CNN Prima News kostra

kostra

Výpis příspěvků ke štítku „kostra“

Nález při rozsáhlé pátrací akci v pražských Jinonicích: Kriminalisté objevili kostru člověka

Při rozsáhlé pátrací akci v Praze-Jinonicích našli kriminalisté kostru člověka. Zda nález souvisí s vyšetřovaným trestným činem, policie zatím neví, sdělil pro ČTK mluvčí policie Richard Hrdina. Dříve pro CNN Prima NEWS uvedl, že strážci zákona pátrali po jakékoliv osobě či věci, která souvisí s probíhajícím trestním řízením. Bližší informace neposkytl.

Hrad Malenovice se chlubí svými zvláštnostmi: Ze záchodu mají kapli a vystavují sloní kostru

Hrad, kterým vás provedeme, založil moravský markrabě Jan Jindřich a svého času ho neúspěšně obléhal i husitský král Jiří z Poděbrad. Uvnitř hradeb vás kromě mnoha historických artefaktů určitě zaujme i zoologická expozice, kde narazíte na jednu opravdu velkou kuriozitu: jedinou veřejnosti přístupnou sloní kostru u nás. Následující řádky budou patřit hradu ve zlínských Malenovicích.

Skládací kostra, detaily orgánů i obří neandrtálec. Humpolecké muzeum vás nudit nebude

Teď budeme chvíli cestovat zpátky v čase, až do pravěku. Pozdravíme neandrtálce, který smrdí kouřem, poskládáme si kostru člověka a podíváme se také na skok za indiány. Možná jste netušili, že Humpolec má kromě Hliníka mnohem slavnějšího rodáka – světově proslulého antropologa Aleše Hrdličku. A díky němu i jedno zajímavé muzeum, kde se o vývoji člověka dozvíte zkrátka všechno.

Vzácný objev zachovalé fosilie mláděte dinosaura: Nic takového jsem neviděla, žasla vědkyně

Nevídaná fosilie dinosauřího mláděte dokonale stočeného ve vejci vrhá více světla na spojitost mezi dinosaury a ptáky. Sedmdesát milionů let stará fosilie uchovává zárodečnou kostru oviraptoridního dinosaura, kterému se přezdívá Baby Yingliang, podle názvu čínského muzea, kde se nachází od roku 2000. Dlouhou dobu se však na fosilii prášilo ve skladu.

Bomby, kostry, granáty aneb Proč na Ostravsku ještě neskončila druhá světová válka

Lesy, polnosti i dědiny mezi Opavou a Ostravou jsou ještě 76 let po válce prošpikovány municí. Na sklonku druhé světové války byla totiž Ostrava poslední muniční základnou německé armády a do tvrdých bojů o zbrojní centrum Třetí říše se na jaře 1945 zapojilo až 400 tisíc německých a sovětských vojáků. S následky bitvy se region potýká dodnes, v sobotu 20. listopadu například stokilová puma ochromila část Ostravy. Letos se našlo i celé sovětské letadlo včetně kostry pilota.

Transgender golfistka: U profíků se rozdíly stírají, mužská kostra má ale výhodu

Na úrovni vrcholového sportu se rozdíly mezi ženami a transgender sportovkyněmi stírají, ne všechny soutěžní disciplíny jsou jen o síle, vysvětlila transgender golfistka Anna Nicole Kučerová v pořadu Nový den. Hormonální léčba výrazně ubere na síle, v některých sportech ale může hrát roli třeba silnější mužská kostra, doplnila v ranním vysílání CNN Prima NEWS.

Za nóbl boty platili bolestivou deformací. Vědce překvapila móda středověkých boháčů

Jaké boty by se daly označit za středověké –⁠ loubutinky nebo lodičky od Jimmyho Chooa? Byly známé jako poulaines. Tyto špičaté, kožené boty představovaly vrchol módy v Británii 14. století. Ovšem středověcí muži a ženy byli důkazem starého rčení: „Kdo chce parádu nosit, musí něco zkusit.“ Za nóbl botky platili lidé bolestivým vbočením palce, napsal zpravodajský server CNN.