CNN Prima News Kosovo

Kosovo

Výpis příspěvků ke štítku „Kosovo“

Drama v Kosovu: Úřady viní Srby z útoku a smrti policisty, bojovalo se i v klášteře

Aktualizováno

Při ozbrojených střetech v obci Banjska na severu Kosova v neděli přišli o život čtyři lidé: jeden kosovský policista a tři útočníci. Oznámila to kosovská policie. Kosovské úřady večer oznámily, že po několika hodinách střetů mají pod kontrolou areál kláštera pravoslavní církve, který před tím podle nich obsadilo na 30 ozbrojenců, píše AFP. Kosovští představitelé tvrdí, že útočníci jsou profesionálové podporovaní Srbskem, které to však odmítlo.

Bývalý český voják žijící v Rusku: Na Putinovy dvojníky nevěřím. Válku v Evropě jsem nečekal

Má za sebou mimořádně zajímavou kariéru. Martin Wodecki byl profesionálním vojákem, jako pyrotechnik má zkušenosti z mnoha válečných oblastí. Později se stal osobním strážcem ruského miliardáře Igora Altuškina, jemuž pomáhal založit organizaci bojových sportů RCC. Během působení v Rusku potkal i Vladimíra Putina. A jak tehdy ruský diktátor působil naživo? „Takový energický člověk s úsměvem pořád na tváři. Vstřícný k lidem. Nevím, nakolik to bylo hrané, ale neměl problém se bavit i se starými lidmi,“ vzpomíná Wodecki. Válkou však podle něj Putin škodí nejen Ukrajině, ale i své zemi.

Srbové se v Kosovu pustili do řežby s vojáky z NATO. Na místě byly desítky raněných

Mezinárodních jednotky KFOR od úterý opět hlídají radnice na severu Kosova. V pondělí zde byly při střetech srbských demonstrantů s místní policií zraněny tři desítky vojáků KFOR a padesát protestujících Srbů. Severoatlantická aliance, pod kterou mise spadá, podle agentury DPA oznámila, že kontingent posílí o přibližně 700 vojáků, tedy bezmála o pětinu. Kvůli napjaté situaci zrušili svou účast na mezinárodní konferenci Globsec v Bratislavě předseda kosovské vlády Albin Kurti i srbský prezident Aleksandar Vučić, uvedla tisková agentura Beta. K incidentu se vyjádřil i proslulý srbský tenista Novak Djokovič.

Airsoft učí mladé poctivosti a týmové spolupráci. Vyzkoušet ho můžete i v Benešově

Obvykle prostřednictvím Prima Česka navštěvujeme malebná místa s líbeznými zákoutími nebo poutavou historií. Tentokrát se vydáme do téměř postapokalyptického prostředí. Vybydlené objekty, které už dávno neslouží původním účelům, jsou přesto místem, kam se řada návštěvníků ráda sjíždí. Důvodem je hra zvaná airsoft, kterou do Benešova u Prahy jezdí hrát lidé z širokého okolí.

Zeman v Bělehradě: Mám jen dva oblíbené státy, Srbsko a Izrael. Dočkal se vojenských poct

Aktualizováno

Prezident Miloš Zeman se v pondělí setkal v Bělehradě se svým srbským protějškem Aleksandarem Vučičem. Před vládní budovou Palác Srbsko byl přivítán s vojenskými poctami. Následovalo soukromé jednání hlav obou států i setkání národních delegací. Odpoledne pak spolu v Bělehradě otevřeli Český dům, o jehož zřízení se Zeman dlouhodobě zasazoval. Návštěva Bělehradu je předposlední zahraniční cestou Zemana v pozici českého prezidenta. Na poslední cestu pojede na Slovensko.