CNN Prima News kostra

kostra

Výpis příspěvků ke štítku „kostra“

Na zahradě našli gigantické kosti. Patří zřejmě největšímu dinosaurovi v Evropě

30. srpna 2022 09:55

Vědci odkryli na zahradě v Portugalsku kosti, které by mohly patřit největšímu nalezenému dinosaurovi v Evropě. Zkamenělá žebra podle odborníků patří brachiosaurovi. Soudě podle jejich velikosti mohl gigant z období jury dosahovat délky pětadvacet metrů a výšky dvanáct metrů. Nález je unikátní i svým zachováním původního tvaru.

Vzácný objev zachovalé fosilie mláděte dinosaura: Nic takového jsem neviděla, žasla vědkyně

22. prosince 2021 11:06

Nevídaná fosilie dinosauřího mláděte dokonale stočeného ve vejci vrhá více světla na spojitost mezi dinosaury a ptáky. Sedmdesát milionů let stará fosilie uchovává zárodečnou kostru oviraptoridního dinosaura, kterému se přezdívá Baby Yingliang, podle názvu čínského muzea, kde se nachází od roku 2000. Dlouhou dobu se však na fosilii prášilo ve skladu.

Bomby, kostry, granáty aneb Proč na Ostravsku ještě neskončila druhá světová válka

22. listopadu 2021 07:44

Lesy, polnosti i dědiny mezi Opavou a Ostravou jsou ještě 76 let po válce prošpikovány municí. Na sklonku druhé světové války byla totiž Ostrava poslední muniční základnou německé armády a do tvrdých bojů o zbrojní centrum Třetí říše se na jaře 1945 zapojilo až 400 tisíc německých a sovětských vojáků. S následky bitvy se region potýká dodnes, v sobotu 20. listopadu například stokilová puma ochromila část Ostravy. Letos se našlo i celé sovětské letadlo včetně kostry pilota.

Transgender golfistka: U profíků se rozdíly stírají, mužská kostra má ale výhodu

4. srpna 2021 13:37

Na úrovni vrcholového sportu se rozdíly mezi ženami a transgender sportovkyněmi stírají, ne všechny soutěžní disciplíny jsou jen o síle, vysvětlila transgender golfistka Anna Nicole Kučerová v pořadu Nový den. Hormonální léčba výrazně ubere na síle, v některých sportech ale může hrát roli třeba silnější mužská kostra, doplnila v ranním vysílání CNN Prima NEWS.

Za nóbl boty platili bolestivou deformací. Vědce překvapila móda středověkých boháčů

17. června 2021 05:55

Jaké boty by se daly označit za středověké –⁠ loubutinky nebo lodičky od Jimmyho Chooa? Byly známé jako poulaines. Tyto špičaté, kožené boty představovaly vrchol módy v Británii 14. století. Ovšem středověcí muži a ženy byli důkazem starého rčení: „Kdo chce parádu nosit, musí něco zkusit.“ Za nóbl botky platili lidé bolestivým vbočením palce, napsal zpravodajský server CNN.

Ostatky z Rokycanska stále halí tajemství. Otci Radovana Krejčíře nepatří

10. května 2021 17:09

Kriminalisté stále zjišťují, komu patří kostra, která byla nalezena před sedmi lety na Rokycansku. Spekulovalo se, že se může jednat o pozůstatky otce kontroverzního podnikatele Radovana Krejčíře, jehož smrt se dodnes nepodařilo objasnit. Muž na portrétu, který vytvořili experti z ústavu kriminalistiky, si je totiž s Lambertem Krejčířem až překvapivě podobný. Policisté už ale tuto možnost vyloučili.

Našly se ostatky zmizelého Krejčířova otce? Po 19 letech může být v případu jasno

10. května 2021 10:01

Policisté stále tápou v případu neznámého muže, jehož ostatky se našly v roce 2014 v Kladrubech na Rokycansku. S žádostí o pomoc se znovu obrátili na veřejnost a zveřejnili skici jeho pravděpodobné podoby. Lidé policii upozornili, že by mohlo jít o Lamberta Krejčíře, otce podnikatele Radovana Krejčíře, odsouzeného v Jihoafrické republice na 35 let do vězení.

Péče o skleník před zahájením sezóny se nesmí zanedbat

11. dubna 2021 10:00

Skleník je během vegetačního období zdrojem výtečné, na teplo náročné zeleniny. První dubnové dny jsou, alespoň co se činností v zahradě týká, pro přípravu skleníku na sezonu jako dělané. Kromě péče o půdu se věnujeme i desinfekci a drobným opravám skleníku jako celku.