CNN Prima News opozice

opozice

Výpis příspěvků ke štítku „opozice“

Sledujte superdebatu s Jurečkou i Schillerovou. Jak bojovat proti drtivé inflaci?

19. května 2022 17:11

Česko čelí největšímu zdražování od devadesátých let. Inflace by však v budoucnu mohla vystoupat ještě výš. Co by měla vláda udělat, aby krizi co nejefektivněji čelila? O tomto tématu budou diskutovat v superdebatě na CNN Prima NEWS ministři Marian Jurečka (KDU-ČSL) a Martin Kupka (ODS) i šéfové opozičních poslaneckých klubů Alena Schillerová (ANO) a Radim Fiala (SPD). Speciál za přítomnosti diváků ve studiu můžete sledovat ve čtvrtek 26. května od 21 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Hlaváček: Vláda si inflaci užívá, za almužny chce vděk. Blbost, reagoval Zdechovský

19. května 2022 15:37

Vláda si inflaci užívá a bojovat s ní nechce. Přeje si, aby lidé žádali o almužny a byli vděční. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil europoslanec za ANO Martin Hlaváček. S jeho slovy ale rozhodně nesouhlasil další europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). „Martine, jsou to úplné blbosti. Možná přijď s nějakým řešením. Jsi chytrý kluk,“ reagoval Zdechovský.

Průjezdnost Barrandovského mostu se ještě zhorší. Lidé jsou teď vystrašení, říká Nacher

16. května 2022 13:56

V pondělí začala dlouho plánovaná etapa opravy Barrandovského mostu. Vedení Prahy varovalo před možnými kolonami v ranních hodinách. Podle reportérů CNN Prima NEWS jsou ale silnice i v okolí mostu zatím relativně průjezdné. Poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher (za ANO) se domnívá, že problémy nastanou až v následujících dnech.

Decroix k opozici: Přestaňte ve Sněmovně číst letáky. Myslíte, že to někomu prospívá?

15. května 2022 12:38

Politici se v nedělní Partii Terezie Tománkové pohádali o využívání obstrukcí během jednání Sněmovny. Poslankyně ODS Eva Decroix vytknula hnutí ANO, že se považuje za konstruktivní opozici, ale na jednání pak například premiér Andrej Babiš (ANO) předčítá svůj vlastní leták. Poslanec hnutí ANO Patrik Nacher reagoval, že obstrukce byly běžné i v době, kdy v opozici seděla ODS či TOP 09.

Havlíček: Ceny letí nahoru a vláda je němá barikáda. Nápady za miliardy, kontroval Pospíšil

13. května 2022 22:45

Česká vláda zatím neúspěšně hledá způsob, jak co nejefektivněji bojovat s raketovým růstem cen. Místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO) kabinet znovu vyzval, aby přistoupil k plošnější pomoci. Adresnou pomoc někdejší ministr průmyslu označil za nefunkční a nedůstojnou. Tento názor hnutí ANO zastává dlouhodobě. Vláda argumentuje zejména snahou o úsporu financí ve státní kase.

Jurečka: Mají Ukrajinci prodat drahé auto a přijet žigulíkem, aby se Okamura cítil líp?

12. května 2022 13:13

Ukrajinští uprchlíci v Česku musí respektovat pravidla, která tamní systém nastavil. Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) s šéfem poslaneckého klubu SPD Radimem Fialou. Lidovecký předseda naopak během vysílání ostře kritizoval šéfa SPD Tomia Okamuru. Jeho výroky ve Sněmovně označil za neslušné a nekorektní.