reklama
CNN Prima News kostra

kostra

Výpis příspěvků ke štítku „kostra“

Ostatky z Rokycanska stále halí tajemství. Otci Radovana Krejčíře nepatří

10. května 2021 17:09

Kriminalisté stále zjišťují, komu patří kostra, která byla nalezena před sedmi lety na Rokycansku. Spekulovalo se, že se může jednat o pozůstatky otce kontroverzního podnikatele Radovana Krejčíře, jehož smrt se dodnes nepodařilo objasnit. Muž na portrétu, který vytvořili experti z ústavu kriminalistiky, si je totiž s Lambertem Krejčířem až překvapivě podobný. Policisté už ale tuto možnost vyloučili.

Našly se ostatky zmizelého Krejčířova otce? Po 19 letech může být v případu jasno

10. května 2021 10:01

Policisté stále tápou v případu neznámého muže, jehož ostatky se našly v roce 2014 v Kladrubech na Rokycansku. S žádostí o pomoc se znovu obrátili na veřejnost a zveřejnili skici jeho pravděpodobné podoby. Lidé policii upozornili, že by mohlo jít o Lamberta Krejčíře, otce podnikatele Radovana Krejčíře, odsouzeného v Jihoafrické republice na 35 let do vězení.

Okno do minulosti: V Thajsku objevili kostru velryby starou pět tisíc let

30. listopadu 2020 21:12

Thajští vědci objevili dokonale zachovanou kostru velryby – asi 12 kilometrů od pobřeží západně od Bangkoku do vnitrozemí. Stáří odhadují na 5000 let. Podle nich mohla patřit dávnému plejtvákovi Brydeovu, který žije v tropických a subtropických mořích dodnes. Kostru objevili začátkem listopadu a zatím odhalili asi 80 procent ostatků. Výzkumníci doufají, že by kostra mohla prohloubit znalosti o tehdejší mořské fauně.

reklama