CNN Prima News opozice

opozice

Výpis příspěvků ke štítku „opozice“

Exner o manželství pro všechny: Nebuďme periférií ruského stylu. Styďte se, soptili kolegové

3. června 2023 10:58

Poslanci se ve čtvrtek vrátili k debatě o sňatcích pro páry stejného pohlaví. Ty by měly narovnat práva gayů a leseb, kteří se doposud mohou jako partneři jen registrovat. Novela má řadu odpůrců a rozpory jsou i mezi koaličními politiky. O hádky a nálepkování tak nebyla ve Sněmovně nouze, a to i kvůli nepřítomnosti většiny ministrů.

Havlíček: Roztavíme ministerské ponožky. Nejsem rád, že nám vyhrožujete, reagoval Benda

2. června 2023 12:15

Zásadně nesouhlasím, aby vláda takhle chaotickým způsobem navyšovala daně, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO). Opoziční politik „vylepšil“ svůj výrok o tom, že hnutí ANO udělá vládě peklo, až se jí z toho srolují ponožky. Opozice se téměř pravidelně chová destruktivně a je složité s ní vyjít, reagoval šéf poslaneckého klubu ODS Marek Benda.

Neuvěřitelné, co všechno vláda porušila, zuřil Nacher. Bernard mu vmetl „superhrubku“ ANO

30. května 2023 23:19

Vláda vlastně porušila všechno, co lidem slibovala. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl poslanec Patrik Nacher (za ANO). Reagoval tak na obsah konsolidačního balíčku, pomocí něhož chce kabinet ozdravovat veřejné finance. Poslanec Josef Bernard (za STAN) ve studiu uvedl, že za největší „superhrubku“ považuje zrušení superhrubé mzdy. Na tomto kroku se koncem roku 2020 podíleli zákonodárci z hnutí ANO, ODS a SPD.

Musí mě živit 90letí rodiče, říká Jitka. Na důchod čeká od prosince a řeší dluhy za pojištění

26. května 2023 00:03

Měsíce čekají lidé na vyřízení svých důchodů a navíc je začaly trápit i dopisy od zdravotních pojišťoven, které je vyzývají k úhradě nedoplatku na pojištění. Bez pomoci nejbližších neví, jak by situaci zvládali. To je i případ paní Jitky, která na výměr penze čeká od loňského prosince. Bez pomoci svých rodičů by současnou situaci nezvládla.

Další spory Černochové s podřízenými? Věc klidní Fiala, opozice ministryni obrany nešetří

25. května 2023 21:26

Spory ministryně obrany Jany Černochové (ODS) s jejími podřízenými pokračují. Podle informací z médií chtěla po šéfovi Ústřední vojenské nemocnice v Praze, aby odstoupil. Přitom nedávno se objevily zprávy, že kvůli neshodám s ministryní chtěl skončit ve funkci náčelník generálního štábu Karel Řehka. Spor mezi ním a ministryní musel ve čtvrtek dokonce hasit premiér Petr Fiala (ODS).

Nacher cupuje návrh vládního balíčku: Jen zvýšení daní. Slíbené škrty jsou paní Colombová

22. května 2023 22:15

V návrhu konsolidačního balíčku zatím vidím jenom snahu o zvyšování daní, slíbené škrty jsou paní Colombová. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl poslanec Patrik Nacher (za ANO). Zároveň kritizoval týdenní lhůtu připomínkového řízení. Nicméně podle poslance Jana Bureše (ODS) každý den diskusí nad případnými návrhy prohlubuje zadlužení České republiky.

Experti: Opozice osedlá zuřící veřejnost. Jarní obstrukce? Slabý odvar. Teď budou po celý rok

22. května 2023 07:44

Česko zažije třaskavý politický rok. Kvůli vládním zásahům do daní a penzí hrozí, že opět dojde na několikadenní zablokování Poslanecké sněmovny, jako tomu bylo během projednávání snížené valorizace důchodů. Tentokrát by se ale obstrukce ze strany opozice mohly dít o poznání častěji než kdy dříve. Hnutí ANO a SPD podle expertů využije nejen naštvanou veřejnost, ale také bývalé voliče vládní koalice. „Očekávám bojovné léto a velmi konfliktní podzim,“ řekl například politolog Jan Kubáček redakci CNN Prima NEWS.

Emoce v Partii kvůli rozpočtu: Lidé pykají za vaši neschopnost, obula se Vildumetzová do vlády

21. května 2023 15:10

Vina za vysokou inflaci jde za pětikoalicí, za jejíž neschopnost dnes občané pykají, vyčetla vládě v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS poslankyně Jana Mračková Vildumetzová (ANO). Naopak šéf poslanců Jan Jakob (TOP 09) bránil dosavadní počínání vlády a její představený konsolidační balíček s tím, že je potřeba státní kasu zachránit po letech rozpočtové neodpovědnosti hnutí ANO. Do ostřelování vládních škrtů se v první části Partie opřel i bývalý ministr pro životní prostředí Richard Brabec (ANO).

Plynové kotle? Podporu vrátíme, zvažuje Hladík. Nastínil i pomoc pro nízkopříjmové a seniory

21. května 2023 11:55

Podpora nákupu kondenzačních plynových kotlů se zřejmě vrátí, připustil ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) v nedělní Partii Terezie Tománkové. Po začátku války na Ukrajině vláda zmíněnou pomoc seškrtala. Podle šéfa resortu jsou rovněž ve hře až stoprocentní dotace na výměnu starých kotlů na uhlí pro seniory a nízkopříjmové občany, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS.

KOMENTÁŘ: Spláchli jste svůj hlas do kanálu? Tak si nestěžujte na Fialu!

21. května 2023 06:04

Skoro to vypadá, jako kdyby se premiér Fiala i jeho koalice SPOLU rozhodli dělat všechno přesně naopak, než slibovali před volbami. Neměly se zvedat daně z příjmu – a bum. Neměla se zvedat daň z nemovitosti – znovu bum. Měly se hledat úspory hlavně na výdajové straně rozpočtu a snižovat počty státních zaměstnanců – bum a ještě jednou bum. Pro voliče koalice SPOLU musejí být kroky vlády jedna velká rána, jedno bum za druhým. Není proto divu, že hlavně na sociálních sítích jsou voliči této koalice často cílem posměšných otázek typu: „Tak co, jste spokojeni s tím, koho jste si zvolili?“