reklama

Komentátor Holec o koronakrizi: Opozice to zpackala, Babiš dělal správné kroky

Jak v době koronavirové krize obstála vláda a jak opozice? „Andrej Babiš během koronakrize posílil. Ale není to jen jeho efekt, je to tak i v jiných zemích,“ řekl s odvoláním na Velkou Británii a tamějšího premiéra Borise Johnsona komentátor Petr Holec v pořadu Štrunc.

reklama

Prakticky celý svět je sužován pandemií nemoci COVID-19, kterou způsobuje koronavirus SARS-CoV-2. V zemích, kde se onemocnění ohrožující lidi na životech šíří, byla často nařízena speciální opatření, mezi která patřilo nejčastěji nošení roušek. Mezi takové patřila i Česká republika.

Česká opozice to podle něj zpackala. „Věděla, že musí vládu podporovat, ale doufala, že by jí to mohlo zlomit vaz. Vždycky něco nakonec ukončí něčí éru, a bývají to krize,“ řekl Holec moderátorovi Pavlu Štruncovi. Podle komentátora opozice vládě podrážela nohy a kritizovala ji téměř za všechno. Lidi ale podle něj nechtěli slyšet, že je všechno špatně, navíc když se ukázalo, že strategie funguje.

Babiš si podle Holce brzy uvědomil, „že to nebude jenom on, kdo individuálně a sám zvládne takovouhle krizi. Takže začal vládnout tak, jak to bývá zvykem – delegovat nejrůznější pravomoci a úkoly a upozadil se, což se ukázalo jako správný krok,“ myslí si Holec.

Vládu Andreje Babiše Pavel Štrunc a Petr Holec probrali hodně podrobně. Jak zrušení a následné obnovení brněnských buněk ANO ukázalo, že je Babiš stále nejpopulárnější politik u nás? A existuje podle Holce něco, čeho se Babiš zalekne? Dozvíte se v pořadu Štrunc v přiloženém videu.

K tématu

Další hlavní zprávy

Specifická krása. Díky lezení souzníte s přírodou, na pískovcové skály to chce odvahu

Specifická krása. Díky lezení souzníte s přírodou, na pískovcové skály to chce odvahu

Díky úspěchům lezce Adama Ondry se o sportovní lezení zajímá čím dál více lidí. Umělé lezecké stěny jsou občas přeplněné, ti zkušenější proto vyráží ven. Za „kumšt“ se dá považovat lezení na pískovcových skalách, které je o něco náročnější. Odměnou za zdolané špígry jsou nádherné výhledy a krása okolní přírody, se kterou člověk při lezení souzní.

reklama
Lidé v karanténě budou moci volit z auta pouze ve středu
Policie pátrá po ozbrojeném muži, který loupil v Chebu. Možná jde o zločince z Německa
reklama
reklama
Apokalyptické záběry z Bejrútu: Jak výbuch proměnil město v trosky

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Zemřela baletka Eva Horáková z Národního divadla, bylo jí padesát let
Derby Sparta–⁠Slavia se bude hrát 7. listopadu. Fotbalová liga má program pro 18 klubů
Další články
reklama
reklama