CNN Prima News Milion chvilek pro demokracii

Milion chvilek pro demokracii

Výpis příspěvků ke štítku „Milion chvilek pro demokracii“

Milion chvilek stahuje klec pro Babiše. Ne vždy se akce povede, uvedl Minář

14. září 2022 13:58

Po vlně kritiky couvá spolek Milion chvilek pro demokracii od své poslední akce. Takzvanou vězeňskou prezidentskou kancelář pro expremiéra Andreje Babiše, kterou členové spolku umístili před budovu soudu v první den projednávání kauzy Čapí hnízdo, nyní hodlá spolek „zaparkovat do garáže“. S pojízdnou vězeňskou kanceláři přitom spolek původně plánoval projet další česká města. Zastavit se měla i před holdingem Agrofert. Nyní ale hodlá Milion chvilek hledat „citlivější a přesnější způsob“, jak varovat před možností, že by se Babiš stal prezidentským kandidátem.

Kubičko: Babišovy řeči o politickém procesu jsou absurdní, kauza měla být dávno vyřešená

12. září 2022 23:42

Slova expremiéra Andreje Babiše o tom, že je proti němu veden politický proces kvůli kauze Čapí hnízdo, jsou absurdní. To v pořadu 360° řekl komentátor Českého rozhlasu Radko Kubičko. Společně s Martinem Schmarczem z webu Info.cz se pak shodli na tom, že protesty jeho odpůrců před soudem jsou nevkusné a i Babiš má mít právo na důstojnost.

Nic jsem neukradl, hájil se Babiš u soudu. Blažek se pustil do protestu Milionu chvilek

12. září 2022 08:00

V Praze u městského soudu začalo v pondělí projednávání případu, ve kterém je mezi obviněnými i expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Ten se měl dopustit dotačního podvodu při stavbě areálu Čapí hnízdo. Farmu se svými spolupracovníky měl dočasně vyčlenit z holdingu Agrofert, aby získala dotaci, na kterou by jinak neměla nárok. Společně s Babišem je obviněna také jeho poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová).

OBRAZEM: Babičko, nezapomeneme. Před rokem se v centru Prahy objevily tisíce křížů

22. března 2022 21:17

Původně mělo jít jen o symbolické připomenutí první české oběti nemoci COVID-19. Nakonec se z tisíců křížů na pražském Staroměstském náměstí stalo během několika následujících dní pietní místo. Ke kresbám na dlažbě začaly přibývat svíčky, květiny i jména či fotky lidí, kteří podlehli koronaviru. „Kdyby tam ty kříže zůstaly, chodila bych za nimi dodnes,“ řekla redakci 67letá Beata, jejíž manžel v březnu 2021 svůj boj s covidem prohrál.

Mrazivé vzkazy Ukrajinců z války: Bouchá to. Třetí noc nespíme, klepeme se a cítíme bolest

6. března 2022 23:46

Bouchá to. Modlím se a nechápu nic. Mám strach, klepu se a cítím bolest. První dny bombardování jsou nejhorší. Setrváme do poslední kapky krve. Několik Ukrajinců poslalo plnému Václavskému náměstí v Praze vzkazy z války. Na akci Milionu chvilek pro demokracii je v pátek večer přečetl slamer Tim Postovit, který se narodil v Kyjevě.

Stojíme za vámi. Na Václavském náměstí vyjádřily stovky lidí solidaritu s Ukrajinou

22. února 2022 20:09

Několik stovek lidí se v úterý sešlo v centru Prahy, aby vyjádřilo solidaritu s Ukrajinou a jejími občany. Akci svolal spolek Milion chvilek a další hnutí. Ruský prezident Vladimir Putin podle něj ohrožuje životy ukrajinských občanů a schovává válku za „mírovou misi“. Podobné akce na podporu Ukrajiny hnutí naplánovalo i v dalších městech, například v Karlových Varech, Českých Budějovicích či v Olomouci.

OBRAZEM: Svíčky, protesty i digitální Havel. Jak proběhly oslavy 17. listopadu?

18. listopadu 2021 14:37

Oslavy 17. listopadu se nesly v duchu koncertů, shromáždění i protestů po celé České republice. Někde se demonstrovalo proti vládním opatřením, jinde se řešila otázka budoucích prezidentských voleb či problematika politických vězňů. Rušno bylo po celý den na Národní třídě, kde se u pamětní desky až do pozdních večerních hodin scházeli lidé a nechávali zapálené svíčky. Podívejte se ve fotogalerii redakce CNN Prima NEWS, jak probíhaly události v Praze.

PŘEHLEDNĚ: Korzo Národní i koncert pro budoucnost. Jaké akce se konají 17. listopadu?

17. listopadu 2021 05:11

Den boje za svobodu a demokracii se i letos ponese ve znamení řady akcí. Lidé se tradičně sejdou v Praze na Národní třídě, na koncertě na Václavském náměstí i na různých dalších akcích po celé České republice. Níže je přehled míst, kam mohou lidé na státní svátek 17. listopadu zamířit. CNN Prima NEWS nabídne 17. listopadu celodenní speciální vysílání, sledovat ho můžete na obrazovkách od 9:30 nebo živě v tomto článku.

Nepovolené shromáždění Milionu chvilek? Šéf policistů se omlouvá za chybné vyjádření

28. srpna 2021 12:05

Policejní prezident Jan Švejdar se omluvil za slova mluvčí středočeské policie, že srpnové shromáždění spolku Milion chvilek při předvolební autogramiádě premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše v Průhonicích bylo nepovolené. Připomněl, že právo shromažďovací nepodléhá povolení, ale zásadně jen oznámení. Sousloví „nepovolené shromáždění“ se tudíž v žádném vyjádření české policie vůbec nemělo objevit, napsal v sobotu na Twitteru.

Výměna Zemana za Stříže je prohrou Milionu chvilek, tvrdí expert

12. července 2021 22:45

Premiér Andrej Babiš (ANO) otočil a vláda nakonec schválila Igora Stříže jako nového nejvyššího státního zástupce. Podle experta na českou justici Petra Dimuna to je mimo jiné prohra spolku Milion chvilek, který v květnu požadoval konec ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) kvůli údajnému nátlaku na tehdejšího nejvyššího zástupce Pavla Zemana. Dimun v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ještě podotkl, že u Stříže rozhodně nelze vyloučit, že v kauze Čapí hnízdo půjde „Babišovi na ruku“.