reklama
CNN Prima News Filip Pešán

Filip Pešán

Výpis příspěvků ke štítku „Filip Pešán“

Pešán zůstává trenérem hokejové reprezentace. Už ale nebude mít hlavní slovo

Velkým tématem posledních týdnů byla otázka, zda Filip Pešán zůstane po nepovedeném mistrovství světa v Rize trenérem české hokejové reprezentace. Český svaz ledního hokeje (ČSLH) v úterý rozhodl o tom, že na pozici hlavního kouče národního týmu nenastane žádná změna. Výkonný výbor ovšem zároveň odhlasoval, že za složení realizačního týmu a nominaci hokejistů nově ponese zodpovědnost generální manažer, kterým je Petr Nedvěd. To znamená, že Nedvěd může Pešána odvolat, když to uzná za vhodné.

Experti by Pešána podrželi. Pokud ho má někdo někdy nahradit, tak Varaďa, míní

Ano, nebo ne? Měl by Filip Pešán zůstat u seniorské hokejové reprezentace, kterou poprvé jako hlavní trenér vedl na nedávno skončeném mistrovství světa v lotyšské Rize a neprošel s ní přes čtvrtfinále? Zásadní otázka i s ohledem na to, že olympijské hry za účasti hráčů ze zámořské NHL začnou už za osm měsíců. CNN Prima NEWS přináší odpovědi expertů, olympijských vítězů i renomovaného trenéra.

Poslední rok byl pro český hokej katastrofální, prohlásil Antoš. Koho naopak chválí?

Poslední rok byl pro český hokej katastrofální, zhodnotil nejen vystoupení národního týmu na MS v hokeji 2021 Milan Antoš, který působí jako jeden z televizních expertů při letošním šampionátu. Podle něj je nutné, aby český hokej začal vyvozovat z výsledků reprezentačních týmů napříč kategoriemi patřičné závěry. Olympijský vítěz z roku 1998 Martin Procházka se pak kvůli častým změnám v sestavě opřel do trenéra českého týmu Filipa Pešána.

Opět to necinkne. Češi se s MS v Rize loučí ve čtvrtfinále, Finům stačil jeden gól

Večer pravdy hokejového mistrovství světa v Rize Češi nezvládli. Čtvrtfinále – které rozhoduje o úspěchu, nebo neúspěchu – výběr trenéra Filipa Pešána prohrál s Finy 0:1. O jediný gól utkání se ve druhé třetině postaral Jere Innala z těsné blízkosti brány Šimona Hrubce. Suomi v bitvě o finále čeká Německo, které si poradilo ve čtvrtek odpoledne se Švýcarskem.

Štefl: Český „narcis“ Pešán si znepřátelil kolegy, Slováci svému kouči důvěřují

Slovenský hokej, stejně jako český, zná dokonale. Oldřich Štefl prožil jako sportovní manažer jízdu Vsetína za šesti českými extraligovými tituly. Poté se přesunul do Bratislavy, kde byl u působení Slovanu v KHL. Před úterním vzájemným derby-duelem Česko–Slovensko na mistrovství světa v Rize rozebírá v rozhovoru pro CNN Prima NEWS oba protivníky.

Pohlreich: Češi si myslí, že úspěch je automatický. Hokejista je pro mě polobůh

Šéfkuchař a restauratér Zdeněk Pohlreich říká, že hokejisté jsou pro něj polobozi. Češi podle něj i vzhledem k úspěšné historii mají často pocit, že vítězství a potažmo medaile jsou automatické. Řekl to ve speciálním pořadu Co Čech, to trenér! na CNN Prima NEWS po výhře Čechů nad Brity. Kromě něj byli hosté i hokejová legenda Petr Klíma a Tomáš Karpov, který má bohaté zkušenosti s hokejem ve Velké Británii.

Postřehy z vítězného dramatu se Švédy: MAYDAY a pak euforický uragán ve třetí třetině

Zápas o všechno. Takové označení dostalo netradičně už ve skupině hokejového šampionátu utkání Česko–⁠Švédsko. Dlouho se zdálo, že „všechno“ budou brát Seveřané, ale fičák z úvodu třetí třetiny přihrál po vítězství 4:2 veledůležité tři body na stranu výběru Filipa Pešána. Redakce CNN Prima NEWS vám z nervy drásajícího čtvrtečního střetnutí přináší pět postřehů.

Únik z klinické smrti. Češi proti Švédsku parádně otočili, šance na čtvrtfinále žije

Ještě po druhé třetině zápasu se Švédy se zdálo, že česká hokejová reprezentace poprvé v samostatné historii prakticky přijde na mistrovství světa o čtvrtfinále. Prohrávala 0:2. Jenže do poslední části vlétl tým trenéra Filipa Pešána jako uragán. Góly Jakuba Vrány, Jana Kováře, Lukáše Kloka a trefa Jakuba Fleka do prázdné brány zařídily famózní obrat a výhru 4:2. Postup do play-off na šampionátu v lotyšské Rize tak mají Češi ve vlastních rukou.

Vampola: Netečný Pešán je jako hromosvod, který snímá tlak z hráčů. Klukům to pomáhá

Netečnost kouče Filipa Pešána při zápasech mistrovství světa může být ve skutečnosti geniální tah. V pořadu Co Čech, to trenér! na CNN Prima NEWS to naznačil bývalý reprezentant Petr Vampola. „Všimněte si: Díky tomu, že se tolik mluví o tom, jak klidný je na střídačce, vůbec neřešíme hráče. Vzal to na sebe, kluci jsou tím pádem bez tlaku,“ řekl mistr světa z roku 2010.

S Pešánem na dovolené musí být strašná pr**l, píše Hrdina. Emoce by uvítal i Hadamczik

Česká reprezentace na mistrovství světa v hokeji v Lotyšsku zatím předvádí matné výkony, které po třech zápasech stačí na pouhopouhé dva body. A ty vydolovala v utkání s Bělorusy, tedy soupeřem, kterého je ve zvyku porážet už v základní hrací době. Na svěřence trenéra Filipa Pešána se snáší kritika, ale hlavním hromosvodem negativních hlasů je právě kouč.

reklama