CNN Prima News Filip Pešán

Filip Pešán

Výpis příspěvků ke štítku „Filip Pešán“

Experti o bronzu: Hra za Pešána nebyla horší. Jedna třetina ale rozhodla o celkovém dojmu

31. května 2022 06:55

V hlavách hráčů i fanoušků zůstanou euforické okamžiky ze třetí třetiny zápasu proti Američanům a opojné chvíle po skončení bitvy o bronz. Ty přebíjí ledacos. I třeba to, že byť národní tým utnul dlouhá léta bez získané medaile a ponořil se do zcela oprávněné radosti, byla cesta k cennému kovu z mistrovství světa poměrně hrbolatá. Bývalí hokejisté Jiří Šejba a Jakub Koreis pro CNN Prima NEWS odpovídali na otázky k uplynulému šampionátu.

Hadamczik tepal do Pešána: Jalonen na rozdíl od něj nemá deset funkcí, už si kluky získal

13. května 2022 14:13

Když byl novým trenérem české hokejové reprezentace jmenován Fin Kari Jalonen, vzbudilo to v mnohých lidech rozpaky. Cizinec u národního týmu? Ale nálada se s mnoha povedenými zápasy před šampionátem mění, zdá se, že zkušený kouč vtiskuje kádru to, co potřebuje. Jeho dosavadní práci v pořadu Co Čech, to trenér! na CNN Prima NEWS ocenili i trenér Alois Hadamczik a bývalý gólman Milan Hnilička.

Pešán po fiasku na olympiádě u reprezentace končí. Nový trenérský štáb vybere Nedvěd

24. února 2022 16:44

Nejhorší výsledek hokejistů v české i československé historii na olympijských hrách dosavadní trenér reprezentace Filip Pešán „nepřežil“. Výkonný výbor svazu ve čtvrtek odpoledne dospěl k rozhodnutí, že kritizovaný muž u národního týmu i spolu se svými asistenty Martinem Strakou, Jaroslavem Špačkem a koučem brankářů Zdeňkem Orctem končí. Výběrem nástupce byl pověřen generální manažer Petr Nedvěd.

Za stav českého hokeje jsme zodpovědní všichni. Trenéři, kluby i rodiče, hodnotí Pacina

21. února 2022 14:38

Zatímco čeští hokejisté na zimní olympiádě v Pekingu propadli, ženy zanechaly velmi slušný dojem. Celkově se ale opět rozvířila debata ohledně úpadku „národního sportu“. Podle trenéra ženské reprezentace Tomáše Paciny jsme ale za stav českého hokeje zodpovědní všichni. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS navíc podotkl, že situaci rychle nezmění ani výměna trenéra.

Náš hokej je ve strašné situaci. Brzy budeme soupeřit s Maďarskem, říká uznávaný trenér

20. února 2022 06:36

I v čerstvých 83 letech vypráví o českém hokeji s velkým elánem a obrovským přehledem. Renomovaný – zejména mládežnický – odborník Zbyněk Zavadil bohužel nemůže mluvit v pozitivních duchu. A předesílá, že sport, který byl kdysi národní chloubou, na tom bude ještě hůře, než tomu aktuálně je. Nekompetentní vedení, drahota, lenost dětí, neexistující pokora nebo mizerné výsledky mládežnických reprezentací. Takové důvody vyjmenovává v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

KOMENTÁŘ: Chalani, jde to i bez hvězd. Slováci v Pekingu předvedli reklamu na hokej

19. února 2022 21:21

Senzace na ledě, hokejový zázrak... Tak slovenská média titulkují bronzovou cestu svých hokejistů na olympiádě v Pekingu. Pro Slováky jde o fantastický úspěch – ještě nikdy na hrách pod pěti kruhy medaili nevybojovali. Ještě zajímavější je ale pohled na to, jakým způsobem se jim to podařilo. Do Pekingu totiž vyrazil, při vší úctě, tým absolutních outsiderů naplněný hráči z české i slovenské extraligy a několika mladíky. A Slováci všem vytřeli zrak, když ukázali, že i tato cesta může fungovat.

KOMENTÁŘ: Důvody české hokejové bídy? Stáří vpřed, kašlání na zítřek a sobecký byznys

18. února 2022 06:32

Nejhorší výsledek národního týmu v historii olympijských her rozhodně není náhoda. I od současných reprezentantů zaznívá „už nejsme hokejová velmoc“. Z jejich pohledu to může být vytvoření si alibi a částečné zamaskování neúspěchu pod pěti kruhy v Pekingu. Ale skutečně tomu tak je. A nic nenasvědčuje tomu, že bude líp. Nagana a zlatých hattricků se znovu jen tak nedočkáme. Proč?

Koho místo Pešána? Favoritem je přísný lodivod Sparty nebo zahraniční legenda

16. února 2022 20:09

Po fiasku na olympijských hrách se stále více debatuje, kdo by měl být trenérem českého hokejového národního týmu. Aktuální kouč Filip Pešán totiž výsledkově nepřesvědčil a jeho pozici bude řešit hokejový svaz. Sám rezignovat zatím nehodlá. Podle zdrojů webu iSport.cz by Pešána mohl nahradit současný trenér Sparty nebo někdo ze zahraničí.