o tom, že na pozici hlavního kouče národního týmu nenastane žádná změna. Výkonný výbor ovšem zároveň odhlasoval, že za složení realizačního týmu a nominaci hokejistů nově ponese zodpovědnost generální manažer, kterým je Petr Nedvěd. To znamená, že Nedvěd může Pešána odvolat, když to uzná za vhodné.

reklama